Kedy začať chodiť von s novorodencom?

21. júl 2021

Kedy ste začali chodiť s bábätkom na prechádzky?
Keby sme bývali v dome, asi neriešim ale neviem ako to je keď bývame v bytovke kde sa premelie x ľudí v spoločných priestoroch.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
21. júl 2021

bývala som v paneláku a toto som neriešila, v spoločných priestoroch si zopár minút a čím viac budeš dieťa chrániť, tým horšie, ak sa cítiš dobre, dieťatko je v poriadku, kľudne môžeš ísť von ešte v deň príchodu z nemocnice. Nie samozrejme do obchodného centra, ale niekam do parku.

july0
21. júl 2021

ja pojdem hneď mne to nedá čakať týžden alebo par dni ..

yanni
21. júl 2021

No predsa hned. Ako0 dlho uvazujes byt zavreta v byte? O to skor, ze byvas v byte.

tehotna40
21. júl 2021

Rodila som v zime, po 3 dňoch mala spala pri otvorenom okne ,von sme išli asi na 5ty deň, v lete nevidím problém. Véd ho predsa nebudeš kocikovat v spoločných priestoroch, len tadiaľ prejdeš von,

milka1988
21. júl 2021

hlavne si tymto bude budovat imunitu 🙂 ved nebudu ho ludia v bytovke bozkavat ani chytat ;)

pribinak
21. júl 2021

Kopec bab ide domov peši z pôrodnice, napr v BA máš 2 veľké nemocnice ako súčasť sídliska.
Je pekne pocasie treba to využiť

mogaa
21. júl 2021

Je leto, treba ísť hneď ako sa dá...teda keď vás pustia z pôrodnice....

dskjhfdlkdjhl
21. júl 2021

Mladsia je augustova a boli sme na prvej prechadzke este v den prepustenia z porodnice.

hettinka
21. júl 2021

Ja som chodila tak po týždni doma. Ale dcéra je letná a boli horúčavy a syn jarný a bolo hrozne veterno.

ajka0207
21. júl 2021

S prvorodenou sme šli desiaty deň od pôrodu, ale bolo vtedy aj hnusne počasie, mrzlo. S druhorodenou v deň keď sme šli z pôrodnice

slovakboy
21. júl 2021

Prvý týždeň nie ale druhý týždeň už môžeš. Niekde je tradícia že až po krste. Jemu je tak teplo alebo zima ako nám. Deti majú špeciálny hnedý tuk netreba sa báť že mu bude zima. A baktérie sú potrebné pre jeho imunitný systém.

lindusss2016
21. júl 2021

V spolocnych priestoroch sa babatku nic nestane 🤷‍♀️ von treba ist hned, urcite necakat na krst ani ine ceremonie. Samozrejme nechod o 12, ale teraz su dni uplne v pohode, takze doobeda a poobede, aspon 2 x denne treba ist

martyzpp
21. júl 2021

Pri prvom mi pediatricka povedala, ze na 8.den 🙄. Bola som po cisarskom tak som sa skor ani na to ani necitila ale ak by som vladala sla by som skor. Teraz pri druhom uz nebudem cakat.

amelie2017
21. júl 2021

Maly ma 2 tyzdne, prepustili nas po 44 hod. Cestou z porodnice sme sa zastavili v lekarni, boli sme von cca pol hodinu. Ale na ozajstnu prechadzku sme sli az o 3 dni. Odvtedy chodim kazdy den, kedze mam doma aj 3 rocnu. Chodime rano okolo 8. do cca 11., kym sa da este dychat. Kazdy druhy den idem aj poobede. Keby nebolo take teplo, sla by son kazdy den.

autor
21. júl 2021

Ďakujem pekne za odpovede 🤗 tak si budeme užívať čerstvý vzduch od začiatku

elizabet173
21. júl 2021

@slovakboy prečo by prvý týždeň nemohla ísť von? Prospeje to obom.

brrrrrciatko
21. júl 2021

Ako povie pediatricka. Mne povedala, ze az po 2 tyzdnoch a tak som aj isla. Skor som ani na dvor nedavala a to boli obaja v lete narodeni.

rachel36a
21. júl 2021

Jeden narodeny v lete, druhy v zime a ked mali tyzden uz sme chodili von, a to bol ten zimny drobec po operacii