Kedy skončí to 30-minútové spanie?

mirka969
6. feb 2020

Ahojte mamicky urcite sa tu najdu take ktore mali doma 30minutovych spacov. Moj syn ma 5mesiacov a uz 2 mesiace spi cez den iba 30minutovky je jedno ci v postielke kociku alebo nosici. Prosim vas kedy vam tieto kratke spanky skoncili? 🙈😊

adamadent
6. feb 2020

Mne spavala krátke spanky. Keď som začala prikrmovat po 6 mes masovo zeleninové prikrmy tak jeden spánok sa jej predĺžil. Ale nie je to žiaden zaručený recept na úspech...

zuzkalujza
6. feb 2020

Moja nespávala od 6 mesiacov vôbec cez deň a aj v noci max 5 -6 hodín. Absolvovali sme kopec vyšetrení, všetko bolo vždy OK. Jednoducho nepotrebovala spánok. A nepotrebuje ho dodnes. Bude mať 10 rokov a jej max je tak 6 hodín. Hovorí sa, že ľudia čo málo spia sú nadpriemerne inteligentný, tak uvidíme 🙂 Zatiaľ je veľmi veľmi šikovná v škole.

ladyblcha
6. feb 2020

Nasa druha tak bola, spavala 30min doobeda, 30min poobede a viac nic. A tych 30min bolo max 🙈 zmenilo sa to iba prechodom na jeden spanok, kde spi hodinu, max 1.5hod 😆 cize stale nic moc. V roku sme presli na jeden obedny spanok, teraz bude mat 2 a stale tak, plus v noci sa budi aj 3-4x, len 1x doteraz prespala celu noc bez budenia..🙄 take su deti 🤷‍♀️

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kikulienkadd
6. feb 2020

Ahoj,áno, v tomto veku mi syn spal 3×denne 20-30min. 😱 Neboj,je to len obdobie,skončilo to v roku,už spí raz za deň 1-1,5hod! Vraj tie deti,čo veľa nespia sú inteligentné 🤷‍♀️

jeanne14
6. feb 2020

Aj môj tak spal do roka, 3-4x 20 minútovky 🙈

andulka1988
6. feb 2020

Moja spava tak 10 minut uspat 20 minut potom 2-4 hodiny nic a zas to iste,vecer ani nehovorim ale zas spava celu noc

mirka969
autor
6. feb 2020

@kikulienkadd kedy vam to preslo prosim ta 😊

danka808
6. feb 2020

Niektore deticky tolko nepotrebuju spat. Suseda ma takeho chlapca, ktory nechce spat vnutri napriklad. Doobeda sa s nim prechadza tak spi tak 20 minut, preberie sa, potom zase na chvilu zaspi a takto. Potom idu domov, najest sa a tak a poobede idu zase na par hodin von aby spal aspon chvilu. Ale ked su vnutri tak nechce spat skoro vobec

laguna28
6. feb 2020

@mirka969 to máš ešte dobré. Moja dcéra spala 10 min. A dobila sa na niekoľko hodín a bolo jedno či je deň či noc. Keď mala rok tak to z ničoho nič prestalo. Spala celú noc a na obed aj 2-3 h. Čo bolo príčinou tej prudkej zmeny dodnes nechápem. Asi zázrak 🙂

simsalabim
6. feb 2020

@mirka969 u mojej starsej neskoncili. Najprv spala 4x denne 30min, potom 3x, 2x, 1x. V roku a pol uz cez den nespala. Ale v puberte to dohnala 😂

silceb
6. feb 2020

aj môj syn bol veľmi slabý spáč. Kamoške spala dcéra 3-4 hodiny, druhej v kočíku syn spal pokiaľ s ním chodila, teda tiež aj 4 hodiny. Nechápala som ani ako je to možné :D Môj spal od mala 30 minútovky. Presne 30 minút a dosť :D na nervy. V noci veľakrát to isté alebo po hodine sa budil. Jedno obdobie tohto spánku skončilo, keď som ho prestala kojiť. Vtedy sa to nachvílku ustálilo a spanie sa ako tak predĺžilo. No tak naozaj začal dobre spávať, keď mu vyšli skoro všetky zuby a teda po 2 rokoch už spíme aj my 🙂 Teraz má 2 roky a 2 mesiace a noci v podstate prespí, občas len potrebuje napiť alebo sa premiestniť z postieľky k nám do postele alebo naopak :D ale vždy do pár minút zaspí. Cez deň spí raz min. hodinku a pol mne :D mužovi či babkám spí aj 3 hodiny :D :D

kikulienkadd
6. feb 2020

@mirka969 ako som písala cca po 1.roku keď prešiel na 1 spánok

siska53
6. feb 2020

@mirka969 no.. to tazko.. nas spaval tiez tak alebo max. hodinu. Ak vynimocne spal viac, bola som v soku. V podstate spával neskor uz len jeden spanok do hodiny a od 16.mesiaca zacal denny spanok uplne vynechavat. Jedine statsie bolo, ze noc prespal celu, alebo s občasným rychlym kratkym prebudenim. A vzdy spaval o dost menej akoby mal, bol schopny zaspat o 22 a o 6 byt hore! Teraz ma 9 a uz zacina prichadzat na chut spánku! Aj ked nie vzdy.. ze vraj v puberte ti zas ta spavost bude prekazat takže.. takže asi tak.. no..

janickacrazy
6. feb 2020

@mirka969 nepoteším ťa asi, nám to neskončilo, respektíve v 6 mes. spával dooobeda 20 min. poobede 20 min. takto to išlo do 1 roka a potom už nespal cez den vôbec a ráno vstával o 4:00hod. do 2 rokov!!! a áno, je nadpriemerne inteligentný a stačí mu málo spánku aj teraz

mirka969
autor
6. feb 2020

@janickacrazy tak to si ma teda nepotesila ale zas berem to tak ze kazde dieta je ine nemusi sa mi toto stat 😅😅 a predtym ti vnoci ako spal a kedy vstaval???

katka533
6. feb 2020

@mirka969 keď sa prejde na dva spánky, budú dlhšie, a potom pri jednom už bude spať 2 hodiny.

janickacrazy
6. feb 2020

@mirka969 no chodil spať o 19:00 od narodenia, najskor sa budil každé 3 hodiny, nakrmil a spal dalej, ráno vždy vstával zavčasu, okolo 5:00, neskor o tej 4:00, ked mal 3 roky, začal spávať ráno do 6:00 hod, čo u nás bol super úspech, inak skúšala som ho dať aj večer neskor spať, aby dlhšie pospal ráno, ale bez efektu 😂😅

silviavisz
6. feb 2020

Moj ma 6 mesiacov ked spi sam tak doobeda 15-30 min a poobede priblizne tak isto.ked si ku nemu lahnem poobede tak spi niekedy aj 2 hod. Bola by som rada keby aj sam spal v postielke tolki. Vedela by som nieco porobit. Ale vecer chodime spat cca o 19.00 a spime do 7.00. Kojim ho takze sa zobudi cca 3-4 x ale rychlo sa napapa a spime dalej. Este dobre ze ja som dobry spac,rychlo zaspim po prebudeni sa.

mirka969
autor
6. feb 2020

@janickacrazy a kojila si??? 😊

mostlyharmless
6. feb 2020

@mirka969 moj maly spal cez den 3x max 30 minut skoro od narodenia. Ked mal 7 mesiacov presiel sam na 2 spanky denne. Bola som uz tak vycerpana,ze vzdy ked som ho cez den uspavala,lahla som si s nim. Vzdy ked sa po 30 minutach prebral, nastavila som mu prso alebo ho len hladkala po hlavicke,po chrbte a opat zaspal behom 2-3minut. Ak sa aj nahodou prebral,stacilo mu vidiet,ze lezim vedla neho a spal dalej, kludne aj 2 hodiny. Asi po mesiaci som ho skusila nechat sameho a cuduj sa svete,spal 2 hodiny. Asi prisiel na to,ze ten spanok nie je az taka zla vec 🤗 teraz spi 2x denne 1 a pol hodiny az 2 a pol hodiny a ja konecne stihnem doma aj nieco urobit. Ak nahodou pocujem,ze sa po 30 min zobudi,snazim sa byt cim skor pri nom a on pekne opat zaspi.

janickacrazy
6. feb 2020

@mirka969 kojila som len 4 mes., ale v noci spával celkom dobre, ked som prestala kojiť, tak sa budil len raz za noc, ale aj tak som bola vyčerpaná z neho, kedže ráno vstával tak skoro, sranda je že další syn je úplný opak veľký spachtoš, teraz má 4 roky a pekne poobede aj 3-4 hodky spinká

janickacrazy
6. feb 2020

@katka533 no nemusí to tak byť u každého 😉

hope87
7. feb 2020

U nas tieto 30minutove spanky presli az ked zacal spavat 1x do dna (to mal asi nieco cez rok). Vtedy sa mu to upravilo a spaval 1,5-3h. Cim bol vacsi, tym by dlhsie spal na obed 😀.

blunka
7. feb 2020

@mirka969 zatial to neprešlo.
Tak asi pred pol rokom to bolo 4x po 20 až 30 minut denne.
Teraz mame 11 mesiacov a už jeden spanok vynechala tak mame uz asi 2 mesiace 3x po 20 až 30 minut.
Tiež som tuzobne cakala ze sa to zmeni k lepsiemu ale nic.
Uz ani nemyslim ze sa to polepsi, ked jej od narodenia staci 20 min. aby sa naplno dobila energiou na vyvadzanie, nemyslim ze vekom bude potrebovat viac spanku.

suzanz
7. feb 2020

Nie 29 min ani 31...ale presne 30 minut. Ano pozname. Mame skoro 11 mesiacov a odkedy chodime a mordujeme sa viac sa unavime ...mala spi sice 1x denne ale aspon 1,5 hodiny vkuse. Chvalabohu 30 minutovkam koniec. U nas to nemalo nic spolocne so stravoh nakolko sme na UM od narodenia, a papame od 4 mesiaca prikrmy

20nina14
17. feb 2021

@andulka1988 ahoj, môžem sa spýtať ze keď vám dieťa spalo také krátke spanky ci vám noc vydržala že spala stále? Dakujem

m_o_n_c_a_k
24. jún 2021

@mirka969 ahoj ako spinkávate teraz? Prešlo vám toto obdobie??