Kedy učiť dieťa papať lyžičkou, piť z pohárika

jaja23
20. nov 2019

Ahojte, od kedy ste prosím začali učiť deticky papať lyžičkou? A pit z pohárika.. Dakujem

pribinak
20. nov 2019

Začínali sme v 6. mes. Papat lyžičkou a pit z pohárika s náustkom

nikpa
20. nov 2019

@jaja23 s lyžičkou od prvých príkrmov ako budete začínať si zvykne no a z pohárika buď z takej tej slamky alebo z naustku, je to individuálne. Môj malý nič z toho nechcel a asi od roka začal piť sám z pohára.

jaja23
autor
20. nov 2019

@nikpa práveže už má 16 mesiacov, skúšame, ale nejde mu to veľmi. Neskoro sme zacali

siska53
20. nov 2019

@jaja23 akonahle prejavili zaujem, co bolo nejak po 6.m., dostali lyzicky a skusali obcas.. tak aktívnejšie skor az ked vedeli sediet, t.j. maly po 7,5m, mala az po 10m. Krmila som.ich, ale aj oni skusali. A okolo 2.roku dostali príbor, cize vidličku i nozik

siska53
20. nov 2019

@jaja23 ale.ti nejde o tom, aby mu to islo dobre..ale any skusal a nadobúdal zrucnost.
A pitie z pohara sme riesili dost neskoro. Lebo ked som aj skusala,vzdy bol cely obliaty.. naučil sa co ja viem uz.. okolo 3.roku z pohara pit, cez slamku vedel davno samozrejme... No v tom 3.roku si uz sam.aj dzbanom.vodu nalieval.. kupodivu trn dzban som.neskot rozbila ja, nie on 🙂.
A mala ? Tam som bola rada, ze sa naucila pit v roku z flase konecne. A pohar tiez cca okolo toho veku, mna nebavilo vkuse ich prezliekat, zvladli to neskor a neboli vkuse mokri a zvladli to rychlo.