Kedy ste odstránili bočnicu z postieľky?

andreatytler
18. dec 2020

Kolko rokov alebo mesiacov malo vase dietatko ked ste odstranili bocnicu z postielky? Citam ze sa to ma urobit vtedy ked zacina z postielky vyliezat ale mne sa velmi tazko maly uklada do postielky po tom co zaspi a uvazujem ze mu dam dole tu bocnicu. Ma 1 rok a uz sam chodi a aj na pohovku vylezie a zlezie. Jeho matrac nie je velmi vysoko od zeme a na zem by sme dali nejake penove podlozky ak by nahodou spadol.

birika
18. dec 2020

10 mesiacov - zacinal chodit a pokusal sa vyliezt

andreatytler
autor
18. dec 2020

@birika Aha... tak vidim ze v 12 mesiacoch nie je priskoro. Dakujem.

birika
18. dec 2020

@andreatytler nie je a je to bezpecnejsie ako pad ak by preliezal 🙂

mirka969
19. dec 2020

Moj ma 15 mesiacov a ani ma nenapadlo vybrat bocnicu 😅 ale moj sa nikdy nesnazil vyliezt z postelky tak preto

andreatytler
autor
19. dec 2020

@mirka969 Ani nas neprelieza ale asi preto lebo spi vo vaku, tak tie nohy nevie pouzit akoby chcel.
Ja by som ju chcela odstranit lebo my uspavame na rukach a potom prekladame do postielky a mne je to strasne tazko ho dat do postelky jemne a pomaly aby sa nezobudil zohnuta cez tu bocnicu...

yanni
19. dec 2020

@andreatytler odnauc ho zaspavat na rukach. V bududcnosti budes mat "lahsi" zivot.
A k teme, chalani nemali problem preliezt a nespadnut. Starsia dcera postielku od 9tich mesiacov ignorovala, takze presla na postel 2x2 metre, od ca. roka nebol problem zo zletenim z postele (do 17tich mesiacov spavala v spacom vaku. Potom sa odplienkovala, tak vak sa zrusil). Mladsia dcera, ma o par dni 2 roky, tiez spaci vak do 18tich mesiacov (potom odplienkovana) a vtedy aj presla do klasickej 200x90 cm posteli). Nikdy sme neodstranovali bocnice, ked zacali preliezat (alebo sa snazili), postielky sa zrusili a dostali velke postele.

andreatytler
autor
19. dec 2020

@yanni Ano, presne to, ze ho tiez chce odnaucit zaspavat na rukach... a plan mam taky ze si sadnem na zem vedla postielky a budem ho drzat za ruku alebo tapkat po zadku alebo cokolvek co mu pomoze zaspat ale teraz s tou bocnicou nemozem nic, lebo zohnuta vydrzim maximalne tak 10 minut. a on este sam v postielke nikdy nezaspal takze to bude zozaciatku velmi tazke a dlhe. Uz sme aj par krat skusili ale on sa posadi alebo postavi a reve o dusu az kym ho nezoberiem na ruky.