Kedy vaše deti začali rozprávať?

klaudia_kaja
5. sep 2018

Ahojte maminy. Kedy vaše detičky- bábätka, začali rozprávať, mama, tata, baba, dede ... a ako to prebiehalo ?
Ďakujem.

pininka
5. sep 2018

@klaudia_kaja cca 8 mesiac uz tak ze to bolo aj rozumiet. Najstarsi syn na 9 mesiacov vedel napodobnit vsetky zname zvieratka, na rok a pol uz krasne rozpraval. Dodnes to s rozpravanim vie a ma aj super pamat.

ifava
5. sep 2018

Starsi syn zacal ked mal okolo 10 mesiacov, mozno trosku neskor ale teraz uz rozprava krasne a mladsia dcerka tak zacala okolo 8 mesiaca a teraz uz tiez rozprava velmi pekne, sem tam sa jej nejake pismenka poprehadzuju

vierka0508
5. sep 2018

Nas ma aktualne 9 a pol mesiaca a uz cca 2 mesiace vie povedat mama, baba, ale teraz sa este viac rozrecnil, pridal aj tata a vava a kadejake hatlaniny, niekedy sa mu ustocka nezavru a ide v kuse 😁

tinaa64
5. sep 2018

Moja ma 15mes..a povie mama a auto..nic viac..ale za to vsetko rozumie co jej poviem...napr..pod sa obut ideme prec,pod idemem papat,pod ideme vyhodit plienku,alebo ked pride utobis pojdes do kocika..a ona si sadne do kociara a sedi vuhodi plienku atd atd

potvora1
5. sep 2018

@klaudia_kaja ahoj, môj syn má takmer 11 mesiacov a asi od jeho 10 mesiacov používa slová ako mama, hama, hava... Ale ja si nemyslím, že sú to ešte presne slová, ktoré chce povedať, napr, že príde za otcom a povie mu tata, on si to skôr len tak pre seba hovorí, alebo keď je hladný vykrikuje mamam-hamam😂 ale, že by cielene prišiel za mnou a povedal mama, to nie, a asi na to má ešte času dosť..
Aj keď deti sú veľmi rozdielne, všetkého co sa týka, aj rozprávania, aj prvých hlások, slabík, slov a a aj viet. Môj synovec ako ročný recitoval básničky, jemu to proste išlo a samozrejme aj to, že bývali u babky a ta sa mu nonstop venovala urobilo svoje..

cialota
5. sep 2018

ked mal maly 8 mesiacov tak zacal, v 12 mesiaci sa rozrecnil uz tak poriadne 🙂 teraz ma dva rocky a pekne mu vsetko uz ide, nema problem hoc co povedat 🙂

libawet
5. sep 2018

@klaudia_kaja u každého dieťaťa je to inak, je to veľmi individuálne a nedá sa porovnávať a teda z toho ani nič vyvodiť. Všeobecne - dieťa by jednoduché výrazy ako mama, dede, tata, baba malo hovoriť od veku tých 7-8 mesiacov....no sú prípady, kedy dvojročné dieťa nepovedalo ešte ani jedno slovo a je to normálne.

lacibo
5. sep 2018

@klaudia_kaja 14 - 15 mes. - iba mama, tata, bac, ham a pod. - potom cca. 18 mes. - aj jednoduchú vetu - Čo to je? Kde je mama?, veľmi rýchlo pribúdali slová, okolo 2 rokov vety, teraz má 26 mes. a hovorí veľa,prakticky sa dohovorí o všetkom s nami, vo vetách, skloňuje - ešte nie vždy správne, slovná zásoba je už tak obšírna, že som to už dávno prestala zapisovať do denníčka - ale je to vždy individuálne - niektoré aj staršie deti hovoria iba pár slov..treba byť trpezlivý, ale samozrejme podporovať rozvoj reči..

deginko
5. sep 2018

Mama tata atd zacala 8m...okolo roka vedela vsetky zvierstka napodobnit..a krasne rozpravat cele vety zacala v 16m

bibiana177
5. sep 2018

nas mali ma teraz rok a tiez mu to s tym hovorenim velmi nejde. nie vsetky deticky su take, ze im to hovorenie hned ide 🙂

danieli
5. sep 2018

spominane slovka ako 2,5 rocny, potom rok pauza, v 3,5 sa zacala rozbiehat rec a v priebehu roka uz plynulo

klaudia_kaja
autor
5. sep 2018

Veľmi pekne ďakujem.