Kedy sa prestali vaše deti v noci budiť?

bolarazjedna
27. dec 2022

Ahojte mamičky, mam skoro 6 mesačného synčeka, a jeho spánok je ako z knižiek - od 4.mesiaca ide dole vodou. Predtým sa budil 1-2x v noci, teraz aj 9x, keď sa zobudí, Oto i sa na brucho a peruje na 4roch a začne plakať.... Je to dosť únavné a mesiac a pol spi cez deň už len v kočíku, takže ani cez deň si neoddýchnem....
Áno, čítala som, že je to dosť časti jav, a že najviac pomáha zmieriť sa s tým, a ze teda raz to prejde...
Chcela by som vedieť, kedy to u vasich detí prešlo... Ďakujem.

rk123
27. dec 2022

ma 15m a zatial nepreslo 😂

amelie2017
27. dec 2022

Má 5 rokov a ešte sa budí 😀 raz na
wecko, raz ma sople, potom chce vodu..

lavinis
27. dec 2022

Asi v 2r

jesenzima
27. dec 2022

@bolarazjedna keď mali cca dva roky

mon29
27. dec 2022

Od 3 m😁

patka06
27. dec 2022

Do 6 mesiacov sa dcéra budila 1x na mlieko, od 6 mesiacov mala iba 1 spánok poobede doma v postieľke a prespala noc cca od 21 - 6 ráno

anjelicek26
27. dec 2022

2,5 roka najstarsia... 8 mesacny zvysny traja...ale tych som naucila zaspavat samych mimo prsa...ale kojeny boli vsetci...

euka210
27. dec 2022

@bolarazjedna vacsinou ked som ich prestala dojcit...co bolo od 15mes po 2,5r

ls56
27. dec 2022

Bude mat rok a je to cim dalej tym horsie,ale to si asi nechcela pocut😄

denden77
27. dec 2022

od 7m 😊

bolarazjedna
autor
27. dec 2022

A dovtedy sa budili tak často? Lebo max 3x by mi to až tak nevadilo, ale každú hodinu v noci, to ja neviem, ako sa dá dlhodobo zvládať.... A teda keď máte viac detičiek, úprimne momentálne nechápem, ako ste sa vedeli odhodlať na ďalšie dieťa?

sorciera24
27. dec 2022

do 3,5 r. neprespal noc (a to uz rok a pol chodil do skolky a ja do prace) a budil sa každych 40minut.....nechcem ti brat iluzie, ale mozno este vela pred tebou...ano, bolo to na palicu a nepomohlo nič, fakt nic...len čas...

dadka128
27. dec 2022

@bolarazjedna moje deti majú 5 a 3 a tiež dá v noci zobudia to je podľa mňa normálne , aj dospelý sa zobudí.. ale zas nikdy by som nedovolila aby sa dieťa išlo hrať, aj takých poznám

victoriab
27. dec 2022

@bolarazjedna v marci má 3, budí sa stale, dokonca tak, ze v noci otca odmieta, tak si vies predstavit, ak nahodoy nie som doma, aky cirkus mame 🙆

rk123
27. dec 2022

@bolarazjedna to nie, okolo 6m sa to zhorsilo, u nas najhorsie cca 8-10m to si zase nonstop sadala, na styri, plakala, stvornozkovala pocas spanku a zas plakala .. potom sa to zlepsilo .. ked zacala chodit zas zhorsilo 😂 to je furt nieco

ada_alica
27. dec 2022

@sorciera24 presne opisujete moju dcéru 🤦🏼‍♂️, tak priemerne 15x hore za noc, tiež až kolo 3 rokov začala spať celú noc.....momentálne má takmer 8 a najviac oceňujem, keď ma zobudí s otázkou,či môže ísť cikať 🤣🤣🤣🤦🏼‍♂️

ildiko36
27. dec 2022

@bolarazjedna moje deti prespali celu noc od:
dcera od 2r, syn od 3r, a maly od 1.r

marcella1979
27. dec 2022

mame 2,5rocneho a budi sa tiez.uz nie tak casto, ale ako pise victorialab, raz place, ze chce mamu, o minutu, ze chce tatinka.takze sme hore obaja...rano sme niekedy ako zombie 😂

danieladugard
27. dec 2022

10 tyzdnov prva dcera, potom 5.-7.mes pauza, teda len tie dva mesiace, predpokladame, ze nejaka oneskorena regresia… dvojicky - jeden 7 mesiacov, druhy 10,5.

simsalabim
27. dec 2022

Obe dcery od 6 mesiacov.

4stanka4
27. dec 2022

2r+4m a čím je staršia tým je to horšie. Už prespala aj celú noc niekedy z jari, potom sa budila raz a najnovšie bola myslím ze dnes 4x hore. Ona sa budí len na mlieko...už som ju skúšala aj odnaucit ale čo robila 😞 počkám ešte na posledné stoličky a už nedostane nič

horalka1986
27. dec 2022

Mám 4 ročnú a nebudenie sa v nedohľadne. Ale napríklad moji starší od pol roka prespali celú noc a trvá im to do teraz. To je taká otázka, že.... Každé dieťa je iné. Odpoveď nenájdeš.

jessicai
27. dec 2022

@bolarazjedna obe asi 3.5roka...dosť som pribrala keďže som tie chvíle budenia v noci zajedala čokoláda mi a apolitankami.

ketrin
27. dec 2022

@anjelicek26 a to si ich pls ako naučila :D zaspávať samých mimo prsa

anjelicek26
27. dec 2022

@ketrin tak od porodnice som zmenila postup - nakojit, prebalit a az potom dat spat do postielky, zavinutych...hladkala som po celicku a zaspali, potom ruka na zavinovacke a zaspali, potom proste polozila a odisla z dohladu, netrvalo to ani tyzden... nedovolila som proste zalomit na prsniku no, rozbalila, pohybala, nech proste nespajaju - sanie a spanie dokopi - a fungovalo to... pri najstarsej som bola cumel na uspavanie prakticky do jej 2,5 roka, chodila uz jasne dlho do prace a vyzerala ako zombie... toto som proste uz nechela...

ariannazara
27. dec 2022

Pred 2 rokmi začal spat celú noc 🙂

fiafia
27. dec 2022

@bolarazjedna niekedy v piatich rokoch sa to výrazne zlepšilo 😂

bolarazjedna
autor
27. dec 2022

Okej, asi som zle položila otázku.... Vstávať k nemu 1-2-3x v noci mi az tak nevadí..... Ale aby sa budil 8-10x v noci, to dlhodobo neviem, ako sa dá zvládnuť, tak skôr to ma zaujíma, kedy sa to zlepšilo u vašich detí, resp koľko trvalo to naozaj časté vstavanie...
Lebo napr dnes už som ho 4 x uspavala, medzi 19:45 a 21:30...a do rána ešte dakeko

x_mery_x
27. dec 2022

1,5r, ked prestal pil mlieko, teraz len obcas sa vypyta na nocnik alebo sa napije vody, ktoru ma v postielke a spi dalej

bolarazjedna
autor
27. dec 2022

Tak ale v lepších chvíľkach sa ukludnujem tým, že v 15tich už má asi k zaspavaniu potrebovať nebude 😆
Ale v tých horších chvíľach som presvedčená, že ostane jedináčik... A to mňa bude zombie.