Kedy sa vám dojčené deti prestali v noci budiť?

erienka
26. jan 2015

Ahojte, moja 20 mes dcerka zaspava na prsniku a v noci sa casto budi. Mamicky, ktore ste tymto presli, kedy vam deti zacali zaspavat same a kedy sa prestali v noci budit? Dakujem

lalia123
26. jan 2015

Ahoj Erienka, asi Ta nepotesim, nasa mala bude mat vo februari 2 roky a je to cim dalej tym horsie...prvykrat sa budi po dvanastej, a potom aj kazdu hodku, ja uz idem tusim na zotrvacnik. To uz nie je o kojeni, ale o dudkani a laskani. Nadranom medzi piatou a siedmou som uz len ako cumel, ak jej poviem, ze jej nedam, alebo ze som unavena, alebo ze v prsinku uz nic nie je...tak chyta amok.
Vraj sa to zlepsi az po odstaveni, len ja mam pocit, ze na odstavenie akosi nemam silu. Mala sa koji dost casto aj cez den, nedajboze, ze ma vidi v podprsenke, alebo v tricku s vacsim vystrihom, to je na mne v sekunde a cucka ...Ved ja jej dam velmi rada a s laskou, ale je fakt, ze som sa nevyspala ani nepamatam...

dollynkaa
26. jan 2015

@erienka vtedy ked som prestala kojit

simsalabim
26. jan 2015

Moje dcery obe v 6 mesiacoch (kojila som obe do 18mes.), ale je pravda, ze som im nedovolila zaspavat na prsniku.

timea7
26. jan 2015

tiež som nikdy neuspávala na prsníku, prestal sa budiť po štyroch týždňoch, no večer som ho ukladala okolo 22,00 a spal do piatej do rána, ale my sme asi rarita.

monhla
26. jan 2015

prestala som ojiť v 17 mesiacoch, lebo sa často budila a bolo to o ničom. Budila sa ďalej. Trvalo to do cca 2,5 roka. Mladšiu som prestala v 22 mesiacoch s budí sa stále - má už 2,5 roka 😝
Takže len v kojení to nebude. Moje deti jednoduch dobre nespia. Zato zjedia aj klince 😀

mirkur
26. jan 2015

Väčšina dojčených detí je takých, že pokiaľ je mama nablízku a cítia zdroj mliečka, budú sa budiť. Takže spať pekne bez budenie sa naučia až po odstavení (zdroj už nie je) alebo tréningom. Ja som prvú dcérku odstavila ako 13-mesačnú, už sa to nedalo vydržať, v noci bola hore cca 10 krát. Pri druhej sme vyskúšali toto: Keď mala 14 mesiacov, odsťahovala som sa do obývačky, manžel ostal s malou v spálni. Vždy, keď sa zobudila a hľadala mliečko, manžel ju uspával. Prvé dve noci na rukách, ďalšiu noc už v posteli, potom už dokonca v postieľke. A takto sa za 5 nocí naučila spať pekne celú noc a dokonca v postieľke. Po ďalšom týždni som sa vrátila do spálne, najskôr to bolo ok, pekne spala a po čase sa zase začala budiť. Tak sme vyskúšali ďalšiu vec - dali sme ju s postieľkou do izbičky k staršej sestre a odvtedy tam obe spia a je pokoj.

katey
26. jan 2015

@erienka Ja si myslim, ze je to cisto individualne.. Pohybujem sa vo velkom kolektive kojacich mamiciek a toto je nasa nevycerpatelna tema 🙂 takze dam len par postrehov. Kamoska c.1 ma dve deti-9mes a asi 3r.. Obe jej od narodenia prespali celu noc (nadojcili sa okolo 22 a potom az nadranom okolo 5-6), dojcila aj pocas tehotenstva, spi s oba v posteli (aj s manzelom 🙂 ) Su stale dojcene tandemovo. Kamaratka c.2, dve deti-2mes a skoro 3r.. Prve sa dojcilo takmer nonstop, ci den ci noc.. Trosku to opadlo, ked kamoska otehotnela. A Asi od 12tt prespal celu noc az kym sa nenarodilo babatko, od vtedy sa vraj zvykne jeden raz budit. Jeho mladsi bracho sa vraj budi len asi raz dvakrat za noc.. Takze neporovnatelne s nim, co bol celu noc nacucnuty.
Kamoska c3, pomaly sa odstavujuci 4rocny. Celu noc prespi asi od necelych 3rokov, v poslednej dobe aj zaspava bez prsnika.
Moja skusenost: dojcim necelych 22 mesiacov a uz sme mali par noci, kedy som dojcila vecer, ked osm si k nemu lahla okolo 22-23 a potom az nadranom okolo 5. Spavame v jednej posteli, uspavam na prsniku. Ja verim tomu, ze to raz pride a ze sa nebude budit a dozijem sa toho bez toho aby sme s amuseli nejako velmi stresovat.. Napriklad teraz dve noci spal super, z piatka na sobotu sa tuism vobec nezobudil, az okolo 6 a dalsiu noc asi len raz.. No a dnesna noc uplna katastrofa, hore bol kazdych 20minut. Ale neviem najst ziadny univerzalny patent, ze kedy a preco spi alebo nespi.. Takze to nechavam plynut, ale niekedy mam uz aj ja dost nervy a hlavne v noci 😀

ichbinich
26. jan 2015

Syn rok a pol po odstaveni a pol roka po prestahovani do jeho izby. Odstaveny v 2,5 rokoch, vo vlastnej izbe od cca. 3 rokov, prespi pravidelne celu noc od cca. 4 rokov.
Dcera, 22 mesiacov, este kojena, v noci hore x krat (3<x<10). Zhruba v dvoch rokoch ju chcem odstavit, potom sa uvidi...
Neda sa povedat ziadne pravidlo, je to uplne individualne. Niektore deti po dostaveni prejdu na flasku a vyzaduju ju aj v noci, niektore su kojene a prespia aj tak celu noc... To je loteria.

magic08
26. jan 2015

Prva dcerka,dojcena poziadanie sa prestala v noci budit, ked mala 22 mesiacov, mladsi mal teraz 2 roky a budi sa v nici stale. Jemto individualne, nemas zaeuku, ze ked ukonxis dojxenie prestane sa budit
@monhla co si s detmi robila v noci, ked uz neboli dojcene a budili sa? Ako si to riesila bez prsnika?

erienka
autor
26. jan 2015

@lalia123 do slova a do pismena ako u nas, kazde jedno slovo. A ak sa mozem spytat intimnejsiu otazku, mestruaciu si uz dostala? Lebo ja nie a uz by sme chceli aj dalsie dieta. Ale neviem si predstavit, ako to kojenie ukoncit, ked je to u nas take intenzivne

erienka
autor
26. jan 2015

@monhla no to si ma moc nepotesila s tym budenim🙂

erienka
autor
26. jan 2015

@mirkur hm, aj my sme to uz skusali, ja som spala v inej izbe, muz s dcerkou, po 9 nociach sme to vzdali. Ale este to asi skusim, i ked uz teraz mam z toho stres, kedze uz viem, co ma caka. Susedia sa tiez asi nepotesia

zuzankamalikova
26. jan 2015

Prave koli nocnemu budeniu mojej malej som ju 26masiacoch odstavila uz som proste nevladala potrebovala som sa vyspat...tak ze kedy...ked prestanes dojcit 😀

erienka
autor
26. jan 2015

@katey dakujem za odpoved, bolo zaujimave si to precitat🙂 Mimochodom aj my sme mali dnesnu noc hroznu, vlastne posledne 3 noci...

mackoxxx
26. jan 2015

@erienka budil sa na kojenie 8x za noc. Uplne poslednu noc som ho kojila 10krat!!! Kojila som ho do 27 mesicov. Zo dna na den som to ukoncila a maly si od vtedy chruni celu noc.

godyna
26. jan 2015

Viem si predstavit ako fungujes... Moja bola uplna pricucka. Začal spávať ,az ked som prestal dojčit a to som skúsila naozaj vsetko možné. Na niektoré deti proste nezaberá nic. Viem, ze som ti neporadila , ale mozno Ta poteší , ze teraz spi aj 12 hodín a ja dospavam s ňou. Držím palce a pevne nervy

jarjanulka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
asocial
26. jan 2015

@erienka ani ja ta asi nepotesim, ale mozno aj hej...nas maly ma 2 roky a 3 mesiace a nikdy neprespal celu noc..aj skoro rano vstava (poobede vsak spi aj tri hodiny, niekedy aj viac)...No zazrak sa mozno stane...posledne dni sa azcina budit len 1 - 3 x v noci! co je super..predtym to bolo ovela castejsie, teraz posledne dni len raz, dvakrat, co je nieco neuveritelne (v noci sa pricucne a je ok. - aj ked npr. dnes od 4 30 do 5 15 len saskoval a cucal...)

timea7
26. jan 2015

@monhla súhlasím, že to nie je o kojení, moje kojené bolo a spalo, každé dieťa je iné.

timea7
26. jan 2015

@jarjanulka no tvoja slečna už v noci predsa jesť nepotrebuje, urobila si chybu, keď si prsník nahradila fľašou, ťažko teraz budeš odvykať, bude to brať ako že jej nechceš dať niečo, čo má rada.

katkatt
26. jan 2015

nam sa podarilo "nocne odstavenie" v cca. 18-20 mes., odvtedy prespali celu noc, cez den sa kojili dalej normalne, spatne som lutovala, ze som sa na to neodhodlala aj skor, v noci trochu poplakali, ja som bola pri nich a tisila, ale neboli to nejake strasne place

jarjanulka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bubelko
26. jan 2015

@erienka starsi ca. v 8tyzdnoch, mladsi v 4,5m... ale podobne ako @timea7 neuspavala som na prsniku.

sisaka
26. jan 2015

v 24 mesiacoch, ked som prestala dojcit 😀 , nastastie som nemusela chodit do prace, takze sa to dalo prezit ....

timea7
26. jan 2015

@jarjanulka je to tvoje rozhodnutie, ani náhodou by som dvojročnému dieťaťu nedávala v noci mlieko, v jeho veku už jesť v noci nepotrebuje, potrebuje sa vyspať, na čo mu zaťažovať tráviacu sústavu? Teraz má ten zlozvyk už dosť zakorenený, ale hádam sa podarí bezbolestne odučiť, niektoré deti to ukončia samé. Ja som pokolísala, pomojkala, ale prsník nedala, za pár minút spinkal, takže si ani nezvykol v noci jesť, no ako som písala, každé dieťa je iné.

babulka82
26. jan 2015

nam sa upravil spanok ked som prestala kojit ,inak sa budil snad 100 tisic x za noc 😉

senta_sofia
26. jan 2015

@erienka asi ta sklamem, ale az po odstaveni 🙂

nufanek
26. jan 2015

@erienka u nas rovnako. Obaja drobci sa prestali budit po odstaveni. Maleho som prestala kojit v polovici novembra a uz v decembri spaval celu noc.

bejbinka
26. jan 2015

@erienka Moja mala ked som ju z postele, v ktorej spavala pri mne do pol roka, prelozila do postielky (ktoru som mala vedla postele). Prvu noc sa zobudila len jedenkrat, trosku si cucla a spala...a od tej dalsej noci uz spala celu noc bez toho, zeby si pytala prsnik...skor ja som mala potom problem, lebo prsniky naliate a zo 2 - 3 noci som musela vstat aj tak a trosku si ich odsat, potom sa to upravilo. Ale tak od pol roka pohoda lahoda, mama aj babo sa vyspali celu noc a tak je to doteraz a to uz ma viac ako dva roky. Cize mne sa mala odstavila takpovediac v noci sama. 🙂

lalia123
27. jan 2015

@erienka co sa menstruacie tyka, tak teda ja som dostala uz tri mesiace po porode a to som vyhradne dojcila, mlieka som mala fakt dost, mala krasne priberala, dokonca v tom obdobi bola asi najtucnejsia vobec - takze akosi mi neslo a nejde do hlavy, preco som ms dostala uz tak skoro. Tiez je to asi individualne, aj ked som citala, ze ms pride po znizeni produkcie mlieka, vacsinou, ked sa zacne prikrmovat, co teda u nas neplatilo vobec. Ja som sa tesila, ze si od ms oddychnem, ale teda nie...a chodi pravidelne... 😝

Dnesna noc u nas taka klasika - od polnoci do stvrtej rano som kojila trikrat a potom som to uz ani neratala...Ale ako hovori moja mama - ved ju nebudem kojit do maturity 😀 😀 😀