Kedy začali vaše deti štvornožkovať, keď cvičili Vojtovu metódu?

mara2010
27. jan 2022

Ahojte v akom mesiaci začali vaše detičky stvorkovat ked cvičili vojtovu metódu počula som aj pani doktorka že detičky sú sikovnejsie keď cvičia 🙂

deti95060810
27. jan 2022

pani doktorka má pravdu, len je dobré aby fyzioter. dobre a hlavne správne ovládal cviky vojtovky - čo na sk nie je samozrejmosť...😉
ak máš záujem tak si pozri stránku Corpus Olomouc..

kacena4
27. jan 2022

vojtovka sa necvici aby deti skor stvornozkovali aleked maju zdravotny problem

4stanka4
27. jan 2022

Začala som s.malou cvičiť v 6 tyždňoch do cca pol roka, začala štvornožkovať asi až v 11 mesiacoch a chodiť v 13m.
Cvičili sme.koli torticollis a brušnej diastaze

zuzuliennka1
27. jan 2022

@mara2010 deticky cvicia Vojtovku prave preto, ze sikovnejsie tak uplne nie su, v niecom v ramci psychomotoric. vyvinu zaostavaju, so synom som cvicila podobne ako @4stanka4 kvoli diastaze a celkovo slabsi sval. tonus, syn najskor sedel, potom stvornozkoval (ideal je naopak) a musela som ho stvornozkovanie v podstate ja naucit

mara2010
autor
27. jan 2022

@zuzuliennka1 ja som to myslela tak že predbehnúť tie detičky. Od tých čo necvicia

mara2010
autor
27. jan 2022

@kacena4 áno ja viem že sa necvici aby stvorkovaly. Ale bývajú sikovnejsie keď sa snami dlhšie cvičí od babetiek ktoré necvicia

deedol
27. jan 2022

@mara2010 ty by si dobrovolne cvicila s dietatom vojtovku, aj ked nemusi? uz si ju niekedy s dietatom cvicila? moj teda musel, cvicili sme od 2m do 11m a nebolo to prijemne pre ani jedneho z nas. dobrovolne by som do toho nesla a urcite nie z dovodu, aby niekoho predbehol. ci som zle pochopila? 🙂

janapeterjana
27. jan 2022

@deedol presne si napísala moje myšlienky 🙂

mara2010
autor
27. jan 2022

@deedol Ja s nim cvičím nie dobrovoľne len ma ani nie 6 mesiacov a už sa berie už krčí kolienka aj trocha zapája ručičky a pani doktorka povedala ze keď ju cvičia že predbehnúť tie detičky ktoré ju necvicia preto som sa pýtala či aj vaše ktoré ju cvičili začali tak skoro 🙂

mara2010
autor
27. jan 2022

@janapeterjana lebo kamoska ma malinku ktorá má 9 mesiacov a nestvorkuje a mne prišlo strašne skoro na 6 mesiacov

deedol
27. jan 2022

@mara2010 aha, uz chapem. ak nema nejaky zavazny problem, tak moze byt v ramci sirsej normy trocha "popredu" ako tvoj/a (moj napr. v 8m okrem stvornozkovania stal a obchadzal nabytok, a to mal viacero diagnoz, kvoli ktorym sme cvicili, ale vsetky boli v miernej forme). na druhej strane, mal slaby trup, takze sedel az okolo 10-11m (tabulkovo sedia deti v 6m, aj ked z okolia viem, ze ani tie "zdrave" nie vzdy). cize tak 🙂

zuzuliennka1
27. jan 2022

@mara2010 myslim, ze dr. to myslela skor tak, ze ked je problem (vacsi/mensi), tak deti, ktore cvicia, samozrejme dokazu predbehnut deti, co necvicia (ak teda je predpoklad, ze by obe skupiny deti cvicit mali)
ale zdrave deti ju necvicia… ty si zazila Vojtovku nazivo? nic prijemne to nie je, dieta terapeut doslova nuti cvikmi zapajat svaly, ktore dieta nezapaja (a malo by) a je mu to dost neprijemne

mara2010
autor
27. jan 2022

@zuzuliennka1 áno zažila keďže ju cvicime :D Tu niečo napísať hrozne fakt 😂😂😂

zuzuliennka1
27. jan 2022

@mara2010 tak lebo pytas sa chaoticky piate cez deviate, splietas kamosku,… vojtovku cvicia deti, ktore maju nejaky problem, takze co p. doktorka povedala, ze su sikovnejsie, ked cvicia - no logicky ano, lebo im treba pomoct, ich psychomotor. vyvin nejde uplne automaticky, ako by mal, keby necvicili, tak stagnuju…
urcite ale nepredbehnu deti, co necvicia

mikadooo
27. jan 2022

@mara2010 môj asi po mesiaci. Naučil sa pohybovať zadkom, čiže cvičili sme vojtovku a potom som mu musela pridrzat lýtka na zemi, a ruku som mu opierala o riťku, ináč by si zas len sadol a došupkal si po hračku na zadočku. Keď to pochopil, ukázala som u dr že už lozí, ona nás vyradila a skončili sme so všetkými cvičeniami.

inana11
27. jan 2022

Nás sa v 6 mesiacoch pohupovat na kolienkach a prestal s tým,plazi sa a dviha na nohy🤷‍♀️Má osem a o stvornozkovanie ani nezakopne,keď mu dvihnem bruško s plienkou… a necvicime nič… a v tomto veku sa starší len začínal plazit,tento sa plati už skoro dva mesiace… takze zase by som to nepripisovala činnostiam ktoré s dietatom robis nakoľko každé dieta “si ide svoje”

im709vf
28. jan 2022

@mara2010 nedá sa jednoznačne povedať ze sú šikovnejšie. Človek nikdy nevie, ako by prebiehal vývoj bez cvicenia- možno aj rovnako rýchlo. Hlavne je, aby všetky fázy vývoja boli vykonávané symetricky a s používaním správnych svalov. S oboma detmi som cvičila vojtovku - obe kvôli torticollisu. Starší syn do 6m nerobil nič (nepretacal sa, neplazil, atd.). Potom nastal zlom, vývoj šiel raketovou rýchlosťou, na 9m začal chodiť sam bez pomoci. S dcérou (teraz ma 6m) cvičím takisto, u nej mam pocit ze ten vývoj ide pekne postupne. Na 4 mesiace sa pomaly začala pretacat, teraz sa plazí. Takisto si dáva nožičky pod seba, ale vôbec to neberiem ze skúša stvornozkovat, pretože vidím ze vrchnú časť tela nema ešte tak pevnú. Ktovie ako bude jej vývoj pokračovať 🤷🏼‍♀️

4stanka4
28. jan 2022

@im709vf my sme potom presli na Bobath terapie lebo sa Dr. a fyzio nepacilo asymetricke plazenie- isla doslova ako raneny vojak. Pritom bola sikovna co sa tykalo pretacania. Sadla si az v 10m ale ja som ju vobec nepodopierala vankusmi, nechala som to uplne na nu. Teraz ma 17 mesiacov a je ako neriadena strela 😀
@mara2010 bratranec maju syna o 2 mesiace starsieho od nasej, dr jej odporucila cvicit Vojtovku lebo mal slabsie brusko a celkovo spomaleny psychomotoricky vyvoj. Jeho zena s nim necvicila lebo jej ho bolo luto ze place, ja som bola za hyenu co malu "tyra" 3-4x za den. Na nasej ani neni poznat ze niekedy cvicila, naozaj je velmi sikovna a ich maly? Má 19m, doposial nechodi, chodia ma injekcie vit.B a ze ked sa nerozchodi do urciteho casu tak pojdu na liecebny pobyt. Mozno keby s nkm cvicila podstivo tak to nemuselo zajst do takeho stadia...ktovie