Kiss syndróm - zaseknutý krčný sval u bábätka

maegi
8. nov 2017

Zdravím
Prosím ma niekto skúsenosť s touto diagnózou ? Moj maly ma kiss syndróm zaseknutý krcny sval začali sme chodiť k osteopatia ...stale si vytáča hlavičku doľava a uz ani na rukách ho neviem uspať lebo ho to boli a je to veľký boj ked ide spat
Dakujem

sasanja
8. nov 2017

My sme mali pri oboch dcerkach relativne miernu formu-hovori sa, ze v Nemecku je to prediagnostikovane🙂Mali sme jedno sedenie u skuseneho Osteopata a hned to odblokoval!

maegi
autor
8. nov 2017

A kde ste prosím vás boli ? Ja som bola dnes tiež u jednej osteopatky ale nepomohlo zatiaľ

sasanja
9. nov 2017

@maegi
No my zijeme v Nemecku,takze tu u privatneho ortopeda a osteopata...Nase tiez mali ,, oblubenu stranu,, a stacil jeden hmat a podarilo sa mu odblokovat...Vela stastia zelame!

lubi40
9. nov 2017

@maegi podla popisu mal moj syn nieco podobne (ale ani som nevedela, ze sa to nejako vola). Proste sa narodil s placatou hlavou na jednej strane a vobec sa to nelepsilo a ani nechcel hlavu na tu druhu stranu otacat. Riesili sme to fyzioterapiou ale u osteopata. trosku mu hybal lebkove "kosticky", ale hlavne mu ten krk masirovali, aby sa to odblokovalo. 10 sedeni a bolo. Ale uz po prvych 3-4 to bolo vyrazne lepsie.
Tiez nam poradili "cvicit" na fit lopte. Polozit dieta na brusko na vrch lopty a mierne kotulat zo strany na stranu (asi tak 10°).

maegi
autor
9. nov 2017

Prosím vás a u koho ste boli ? Lubi 40? My sme boli včera u osteopatky ale výrazne sa mu to zhoršilo a nespí vobec povedala nam ze môže sa to zhoršiť na pár dni a postupne zlepšiť ... žiaľ uz ma nemoze zobrať na ďalšie sedenie lebo ide na materskú a neviem vyhľadať nikho

zuzik307
9. nov 2017

@maegi tiez som nepocula tento nazov, ale nie je to torticollis /skrateny kyvac hlavy/? chodili sme s tym k fyzioterapeutke a cvicili Vojtovku...

lubi40
9. nov 2017

@maegi ahoj, asi ti nepomozem, zijeme v belgicku... Ale toto povedala aj nam, ze sa to moze prechodne zhorsit. Takze v toho by som sa neobavala. No, jedine najst ineho fyzioterapeuta/osteopata (obvodna/pediater ti nevie poradit?)

maegi
autor
9. nov 2017

Ale osteopat a fyzioterapeut je nieco ine ... zúfalá som nespí cely den celu noc a palce od kedy sme tam boli .. moja pediatrička je taaka ze nemam čitat internet a mam si dať víno a byt v klude ja ... ved o to ide ze u nas na Slovensku sa s tým niako moc nezaoberá 😔 A strašne mu chcem pomôct ...

veronica81
10. nov 2017

Maegi@ presne o toto sa aktuálne zaujímam aj ja. Hľadám osteopata pre 3mesacneho syna, podľa symptomov mám aj ja podozrenie na Kiss syndróm. Odmalička mierne nakláňa hlavu do jednej strany, je nekludny, placlivy, zle spíme...v noci sa len krúti a je hore každú chvíľu. Prosím nevie nám tu niekto poradiť z vlastných skúseností za kým ísť. Možno aj fakt skúsený fyzioterapeut by pomohol..

maegi
autor
11. nov 2017

Veronica 81 ja som
Bola u pediatricky a poslala nas k neurologovi pravdepodovne je to skrátený krcny sval ... vo štvrtok mame vyšetrenie ... pravdepodovne to bude ono .. moj sa začal prehybat ako luk .. to je nesprávne ked sa dieta chce otočiť ... každopádne choďte k pediatricke ...

veronica81
22. nov 2017

@maegi tak ako ste dopadli na vyšetreni, čo odporučil neurológ?

veronica81
24. nov 2017

@maegi halooo, prosím ako ste dopadli na vyšetreni?

maegi
autor
5. dec 2017

Mame hypertonus a torticolis

veronica81
5. dec 2017

@maegi dostali ste nejaké cvičenia, ak áno vidíte zlepšenie? Koľko má malý mesiacov?

maegi
autor
7. dec 2017

Vojtovu metódu cvičíme ..5 mesiacov ma maly .. ano za sa dáva aj na bok a občas sa prevalí co pretym nehrozilo cvičené 2 týždne

ester286
21. nov 2019

@maegi ja viem stará téma. Mame rovnaký problém. Pomohla vám Vojtovka alebo mame skúšať tu Osteopatiu?