Kedy znovu cvičiť Vojtovu metódu po užívaní antibiotík?

kukuru
12. sep 2019

Ahojte mamičky, vedeli by ste mi prosím poradiť? S malým cvičím vojtovku. Avšak teraz 10 dni bral antibiotiká, zápal močových ciest. Teploty mal len prvé dva dni, aj to len cca hodinku. A neviem kedy môžem opäť začať cvicit. Naša fizio má 3 týždne dovolenku, takze jej sa opytat neviem.
Ďakujem Vám 🙂

petulda333
12. sep 2019

My sme cvicili s malym tiez a nam povedali,ze kym berie lieky nesmie cvicit,alebo nas mal ekzem,cize kym nezmizol uplne tak cvicit nesmel

mogaa
12. sep 2019

@kukuru vojtovka nie je náročné "cvičenie"takže ak už je dieťa ok tak kludne cvičte...skôr si daj pozor aby bolo v miestnosti kde cvičíš teplejšie, pozor na otvorené okno a prievan....neviem aké máš cviky, ak sa dá tak ho nechaj v plienočke-podľa cvikov)teraz sa dosť zle cvičí vojtovka lebo v bytoch je chladno a ešte sa neprikuruje....a kludne začínaj pozvolne ak máš denne 4-5 cvičení - cvič pár dní len 1-2x denne a postupne pridávaj...tam by som bola opatrná len kvôli tomu že išlo o zápal močových ciest, takže ak má byť bez plienky tak pozor na prievan a chlad.....

nikpa
12. sep 2019

@kukuru pri chorobe sa necvici, nám vždy obvodná zakázala keď bol malý chorý. Keď nemáš možnosť opýtať sa sestry ktorá s vami cvičí, skús zavolať obvodnej

jaja23
12. sep 2019

@kukuru neviem, len nám napr. Zakázali cvičiť keď malého očkovali, asi 5 dní sme nemohli potom.

fiafia
12. sep 2019

@kukuru necvicila by som. Nám keď ochorela mala do vyliečenia nám zakázali. Ešte pár dní po dobrati liekov sme nemohli cvičiť.

kukuru
autor
12. sep 2019

Ďakujem Vám, volala som teda z obvodnou lekárkou a tá mi povedala, že už môžeme cvicit. Keďže malý nemal žiadne problémy cez liečbou, ktorá bola diagnostikovana ešte len v začiatku, môžeme pomaly začať.
Moc sa nato netesim, ale vidím, že mu to pomáha.