Kedy začalo vaše bábätko reagovať na meno a ukazovať na veci?

anonymnamamina
6. okt 2020

Ahojte, prosím vás kedy začalo vaše bábätko reagovať na meno, ukazovať na veci.... nasa dcérka má 15 mesiacov a na meno vôbec nereaguje ani veci neopakuje.... iba sa pri tom smeje páči sa jej to ale pozerá väčšinou úplne inde, keď tak zopakuje ale aj o hodinu neskôr nie proste vtedy keď chceme

tosomja
6. okt 2020

Tak môj polročný už reaguje na meno aj na hračky aj očný kontakt vie udržať. Konzultuj s lekárom.

ckatka
6. okt 2020

Je to dieťa...nie cvičena opica...
Ostatný vývoj je okej? Nemá poruchu sluchu?
Porad sa s lekárom.

simulienka255
6. okt 2020

@anonymnamamina no niektore deti su take, nemusi v tom byt vzdy problem. Moj syn (2) je taky spomaleny, a tiez som si robila starosti, ale vidim ze rozumie, pocuje len sa mu z nejakeho dovodu nechce.... Komunikuje len hatlaninou, mama ma vola len ked si rozbije hlavu, pre priklad.... Ale kedze kamosku mam specialnu pedagogicku vzdy ma vysmeje, ze deti s poruchou vyzeraju inak. Len prosto stale jej opakuj, ukazuj, uc ju slova....

domisha02
6. okt 2020

@anonymnamamina môj ma 18m a tiez je taky ze ho volam menom a kašle na mňa ignoruje ma sem tam sa pozrieť ale veľa krát potim uz ignoruje a ani nerobí to čo chcem ja 😁 ale tak je to normálne je to dieťa nie opica nemôžeš od neho čakať ze bude robiť to co chces ty a vtedy ked to chceš.. ja som sa zmierila stym ze proste ma niekdy ignoruje a ze nebude robiť to čo chcem ja ..je to normálne nic za tým nehľadaj 🙂 každé dieta je iné to ze niekomu lepšie počúva ze robí to čo chce to neznamená ze tvoj ked to nebude robiť tak je snim niečo zlé..

belllinka
6. okt 2020

@tosomja polrocny urcite nereaguje na svoje meno 🙂 Skus ho oslovit inym menom, bude reagovat tak isto. V tomto veku reaguje akurat tak na ton hlasu, zvuky...

martinals
6. okt 2020

Radšej by som to konzultovala s pediatrom v 15tich mesiacoch by už malo dieťa reagovať na meno a udržať očný kontakt.

hdpe
6. okt 2020

@belllinka čudovali by ste sa aké detičky vedia byť už od útleho veku vnímavé. Moja má 8 mesiacov a normálne reaguje na meno a rozpráva už mama, tata, baba, dada. Myslím, že už 2 mesačná na mňa kukla, keď som povedala meno. Syn v 5 mesiacoch začal hovoriť mama mám to natočené.

tosomja
6. okt 2020

@hdpe presne tak. A či reaguje konkrétne na meno, či na ton hlasu, je jedno, ale vníma a otočí sa.

andreatytler
7. okt 2020

@anonymnamamina Nas pozna svoje meno od 8 mesiaca. Teraz ma 10 mesiacova a este neukazuje na nic.
Na to meno by mal vediet reagovat v takom veku ako 15 mesiacov aj ked nie vzdy aspon niekedy... na to by som sa opytala lekara...
Predpokladam ze mu to jeho meno neustale opakujete a rozpravate na neho tak ze ho oslovujete menom a tak...

miadi
7. okt 2020

@hdpe hej aj moj pozna svoje meno tiez tak skoro okolo 5-6m a od vtedy aj vie pomenovat mama dada nana ( Natalie ) baba - ked Mamina od nas odisla vzdy ked ju vidi na Skype smeje sa ze baba .. aj otcov hlas spoznal z mobilu ked som snim volala hnet ze dada. Auto je brrrm brrrm od 7m vie zamavat Bye bye 👋 rozumie come to mama doplazi sa rychlo ku mne.
@anonymnamamina Nemusi jej nic byt v tom veku uz zvykne mat dieta taky svoj svet a ma vas na hàku. Vie chodit a tak skuma svet okolo seba nema “cas “ reagovat Lebo mà hlavu plnu svojich objavou a chce byt nezavisle. Moze byt aj tvrdohlava povaha jednoducho nechce robit co jej poviete .

malicka_mysicka
7. okt 2020

@anonymnamamina moj syn reaguje od 9m, brachov ma skoro 2 roky a na meno nereaguje, obvodna ich poslala na odborne vysetrenie a je uplne v poriadku, len je stale niecim zaujaty. Je inak velmi sikovny, motorika, pohyblivost topka, stale sa o nieco zaujima, tak asi preto 🤷‍♀️

tosomja
7. okt 2020

A tiež reaguje, keď mu poviem, kde je tatik? Tak sa otáča a hľadá ho ...alebo keď je v práci a voláme cez mesenger, tak vrieska a berie mi mobil, lebo vie, že tam je tatik. Takže 15mesacne dieťa už má reagovať na meno a hlavne ma vedieť udržať kontakt. Zase, nie každé dieťa je rovnaké. Netreba písať, že 5mesacne v žiadnom prípade nereaguje na svoje meno, ani že 15 mesačne silou mocou musí. Malo by, preto sa treba poradiť s lekárkou. Tak isto ako majú tabuľky na váhu a výšku, tak majú aj na toto a podľa toho vidia odchýlky, ktoré treba podchytiť. Netvrdím že sa riadim tabuľkami, ale doktori vedia usmerniť podľa toho.

habsgirl33
7. okt 2020

náš tiež reaguje na meno od dákeho polroka... ale napríklad na veci vôbec neukazuje (ide mať rok) ale on ma očividne má na háku keď od neho niečo chcem. Proste vidno že ma chápe a vie čo chcem len ma má "na saláme" ale tak snaží sa už opakovať slová po mne a tak isto sa otočí keď poviem "kde je, tato,cica, lopta, auto ....atď".... nestresovala by som teda ale viac by som to dieťa sledovala a skúmala či len zámerne ignoruje alebo nechápe

83bambulka83
7. okt 2020

Môj tiež reaguje na meno od 6. mesiaca, no to sme si mysleli 😁 otočil sa aj keď sme zakričali strom alebo iné meno 😂 teraz má 10, a keď mu poviem napr., že “nerob, lebo oco bude kričať” takmkukne na muža a usmeje sa. Alebo keď poviem, že ideme dať fifovi papať (nás kanarik) tak tiež sa naňho kukne hore do klietky a usmeje sa. Alebo keď poviem, nech urobí Brunovi (jeho macko) bac Báč, tak zbije ho, alebo keď poviem že ideme žehliť že žehlička bude robiť pššššš (púšťať paru) tak tiež hneď vie. Ale ako vravia dievčatá, každé dieťa je iné. Môj len teraz začal lozit, sedieť a dvíhať sa na štyri, neskoro sa začal pretáčať a držať hlavičku. Ale pre istotu by som sa na to určite spýtala pediatričky. Ja ju nonstop otravujem, že je môj taký spomalený v pohybe. A ona mi vždy všetko vysvetli.