Kedy ste dávali deťom prepichovať ušká?

fallenkaa
20. júl 2022

Ahojte kedy ste dávali prepichovat uška?
Ja rozmýšľam že dám hneď v pôrodnici

denisa0504
20. júl 2022

@fallenkaa po očkovaní som dávala nastreliť. Ušné lalôčky sú už trochu väčšie a nastrelenie nebolí toľko ako prepichovanie

mamkalentedkova
20. júl 2022

Ja som dávala staršej až keď mala cca 5 rokov nastrelil ,nakoľko hneď po narodení nás objednávali na MRI ,museli by sme náušnice vyberať ,alebo dať pichnúť neskôr ,nechala som to na nej .Keď mala 5 rokov..sama si ich pýtala ,tak sme dali .Bola už rozumná ,vedela ,že do toho nesmie šprtať..ale sama mi po rokoch povedala ,že už by si to viac nastrelil nedala 😁,takže aj na jej odporúčanie som najmladšej dalamoicjnut už v pôrodnici .Bábätko si ešte bolesť pamätať nebude..ani si tam nepcha rúčky ,takže minimálna šanca ,že si zanesie nejakú infekciu .Krásne rýchlo sa jej to zahojilo ..Švagriná teraz dávala tiež v pôrodnici 😉

ls56
20. júl 2022

Dala som hneď v pôrodnici. Treba mať len svoje nausnice. Nebol s tym ziadny problem. Dezinfikovali sme niekolko krat do dna alkoholom a ked mala trosku zahnisane tak ATB mast nam predpisal doktor a uz potom bolo dobre. Mala ma 6,5m a este neprisla na to ze ich ma. Netaha si ich ani nic. A hlavne nebola som pri tom ked jej to robili.

jazula
20. júl 2022

My sme dali v 6m prepichnúť u doktorky, čo robí aj akupunktúru. Malá to krásne zvládla (a ja tiež 🙈), keď sa začala vrtieť, dala som ju na prso a bolo to hneď. Až teraz, keď má 14m sa občas náušnice dotkne, doteraz si vôbec nevšímala, že ich má.

jaskolka
20. júl 2022

Nedávala som, ani neviem ci dáme, kým bude malá. Skôr sa obávam, aby si to dáko nestrhla, alebo starší brat nechtiac pri hre.
Keď bude staršia, nie je problém nastrelit,ak bude chcieť, ja sama som si dala tak nastrelit náušnice asi v 14 rokoch. Sekunda a ani to necítiť a mama už nemala problém s tým, starala som sa o uši sama.

sandra_kul
20. júl 2022

podla mna je najlepsie hned v porodnici. dietatko je tak povediac cerstve a velm rychlo vsetko odoznie. navyse ak by sa aj daco s uskami stalo nasledne, budes v nemocnici, takze ziadny problem

barbie1981
20. júl 2022

Dávala som keď mala 5 rokov

fallenkaa
autor
20. júl 2022

Kde ste kupovali náušnice?

anjelicek26
20. júl 2022

Davali sme nastrelovat ked mali 3 roky dcerky... ono je to otravne pri obliekani a vyzliekani tak maleho babatka stale dozerat, aby sa niekde nezatiahla nausnica, prinos tam pre to dieta vobec nevidim... . Usny lalocik uz bol vacsi, dalo sa im to vysvetlit, maju to pekne sumerne nastrelene.

patka06
20. júl 2022

Dala som prepichnúť hneď v pôrodnici, náušničky sme mali zlaté - dostala od starej mamy, ktoré mala pripravené pre svoju dcéru, ale mala dvoch synov, tak ostali nevyužité

ls56
20. júl 2022

@fallenkaa ja cez izlato.sk

belllinka
20. júl 2022

nevidím význam dávať prepichovať v pôrodnici. Nastreliť sa dá hocikedy a nebolí to. Dala som v 5-tich rokoch, keď dcéra prejavila záujem nosiť náušnice.

natalala
20. júl 2022

@fallenkaa ma 2,5 roka a nema prepichnute usi, ked bude vacsia a bude chciet, tak si sama rozhodne. Mne sa na babatkach nepacia nausnice ani nechapem naco sa to robi.

vikusjk
20. júl 2022

@fallenkaa ja som dala nasej, ked mala 5 mesiacov (tak mi odporucila sestricka, co robila nastrelovanie, lebo ze uz je usko take vacsie) a dala som nastrelit, nie prepichnut. Bolo to asi pat sekund, kym nastrelila obe, nevysla jej ani kvapka krvi. Dala som jej pripravenu flasu s mliekom a bola ticho.

matkahelka
20. júl 2022

@fallenkaa pri prvej dcere asi v 3mes., pri druhej v porodnici

lenkadenisa
20. júl 2022

Obidvom keď mali okolo 6 mesiacov, keď už pekne sedeli. Dávala som nastreliť a bez problémov.

ivangeline
20. júl 2022

Mesiac. 2kontrola pri pediatricke.

traktor
20. júl 2022

priamo v pôrodnici

kkovacovak
20. júl 2022

@fallenkaa hneď na prvej poradni u doktorky

alexandra2010
20. júl 2022

ked oni chceli

nicole003
20. júl 2022

Dcere prepichovali ked mala 3 mesiace, pediatricka by to skor nespravila. Dostala moje bábatkovske nausnice. Inak by som kupovala v zlatnictve.

lienka9
20. júl 2022

@fallenkaa dcerka nema(1rok). Vela som citala o komplikaciach,ze to hnisalo,100x muselo vyberat a robit na novo.plus ja sama mam k nausniciam odpor :D tak to necham na nu, ci bude chciet.aj sesternica s dcerou tak spravila a mala chcela prepichnut sama,ked mala 4 roky,aby sa paradila 🙂