Kedy sa vašim drobcom zrástla fontanela?

alca85
22. okt 2010

Ahojte...prosím Vás, kedy sa vašim drobcom zrástla fontanela? Moja malá má 14 mesiacov a fontanelu ešte mäkkú cca 2cm a ešte pulzujúcu. Je to normálne? Lebo už ma to riadne znepokojuje ☹

katuskad
22. okt 2010

no mojej sa zrástla až v 27 mesiaci. mňa to tiež najprv znepokojovalo, mala ju dosť veľkú a nejaký čas ako keby sa jej ani neuzatvárala, tak sme v dvoch rokoch dostali papier k neuroligičke, ona si ju prezrela a povedala, že je veľmi šikovná, aj krásne chodí a nemá žiadny problém a že sa nám to za krátky čas uzavrie a aj mala pravdu. pripomeň to prípadne na poradni, ale ak sa malá dobre vyvíja a hlavička jej rastie ako má tak problém určite nebude.

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
akika722
22. okt 2010

ja mam opačny problem...bola som s krpcom na poradni ked mal 2 mesiace a dr.sa zda že sa mu zrasta priliž rychlo...tak v utorok nas čaka vyšetrenie na neurologii ☹

bmmz
22. okt 2010

ešte nie 16 mesiacov

dara76
22. okt 2010

moja ma tiez este dost velku fontanelu, tiez ma 14 mesiacov. Dr. akurat kazala davat dalej vigantol. Inak je to stale v norme.

berus222
22. okt 2010

nas ma 17 mesiacov a uz ju ma zrastenu

anelehka
22. okt 2010

nebojte sa maminky,nasmu malemu zrastla,ked nemal este ani pol roka,ja som sa tak bala,len som citala vsetko mozne,musela som merat hlavicku,nastastie mu rastla,nikam nas neposlali,maly je zdravy,vyrecny,vsetko ok 😉

ivetkab.
22. okt 2010

Nič sa neboj. Fontanely ma dieťatko dve. Veľkú a malú. Tá prvá sa jej zrastie okolo toho 8 mesiaca a tá druhá približne v druhom roku života.

parvitas
22. okt 2010

ešte nezrástla. malá má 12 mesiacov.

qwerty01
23. okt 2010

nas bude mat 10 mesiacov a uz ma zrastenu, prvy syncek mal uz nieco cez rok a stale este nemal

lucia99
25. okt 2010

moja mala bude mat 22mesiacov a este ju zrastenu nema...

denisa2214
25. okt 2010

Ahoj, dcérke sa zrástla, keď mala 18 mesiacov a syn ju mal od narodenia maličkú iba na špičku prsta a úplne zrastenú v 9. mesiaci. Teraz má syn 10 mesiacov, hlavička mu rastie, tak dúfam, že všetko bude OK.

evickapooh
25. okt 2010

18 mesiacov aj u noemi aj u leusky

pia22
27. okt 2010

V 4. mes. bola uz len na spicku nechta, v 6 mes. bola definitivne zrastena, ale lebecne svy boli ok, takze hlavicka pekne rastie🙂

ineszka
23. dec 2012

Nasa mala ma 19 mediacov a este ju nema celkom zrastenu

anjelik2509
23. dec 2012

ja mám silný pocit, že okolo roka, boli sme na poslednej poradni a už ju mala zrastenú....

erulka77
23. dec 2012

do jedného roka 🙂 😉

daakotaa
2. aug 2017

@anelehka Ahoj...viem ze je to uz davno, nevies mi prosim povedat ake vysetrenie ste vtedy podstupili alebo ste boli len u neurologa?

anelehka
2. aug 2017

@daakotaa ahoj,nikde nas neposlali...kedze sa Samko narodil v 32 t,chodila sm pravidelne do ambulancie pre nedonosene deti v BA...tam mu vzdy odmerali hlavu a ked videli,ze mu obvod hlavky narastol a videli,ze napreduje,bolo to ok🙂

daakotaa
2. aug 2017

@anelehka No ved aj moja je narodena v 33tt a dnes na rizikovej zistili ze ju ma takmer zrastenu ale este sono vedeli spravit. Poslali ma na neurologiu nakolko ma mala aj lahku hypotoniu a rehabilitujeme. Teraz ma len 5 mesiacou ( bio) tak som prelaknuta ale hned ma upokojili ze nie sme jediny nech nestresujem.

anelehka
2. aug 2017

@daakotaa jasne,neboj,ak mas doma krajcirsky meter,meraj jej hlavicku...ja ked si na to spomeniem,tak sm bola jak sisi....furt som mu merala hlavu,tiez som sa velmi bala...mne dr hovorila,ze staci aj pol cm za mesiac ak narastie...

daakotaa
2. aug 2017

@anelehka A do akeho veku sa to sleduje?

anelehka
2. aug 2017

Vies ze si uz nepamatam...asi do roka sa mi zda...