Kedy si sadlo vaše dieťa?

15. jan 2024

Kedy sa vaše babk samé posadilo ? Moja ma 9 a pol mesiaca a zvláda len nízky šikmý sed a plazenie

deedol
15. jan 2024

11m, ale stvornozkoval a stal skor.
tvoje uz je na styroch a hojda sa, ci este sa len plazi? vie pivotovat?

elisabethka
15. jan 2024

Do sikmeho sedu si sadla v den ked zacala stvornožkovat. 6,5m

lucia13022023
15. jan 2024

V siedmom mesiaci.

adka3321
15. jan 2024

ked mala 10 mesiacov aj par dni. ale pred tym uz stvornozkovala

veronikaszabova
15. jan 2024

V 8mom mesiaci

nikpa
15. jan 2024

Starší medzi 9-10 mesiacom a mladší o chvíľu skôr.

nikiki29
15. jan 2024

V 9 mesiacoch zo stoja, čiže úplne zle… ak štvornožkuje, treba len počkať, ak neštvornožkuje tak to treba podporiť 😊

milanemila
15. jan 2024

Mladsie dieta si sadlo v 9m aj to este by som povedala ze nie je uplne 100%, starsie ako 10m zacalo same chodit v priestore 🤷🏼‍♀️ takze az druhe moje dieta mi ukazuje ako velmi su deti odlisne dokonca aj ked su surodenci. Ak sa ti nieco nezda, konzultuj to hlavne s vasou pediatrickou, ta tvoje dieta sleduje a urcite ta aj sama upozorni ak by nastala nejaka odchylka vo vyvine. Hlavne dieta nepodkladaj a nedavaj ho do sedu ak to este samo nedokaze.

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deedol
15. jan 2024

@stvura podla mna je dobre, ze sa pyta, mozno naozaj treba trocha pocvicit a posilnit svaly. jasne, raz sa postavi a bude chodit, ale dolezita je aj kvalita tej chodze, aby nemalo problemy v buducnosti (napr. skolioza, zle drzanie tela...)

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deedol
15. jan 2024

@stvura ved pise, ze nestvornozkuje. kamoskin 8m nestvornozkuje a uz kvoli tomu cvicia.

autor
15. jan 2024

Akože takto je akčná, doplazi sa kde chce, pivotuje. Na stvornozkovanie sa snou hrám, pekne mi vie preliezt aj cez nohu ,už sa jej aj par x krát podarilo dostať sa na 4. Keď sa ma dr pýtala na 7 mesačnej poradni ci sedí, tak sa divila, že to nedokáže.
Tak som chcela vedieť len tak,že kedy to vaše detičky zvládli

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivangeline
15. jan 2024

Podla toho ktore... medzi 6 az 10m si sadli vsetky. ;D

ankare
15. jan 2024

Môj až v 11. mesiaci. Sadol si z polohy na štyroch.

jajur88
15. jan 2024

Autorka, sed je vrchol psychomotorickeho vyvoja. Nas si sadol sam az v 11 mesiacoch, ked uz stvornozkoval a obchadzal nabytok. Mala je sikovna, na samostatny sed ma este cas.

Predpokladam, ze vasa doktorka bude starsi rocnik.

Tu je to pekne popisane, ze sed v 6 mesiacoch je pre vacsinu deti nerealny:
https://www.poliklinikaprosek.cz/mapa-nejcastej...

nicol_10
16. jan 2024

Týždeň pred 7mim mesiacom

zdenkak87
16. jan 2024

V ten isty den si sadol aj zacal stvronozkovat, mal 7 mesiacov. Ale na 4 sa daval asi mesiac a pohojdaval sa kym sa mu to konecne podarilo

matkahelka
16. jan 2024

@deedol urcite necvicia LEN kvoli tomu, ze v 8 mes.nestvornozkuje. nezavadzaj. cvicia preto, ze ma dieta nejake problemy, zle drzanie tela, slabe brusne svalstvo, a pod. dieta nemusi stvornozkovat ani v 9 a ani v 10 mes.a dokonca su deti, ktore nestvornozkuju vobec a urcite kvoli tomu k fyzio nechodia. kazde dieta ma ine tempo.

matkahelka
16. jan 2024

@deedol paci sa. dieta ma cas do 12mes.zacat stvornozkovat.

deedol
16. jan 2024

@matkahelka ano, kamoskin nie je ani na styroch. Preto som sa pytala v prvom prispevku autorky, co uz jej dieta zvlada. Na styroch ma byt cca od 6m, ak si dobre pamatam.

matkahelka
16. jan 2024

@deedol co znamena na styroch? ziadne z mojich deti v 6 mes.na styroch nebolo, ani sa v 6mes neplazili. a urcite to nie je norma. opakujem, kazde dieta je ine a je uplne zbytocne stresovat matku, ze v 9mes.ma dieta sediet, ci stvornozkovat. no, nie, nemusi. existuje siroke rozmedzie tychto milnikov, co jedno dieta dokaze v 6mes., ine dokaze v 9.a je to uplne v poriadku. nasa pediatricka takymto stresujucim mamickam v takomto pripade vzdy povie, ze pri maturite sa predseda skusajucej komisie nebude pytat, kedy si dieta sadlo ani kedy zacalo rozpravat. ak je dieta zdrave, treba mu dat cas.bodka.

deedol
16. jan 2024

@matkahelka mam skratka iny nazor - radsej sa ist ukazat odbornikovi vcas ako neskoro a potom riesit dosledky. S rocnym dietatom sa cvici tazsie ako s 8m. Pre mna navsteva lekara/fyzioterapeutky nie je “stresovanie”, ale chapem, ze kazdy to citi inak.

autor
17. feb 2024

Dievcence, dnes dcérka začala stvornozkovat 🙂 a sada si aj do vysokého sikmeho sedu 🙂