Kniha A Dosť. Kedy už prespí celú noc?

galaxy
21. jún 2013

Má niektorá v praxi odskúšané? mala by som pár otázok čo sa týka kapitoly - Kedy konečne prespí celú noc?

erika3011
21. jún 2013

Ja ju mám na predaj, podla mna je to nonsens 😀 😉

xlucia
21. jún 2013

je to kravina ako vysita. malicke dieta sa nenarodilo len tak, nepytalo sa. je NELUDSKE nechat malicke babatko plakat. moze byt hladne, smadne, pocikane, smutne, boji sa, citi sa opusteno. chudatko malicke.
ja nerozumiem naco maju matky dieta, ak sa im nechce o neho starat. ak sa im nechce kojit.
galaxy, prostim ta ty si este ani neporodila a uz zistujes kedy ti dieta prespi celu noc???
radsej studuj veci ohladom kojenia lebo to ti v mnohych porodniciach vobec neporadia, alebo si budu protirecit, aby ste po tyzdni neskocili na UM
kokos kde je logika. co sa vracia socializmus???
celu tu knihu som si precitala. mnoho veci je fajn, ale co sa tyka spania maju pravdu len v jednom. na mrknanie treba reagovat potichu a kludne. inak je to cele blbost rovnako ako to, aby MUZ OD ZENY OCAKAVAL. ze tri mesiace po porode bude v fit a vo forme ako pred porodom... ake jednoduche.
9 mesiacov trva kym sa dieta narodi, min. 9 mesiacov potrebuje zena na zotavenie a regeneraciu organizmu.
tiez musi brat do uvahy, ako dlho sa tam koji a pod...

melesmeles
21. jún 2013

dietatko ti prespi celu noc ked samo uzna za vhodne. myslim, ze ani tebe by sa nepacilo, keby niekto od tebo ocakaval, aby si spala celu noc vkuse. urcite aj ty sa sem tam zobudis, ides na wc, napijes sa....alebo?

andrejka1974
21. jún 2013

Nemala som tu knihu, najlepšia kniha je vlastný inštinkt každé dieťa je iné, jedno spi viacej iné menej a sú deti čo spánok považujú za stratený cas ,vlastná skúsenosť staršia dcérka cez deň do polroka spala len dvakrát dvadcatminut zvyšok od 14.00 do 2.00 v noci revala a prezila som , najstarší syn vymenený režim do roka cez deň spal v noci od 21.00 do 4.30 bol hore, dalsi syn zasa mal tri denne spánky a spal aj v noci a najmenšia má 14 mesiacov a potrebuje este mliecko a pocit istoty každú noc neboj sa všetko sa dá zvládnuť aj bez knihy

kubkatka
21. jún 2013

nepoznám tú knihu (teda nečítala som ju, z počutia ju registrujem), ale nepotrebujem ich "rady" ohľadom spánku dieťaťa. spí, keď potrebuje a nemusí to byť celá noc, náš malý spal pri kojení málo, stála esom kojila, lebo zaspával, keď sme museli prejsť na UM, spal celú noc, po piatom mesiaci sa začal aspon 1 x v noci budiť na hlad, tak som ho mala nechať hladného??? nie, idem a spravím mu jesť, nejde o mňa, ide o neho, on musí byť spokojný a na to, aby som ho uspokojila nepotrebujem cudzie rady. a ani ty ich pri spaní tvojho bába nepotrebuješ. nemusíš byť vyspatá, s postavou jak fitneska, tvoj muž nemusí mať sex po troch týždňoch od pôrodu, dôležité bude, aby sa tvoje bábo cítilo bezpečne, dobre a bolo spokojné - to je to najdôležitejšie, ak čakáš niečo iné, tak sa mýliš.
a s tým krikom, čo som započula .....môj syn pri zvýšenom hlase - teda, keď kričím začína plakať.....neviem , ako by som ho tým krikom mala ukľudniť.

vroni
21. jún 2013

Mam v praxi odskusane, aj ked naopak. V case, ked som mala babo este neexistovala kniha, ale podobny princip vysvetlovala kedysi moja stara mama najstarsej sestre a fungoval. Tak som ho aplikovala na vlastne dieta a fungoval tiez. Na c. 2 ho vyskusame tiez, potesim sa, ak zaberie (c. 1 sa prestalo "v noci" budit presne po siestich tyzdnoch, co znamena, ze spala v kuse od jedenastej do piatej a ako rastla, cas sa predlzoval) Malu som do roka kojila (dalo sa aj dlhsie, ale po roku chybal zaujem z jej aj mojej strany 😎), takze absencia nocneho kojenia nemala (u mna) na tvorbu mlieka absolutne ziaden vplyv.
V knihe sa nikde nepise, ze mas dieta nechat plakat alebo ignorovat plac, len ze nemusis k dietatu sprintovat pri kazdom mrnknuti. Ale je fakt, ze to nie je kniha pre nadsene martyrky, ktore sa "vedia obetovat" a venuju sa vyhradne dietatu ignorujuc partnera i okolity svet, lebo sa neprisposobili ich supermaterstvu. Nie ze by som suhlasila s kazdym pismenom v knihe, nasli sa dobre i menej dobre pasaze, ale je to konecne kniha, ktora nerobi z dietata bozstvo, ale niekoho, koho je treba vychovat

patkobo
21. jún 2013

@melesmeles ja mam 29 rokov a este nikdy v zivote som neprespala celu noc .. plne suhlasim s tym, ze dietatko bude spinkat tak ako samo bude chciet, nie tak chce jeho mama 😉

patkobo
21. jún 2013

@galaxy knihu som citala, chvalabohu uz som ju aj predala .. podla mna naplikovatelne v praxi .. mam k tomu viac vyhrad ako autorka rad

lulinka02
21. jún 2013

Citala som ju len na zaklade rady kamosky, pretoze prvy syn a spanok neboli velki kamosi... ani cez den ani v noci. Ja ako prvoroddicka som bola hotova z toho, ze moje dieta nespi tabulkovo, ze nebude rast, priberat... Tak som to precitala a jedneho dna vyskusala. Od toho dna syn postielku nechcel ani citit, nieze tam spat, ani pohrat sa ako predtym a tak som urobila to, ze som ho spat nenutila. Od 9.m, spal len 1x cez den a zrazu prespal celu noc bez budenia. Radsej ako citat hluposti treba pocuvat potreby svoho dietata, lebo nie vzdy tabulkove veci platia na vsetky deti rovnako. 🙂

katie555
21. jún 2013

@galaxy knizku som citala tiez mam par vyhrad..dieta by som nenechala revat..
ale po precitani viacerych clankov ohladom spanku dietata som viac pochopila...jednoducho ako pise @vroni neskacem pri kazdom zamrncani...

a par dalsim by som chcela len povedat, nie vsade na svete, toboz nie v europe je 3 rocna materska..si treba uvedomit ze matky v 6 ci 9tich mesiacoch dietata musia do prace, takze podla mna je na mieste ze ten spanok dietata 'riesia'
matka ktora ma byt podla kontaktneho rodicovstva ci podbonych 'teorii' fungovat podla dietata - nemoze vstavat v noci 7krat k dietatu a fungovat v praci cely den...

anshelia
21. jún 2013

Ja konkrétne túto knihu nepoznám, ale čítala som inú o spaní. Keďže bol môj syn veeelmi nepokojné dieťa, nechcel spať, ani cez deň, ani v noci, stále na rukách, ani v kočíku nechcel spať, tak vydržala som to asi do jeho pol roka... Velmi milujem svojho syna, nedala by som ho za nič, ale jednoducho to nespanie sa nedalo vydžať. Ja som absolútne nič nerobila, nejedla, nespala, chodila som ako mátoha. Muž bol celý deň v práci a mne nemal kto s malým pomôcť. Tak som si niečo naštudovala o učení spať a kto nevyskúšal, nech to ani neodsudzuje!!! Nám to pomohlo 🙂 behom týžňa spal, zaspal sám!! Vtedy ešte neprespal celú noc, ale 3x vstať sa dalo, lepšie ako byť hore celú noc. Cez deň 2 spánky doma v postielke a ja oddýchnutá. Vekom sa to zlepšovalo, okolo roka už bol v noci hore len raz a okolo 15 - 16 mesiacov spáva celú noc 🙂 ked pomrkná, tak ho pohladkách povie šššš a spí ďalej. Takže kto chce otročiť pri dieťati, nech k nemu vstáva aj 100x. Teraz ma asi všetky ukameňujete, ale je mi to jedno. Ja som ho spať naučila a sme všetci spokojný. Malý sa teraz sám pýta, že chce spať...

melesmeles
21. jún 2013

@patkobo 🙂 urcite si dobra maminka! 🙂

kvetinka211
21. jún 2013

@galaxy knihu vyhodit, precitane zabudnut. Najvacsia idiotina z knih o vychove/rodicovstve, ktoru som kedy videla

patkobo
21. jún 2013

@kvetinka211 1000likov davam Tvojmu statusu 🙂

zuzanockamt
21. jún 2013

to co je zase za knihu? 😀 😀 😀

galaxy
autor
21. jún 2013

@anshelia Zdieľam tvoj názor 🙂

galaxy
autor
21. jún 2013

@vroni súhlasím s tebou ! 😎

mirabella27
21. jún 2013

to je u každého dieťatka individuálne.A ja takisto nenechávam vyplakať.Náš maličký bude mať 7.mesiacov a stále sa zobudí aj dva,niekedy aj tri krát v noci,ale stále papá.Takže nevymýšľa a ani nie je smädný,ale je reálne hladný.A bludy,že oklamať cumlíkom? to iste,raz keď je hladný je hladný.Pritom papá veľmi dobre aj cez deň-. kašičky,ovocie, zeleninku a jasne že aj mliečko. Aj keď mu dám na večer sýtu kašičku o 4.hod je hore a to predtým ,keď bol menší vyspal aj 7.hodín.Jednoducho ,má takú potrebu a ja to akceptujem 😉

gabuci81
24. jún 2013

Jednoznacne najlepsia kniha aku som o vychove citala. Mali by ju povinne zo zakona rozdavat uz v porodnici.🙂
Milujem svoje dieta nadovsetko, ale mam rada aj samu seba, svoju pracu, svojho partnera a priatelov a tato kniha je presne o tom ako to cele v rovnovahe moze fungovat. A ono to aj funguje!
Nic pre absolutne matky. 😅

amouramour
24. jún 2013

@gabuci81 suhlasim🙂
len niekto ju evidentne prosto nepochopi...ja som tam neprecitala ani vetu o tom, ze dieta sa ma nechat vyplakat, super sa recenzuje nieco co clovek necital alebo nepochopil, ze zenske poniektore?je to kniha pre normalne vyrovnane zeny nie tie, co si kompenzuju materstvom nieco co im chyba respektive nedosiahli v inej casti zivota...materstvom zivot nekonci, mal by len zacinat ten krajsi🙂byt matkou nie je sutaz o to, ktora je obetavejsia a ktora skor strati identitu

gabuci81
24. jún 2013

@amouramour Krasne si to vystihla. 🙂

galaxy
autor
24. jún 2013

@gabuci81
@amouramour baby ja s vami súhlasím. Materstvo a mať dieťatko je určite krásne ale prečo byť otrokom keď to ide aj inak? Viem že veľa ľudí veľa chutí - taktiež každé dieťa je iné - a ako si to dieťatko naučíš tak ho máš. A páči sa mi tam veta-že to že nechám aby dieťatko chvíľu počkalo,neznamená,že sme sebecké ale aj to,že ho učím spinkať je výchova.
A o čom to je keď je matka nervózna,manžel sa nevyspí, potom aj to dieťa -lebo to cíti z tej matky.

anika159
24. jún 2013

@amouramour
@gabuci81 milujem tu knihu.. Je skvela a super napisana a ako baby pisete milujem svoje dieta ale netoci sa vsetko len okolo neho. I ja som tu a moj partner moja praca a aby sme to vsetko zosuladili musime sa vsetci prisposobit jeden druhemu🙂
@galaxy

galaxy
autor
24. jún 2013

@anika159 skúšala si aj v praxi ??