Kedy sa začali prerezávať zúbky vašim drobcom?

lienka1996
1. nov 2019

Mamičky, kedy sa začali prerezávať zúbky vašim drobcom?

ivula0807
1. nov 2019

Prvy zub dcerke vysiel v piatom mesiaci, uz od tretieho mesiaca som ale videla ze sa s nou nieco deje, bola nepokojna, podrazdena

lienka1996
autor
1. nov 2019

@ivula0807 Moja má 3 mes a tiež sa mi zdá že je "čudná". Ruky si dáva do úst až tak že ju napína a slintá veľmi.

xjakubikovak
1. nov 2019

@lienka1996 každé dieta si zacina v 3 mesiaci pchať ruky do úst, zúbky to ešte nebudú

ivula0807
1. nov 2019

@lienka1996 je mozne ze uz su na ceste zubky, to alr moze trvat este niekolko mesiacov, mam znamu ktorej dcerka zacala mat taketo prejavy tiez okolo tretieho mesiaca a prvy zubok jej vysiel tusima z v 10 mesiacoch 😂 ja ked som lekatke na poradni hovorila o tom ze mala slinta a pcha si rucky do ust,povedala mi ze to este nic neznamena lebo je to v tomto veku normalne, deti objavia rucky a pchaju si ich do ust stale. Aj tak sa mi to ale nezdalo, lebo v noci aj cez den ovela horsie spavala a celkovo bola velmi podrazdena. U nas to teda trvalo dva mesiace kym zub vyliezol, hned tyzden za nim isiel aj druhy. Teraz ma 17 mesiacov a v puse 13 zubov, 14. sa prerezava.

lienka1996
autor
1. nov 2019

@ivula0807 Len ona si ručičky chytí obidve spolu a tak si ich napchá do pusy že ju až napína😅
Dúfajme že to budú zúbky, lebo aj okusávatko má stále v ústach 🙄

ivula0807
1. nov 2019

@lienka1996 no ako hovorim, kludne moze byt. U nas to teda tak bolo, aj ked pediatricka jej pozerala do pusy a povedala mi ze urcite ziadny zubok jej nejde, ze nemam za tym hladat zuby, no a nakoniec to zubky boli, lebo hned ako jej vyliezli videla som zmenu spravania...teda do casu kym nesli dalsie 😂😂 moja dcerka to celkovo velmi zle znasa. No uvidite, uz len cakat ci a kedy zub vylezie.

lienka1996
autor
1. nov 2019

@ivula0807 Je pravda že každé bábo je iné a inak sa vyvíja. Radšej sa opýtam vás, čo máte už s tým skúsenosť. Budúci týždeň ideme do poradne prvý krát sa očkovať, tak som zvedavá 😅 spýtam sa aj na tie zúbky, že ako to vidí ona.

sapetka
1. nov 2019

Nasmu na 3 mesiace vysli zubky. Od 2m bol uplakany

nika3136
1. nov 2019

Naša slintala od 3m, prvý zub jej vyšiel tesne pred 1.rokom a teraz (18m) má ešte len 5 zubov.

iv2719
1. nov 2019

Prvý v 7 mesiacoch ale od nejakých 4 som videla že ho to dráždi.

adamadent
1. nov 2019

V 11 mes sa objavil ako prvý horná dvojka 😁

lienka1996
autor
1. nov 2019

@adamadent
@iv2719
@nika3136
@sapetka
Mamky, ako vravím každé bábo je iné, ale môže to byť že idú zúbky, ale aj nemusí, najlepšie bude keď sa spýtam doktorky, ale tá tiež mi nevie odpovedať na nič 🙄
Nechám sa prekvapiť a budeme čakať či sú to zúbky alebo nie🤔