Kedy začalo vaše dieťa reagovať na svoje meno?

bosorka2828
14. nov 2018

Mam 9,5 mesacneho chlapceka a takmer vobec nereaguje ked ho oslovim menom. Napr. sa hra, alebo len tak sedi, ci stoji a ked ho oslovim menom, cakam reakciu, ze sa na mna pozrie a on nic. Je to este priskoro, alebo mam spozorniet?

scales
14. nov 2018

@bosorka2828 to je este skoro si myslim, my mame rok a pol rocneho, ale nevjem kedy presne zacal reagovat, ale cca 2-3 mesiace uz dokaze ukazat na starkych na mamu, na otca, na tety a na seba... ked sa ho opytame napr. Kde je starka tak ukaze a zopakuje svojou hatlaninkou 🙂

3petka
14. nov 2018

@bosorka2828
Treba sa možno poradiť s Dr. Ale čo ja si pamätám tak môj drobec reagoval od cca 7 mesiaca. Keď som ho zavolala vždy sa otočil.

miruslb
14. nov 2018

Neviem, my máme 6 mesačnú dcérku a vždy keď ju zavolám menom, tak reaguje, normálne sa obzrie a usmeje sa.

lindusss2016
14. nov 2018

@bosorka2828 moj ma teraz tiez tolko a uz dlhsie reaguje, nepamatam presne, ale dva mesiace iste. Treba sa poradit s dr, ale mozno reaguje, len ma v pazi 😀 inak ma sluch v poriadku?

pininka
14. nov 2018

Je to individuálne, nejako som to ani nesledovala kedy to deti začali robiť. Ale určite tak do roka.

pribinak
14. nov 2018

Treba rozlišovať, ze dieta reaguje na hlas rodica a intonáciu hlasu.
Nechcem tu uraziť ine mamičky, ale keby na 6 mesačnú Evičku zavolali Olinka, tak to dieta sa otočí tiez

eva_eva
14. nov 2018

Zase raz by som povedala, že platí, že každé dieťa je iné a myslím, že do roka sa to spraví, netreba robiť hneď paniku 🙂

potvora1
14. nov 2018

@pribinak práve som to išla písať, presne to isté, lebo som to vyskúšala, na môjho Jurka som zavolala"Miško pod sem"a prišiel 😂😂😂
Pre mňa dieťa reaguje na meno, keď sa ho spýtaš ukáž , kde je Anička a dieťa ukáže na seba... Inak je to viacmenej len intonácia hlasu

pribinak
14. nov 2018

@potvora1 deti podla mna reagujú reálne na meno az niekedy po 1. roku, ked si začnú uvedomovať same seba

lindusss2016
14. nov 2018

@pribinak ja neviem, ved bezne doma pokrikujem aj na dceru, na psa, ale maly sa otoci, len ked volam jeho. Zbystri, aj ked zavolam niekoho ineho, ale ked poviem jeho meno, otoci sa na mna a usmeje sa.

miriam439
14. nov 2018

@bosorka2828 Tak to sa ešte netráp, náš má vyše dvoch a na svoje meno nereaguje, hlavne, keď ho volám, aby prestal robiť niečo zlé 😉
Ale naopak, keď chce niečo vo svoj prospech, tak veľmi dobre vie povedať, komu mám niečo dať alebo urobiť. 😮

bosorka2828
autor
14. nov 2018

Pocuje urcite dobre, ked spi mu vadi aj suchot periny 😃 niekedy sa otoci a pozrie na mna ked ho oslovim, ale vacsinou nie a dalej si robi to svoje.. na poradnu ideme v januari, to bude mat 1.rok, tak pevne verim, ze sa na to vobec nebudem musiet pytat.. no teraz ma to trapi.

loliki
14. nov 2018

@bosorka2828 moje 6 rocne tiez nereaguje, tak mu vymyslam ine mena, vtedy potom zakrici, ze ja nie som Matuzalem.

lubi40
14. nov 2018

@bosorka2828 myslim, ze na svoje meno by uz mal reagovat. Ja mam doma 9 mesacneho a uz nejaky mesiac dva na svoje meno reaguje. Teraz uz mam pocit, ze vnima aj meno jeho brata, aj ked uplne jednoznacne to povedat neviem.

lejka01
14. nov 2018

@bosorka2828 to je v pohode, moj uplne ignoroval vsetkych az do skoro 2 r, az teraz v lete / narodil sa v septembri/ zacal reagovat na svoje meno a aj sa zacal otacat ked ho niekto zavolal...dovtedy mal kazdeho na haku, proste prisiel k napr k babke len ked on chcel 😂😂...kazde dieta je ine

scales
14. nov 2018

@potvora1 presne tak ze diefa reaguje samo na seba az cca v tom roku a pol... ze si vie uvedomit sameho seba... ked malemhlu poviem chod sa pozriet do zrkadla, tak ide a vie, ze tam uvidi seba... aj to ked matky hovoria, ze ich deti uz od roka oslovuju mama, je to blud, lebo to dieta opakuje len to, co stale pocuje, ale neuvedomuje si, ze mama je mama... len opakuje slabiky, lebo to pocuje z kazdej strany... ale nas maly az v roku a pol zacal ukazovat kde je mama ked sa ho niekto optal... a sam na seba tiez ukaze ked sa ho spytam na jeho meno... cize do roka a pol je to vsetko ok... mam to aj zo psychologie, bol to moj vedny odbor na vs...

bosorka2828
autor
15. nov 2018

Dakujem za vsetky odpovede, upokojili ste ma 😊

latarina
20. nov 2018

@lejka01 aj nas je taky. A ma 2 roky a nechce rozpravat.

kusika
23. nov 2018

Mala ma 8mes a uz reaguje taky mesiac

terez3334
16. okt 2023

@bosorka2828 ahoj, můžu se zeptat, jak jste dopadli? 🙂