Kočíkovanie novorodenca a slnko

25. jún 2022

viem, že sa neodporúča deti aspoň do 1 roku natierať opalovacím krémom ale ako riešite ked vášmu bábätku svieti do kočíka? máme slnečnú clonu čo je síce fajn ale zboku občas nám svieti aj do kočíka a tým aj na bábútko. Ako to riešite?
Chodím síce na prechádzky ráno aby ešte nebolo veľmi teplo ale tak teraz je už aj o 8 vonku 22 stupňov a proste slnko svieti skoro ráno už a bojím sa ,že pri nejakej trase bude naň svietiť dlhšie.

tosomja
25. jún 2022

Moja ročná má už nôžky čierne ako zo solarka 😁 trošku slnka im neuškodí.

pribinak
25. jún 2022

Taka mini chvilocka neublíži. Veď môžeš otočiť kočík. Alebo chodiť skoro ráno von a večer. Keď je už slnka malo

zuzanka.zuzu
25. jún 2022

otacala som kocik, isla inou trasou, posuvala tienidlo, ziadny problem 😀 lepsie nez natierat

fiafia
25. jún 2022

Tomu sa nedá vyhnúť ale nieje to celý deň, chvíľa neuškodí. Ja som natáčala slnečník, otacala kočík a zvládli sme

hradnapani
25. jún 2022

mala som clonu alebo plienku a tu som si v strede striesky pripla jednym stipcom a vzdy som ju natiahla na tu polovicu kocika, odkial svietilo. takze nezakryvala cely otvor len polovicu aby mohol ist vzduch, na to velky pozor. aj tu clonu som kadejako natahovala podla potreby. A aj tak je najlepsie kocikovat ked nie je slnko najvacsie, no niekedy sa neda.

kacena4
25. jún 2022

zo slnka nabera vitaminy nemozes ho drzat bez slnka najma ked puses o 22 stupnoch

nikpa
25. jún 2022

Trochu slnka ktoré občas zasvieti to kočíka určite neuškodí. Hlavne aby ste nechodili von v tom najväčšom pekle

domireb
25. jún 2022

Ja osobne som už názoru, že radšej jej dám vit. D v kvapkách, ako tú pokožku vystaviť slnku, ja chodím ráno a večer, ruky mám ako spoluobčan, tvár samý pupák čo reagujem na slnko (darmo sa krémujem). Ak je to chvíľka, tak ok, no inak vyberám trasu tak,aby na ňu nesvietilo a keď sa nedá, zaklipnem tienidlo alebo deku hoc aj o boky, rúčku. Vyzerá to ako cirkusový stan,no mne je to jedno, súčasné slnko už nepovažujem za bezpečné.

mimi2120
25. jún 2022

La roche posay ma opaľovací krém od 6. mesiacov.

zuzuliennka1
25. jún 2022

@domireb vit. D treba davat tak ci tak. 👍🏼

zuzuliennka1
25. jún 2022

o 8:00 nie je vobec silne slnko, ktore by uskodilo, naopak.
normalne s nou chod von rano od tej 8:00 do zhruba 10:00 a poobede potom po 15:00.
to uz padaju tiene, slnko nesvieti priamo zvrchu, takze sa da kocikovat aj tak, aby slnko priamo nesvietilo, ale mimo obednych hodin aj tak take silne uz nie je, ako medzi 11:00 a 14:00/15:00

anavixy
25. jún 2022

Keď nesvieti na hlavičku a je to len tak, že občas zasvieti do kočíka, resp. na kúsok tela svieti, nevadí… ale vit. D z “nášho” slnka nestačí ozaj.