Kedy sa prvýkrát posadili vaše detičky?

nikoleta17
12. apr 2020

Ahojte mamičky kedy si prvý krát sami od seba sadli vaše detičky ? Aj ste im s tým nejako pomáhali alebo učili ??

zuzka8829
12. apr 2020

@nikoleta17 neucila,nepomáhala. Sama si sadla 13.2. mala 8 mesiacov a týždeň. 🙂

nikpa
12. apr 2020

@nikoleta17 žiadne učenie sedenia nie je. Nepodopieraj nasilu žiadnymi poduskami alebo zdvíhanim chrbtovej opierky v káričke ani nič podobné. Keď bude dieťa pripravené na sedenie, jeho svaly a kostra, sadne si samo bez pomoc, bez opory. Ak by si mu v tom volako ,,pomáhala,, môžeš mu akurát tak uškodiť. Netreba sa nikam ponáhľať v takýchto veciach, všetko ma svoj čas. Môj syn si sadol sám ked mal 9 mesiacov.

sunny8
12. apr 2020

Moja až skoro v roku .. má hypermobilitu tak všetko začala robiť neskôr .. v roku ešte sama nestala rok a pol ešte sama nechodila ..

sunny8
12. apr 2020

Trénovali sme cvičili na nátlak dr ale išlo to s plačom tak som to nechala tak. Neznášala cvičenie. Nakoniec všetko urobila sama od seba .. ešte si pamätám ako som ju nasilu dávala na štyri nech stvornozkuje. Bolo to trápenie

hennyinnsbruck
12. apr 2020

Nič som neucila.
Presne na 9mesiac si sadla.

radkaradix
12. apr 2020

@nikoleta17 neucila som ho. Sam sa zacal dvihat v kociku, aby videl, mal asi 9 mesiacov. tak som mu dala hore opradlo a odvtedy sedel.

lucibaba
12. apr 2020

Neposadzovala som,nesmie sa to.ked je telo pripravené,sadne si najprv na pol zadocka a potom pekne na celý.

sandrika1986
12. apr 2020

Ja som tiez neucila. Priblizne v 9.mesiaci vedeli uz sediet.

henka123123
12. apr 2020

v 9 m..tiez som ho neposadzala ani nic.sam sa posadil a od toho dna aj stvornozkoval.dovtedy len plazil a obchadzal nabytok

modrykoniicek
12. apr 2020

Známa ma syna má 7 mesiacov a sám sa podopiera zatiaľ.Ale sadni si keď chce.S pomocou svojich rúk a nohy.

malfea
12. apr 2020

@nikoleta17 začal v 9. mesiaci, vtedy začal loziť, 2 týždne na to štvornožkovať a pár dní na to si sadol. Ja som ho dávala sedieť do vysokej stoličky na kŕmenie, inak nič netrénoval.

blska22
12. apr 2020

@nikoleta17 Dcéra si sadla presne na štedrý deň, mala 6,5 mesiaca... Je to ale veľmi individuálne a dieťatko keď je dostatočne pevné posadí sa samo- nie je nutné to siliť a už vôbec nie učiť 🤗

pdlenka
12. apr 2020

Ahoj, u nás je sedenie práve aktuálna téma. Môj malý mal teraz 4.4. 7 mesiacov a 7.4. si sám sadol. Takže začiatkom 8- meho mesiaca.

julspuls
14. apr 2020

Keď mala 6 a pol mesiaca, hrala sa na zemi ja som zehlila a zrazu dieta sedi 👏

saxana000
14. apr 2020

Asi v 10 mesiacoch si sama sadla.

angelheart
14. apr 2020

6 mesiacov + 1 týždeň, jedna noha vpredu, druhá vzadu a pomaličky tú zozadu presúvala dopredu. Vôbec sme ju nikdy "neučili", ani nepodopierali.