Kedy vám prestali spávať deti cez deň?

lenka268
12. jún 2012

Ahojte len by ma to zaujimalo, lebo maly mal teraz dva roky a kazdym dnom pozorujem ze je tazsie ho na obed uspat. Teraz tri dni uz cez obed nespal vobec a vydrzal do vecera uplne v pohode. Vecer zaspal pred osmou. Dnes a vcera na obed pekne zaspal a spal cez dve hodiny. Takze to uz zrejme smeruje k tomu ze spavat uz nebude co myslite. Ako to je u vas. Dakujem 😉

molly28
12. jún 2012

..ahoj ..mne má dcérka 3,5roka a stále chodime o 12,00 buvať a večer o osmej....

tiež sme mali obdobie v dvoch rokoch že jej trvalo kým zaspala, ale nepolavila som a jednoducho sa to po čase vrátilo do normálu...

myslím si že deti by mávali cez obed buvať... :D

alka221
12. jún 2012

moj nema este ani 2 roky,a tiez uz mam problem ho dat spat 😉 niekedy nespi vobec, lenze stym ze on aj ked nespi ide o 10.. 😒 ☹ dnes tiez strajkuje.. 😖

sampo
12. jún 2012

ahoj, no moja je uz trochu starsia, ale nam sa to stava (ne)pravidelne, ze prestane na obed spavat. Trva to mediac-dva a zrazu pride obdobie, ked si zase chce po obede pospat 🙂 robi mi to od malicka, takze som sa naucila, ze sa nemam rozculovat, ked nechce spat (hoci mi ten "moj cas" potom chvilu chyba)

severankasr
12. jún 2012

od dvoch rokov uz nespíme pravidelne cez den, momentálne sa nám to podarí tak raz do týždňa.

nini88
12. jún 2012

Ninka mi prestala spávať cez deň tak okolo 16 mesiacov 😖

darinkazv
12. jún 2012

@lenka268 mne staršia dcérka doteraz spáva 2 hodky cez deň a to ide mať v septembri 6 rokov 😉

katka1981
12. jún 2012

Ked mala 2 roky, potom po nejakych upravach zase spavala cez den a od troch rokov zaspi cez den uz len v aute.

ginger_fox
12. jún 2012

syn od 2,5roka doma cez den nespava. V jasliach, podla uciteliek tazko-pretazko, ale nakoniec zaspi. V zasade viac ako 10hodin denne nespi, ci poobede spi alebo nie. Dokonca mam pocit, ze ked spi v jasliach cez den, tak dokopy spi menej, ako ked spi len v noci.

mirkakab
12. jún 2012

staršia mi nespávala od 22m a mladšia od 2 rokov.

bubelko
12. jún 2012

starsi prestal spavat v 2 rokoch, mladsi este spava, ale potom ma vecer problem ist spat. 😉

brunkova
12. jún 2012

Ahoj, moja malá bude mať 3 roky a tiež ešte spinká poobede a to skoro 3 hodiny 😵 Ona je tak naučená... podľa mňa deti sú rôzne, niektorým spánok chýba a niektorých nie 🙂 ja si neviem predstaviť, že by moja malá poobede nespala. Veru si ja oddýchnem, a večer ide tiež spinkať v pohode okolo 21.00 😀, ale ráno sme už o 6. hod. hore. Dúfam, že nám to čo najdlhšie vydrží.

habibi78
12. jún 2012

moja ma 4,5 a zvykne este cez obed spavat, po 2 hodinach ju budim 😉

macocha
12. jún 2012

Moju som prestala dávať spávať cez deň vo februári, teda mala takmer 4a pol roka. Ale vzápätí nastúpila do škôlky a tam ich dávajú do postieľok - a väčšinou aj zaspí. Keď nie je v škôlke, dávam ju spať až večer. Lebo už ma viac námahy stálo uspať ju, ako keby som celý ten čas makala v bani a tak sa to ani nekompenzovalo tým oddychom, keď konečne zaspala 😝 😅 . Zato začala lepšie zaspávať večer, čo je jednoznačné plus.

lucinka1104
12. jún 2012

moja mala prestala spavať cez obed v 22 mesiacoch je to o držku kedže mam doma ode deti synček spavala do 3 a pol roka

babulina
12. jún 2012

dcera asi tak od 2,5roka prestala spavat, syn este spi (bude mat 2roky) ale tiez mam pocit ze cochvila nebude, lebo to je coraz horsie a horsie s jeho obednajsim spanim, inak chodia spavat o 20h a vstavaju okolo 6tej, castejsie vsak 5.30

kaja73
12. jún 2012

starsi syn prestal spavat v 18m cez den a mladsi este spi cez den-ma 2 a pol roka.
Ale pocet hodin co prespali za 24h je cca rovnaky-strasi 11h v noci-ako 2 a pol rocny,mladsi ako 2 a pol rocny -9h v noci a 2 cez den. 😉

ajca123
12. jún 2012

Moj druhy syn ma 2r a 3mesiace a chodi stale na obed spat 🙂
A prvorodeny spaval na obed este ked mal 4roky..

nikolka2
12. jún 2012

Mne obidve deticky spia este do teraz starsia Kika ma cez 5 rokov a spi este v skolke a cez vikendy s babkou si da poobednajsi šlofík a vova moj syn ma cez 2 roky a ten si dava šlofíka so mnou na obed 😀 Obidve moje deturence do vecera do pol 9 dakedy aj do 9 podla toho aku mam naladu ,,,ale to uz spia 😉

cmulinko
12. jún 2012

od 2 rokov nespia a chodia spat vecer medzi 8 a 9 hodinou...ako kedy stihame.

mandragora22
12. jún 2012

moje ma 28 mesiacov a hodinku denne spi. ide sice nasilu, ale inak sa neda, skusala som niekolkokrat nedat spat, ale to bolo na nevydrzanie, uz okolo 15-16 hodiny strasne nervy chytalo a tak to slo az do vecera a potom nedajboze zaspat ☹ ☹ takto si pospi hodinku a je pokoj.. inak bdely stav je za den v rozpati 8.00-21.30 hod. v tom case si hodinku pospi okolo jednej-druhej hodiny... 😉

janka_pn
12. jún 2012

okolo 2,5 roka prestala spavat na obed, ale ako sla do skolky, zase zacala. cez vikendy casto strajkuje a spat nechce, ale vacsinou skor ci neskor takmer vzdy zaspi. inak rano vstava o cca 7 a vecer zaspava okolo pol 9.

ivetah
12. jún 2012

okolo dvoch rokov sme mali aj my krizu so spanim, pretoze deti "nemaju cas" spinkat 😀 prekonali sme a dcerka este stale poobede spi, ma 4 roky. spi sice hodinu, niekedy hodinu a pol, ale potrebuje to, inak je vecer mrzuta. ide spat okolo 20:30 a vstava okolo 6:45 (do skolky), cez vikend do 7:30.