Kedy sa dieťa prestane krútiť v postieľke?

kvetana
14. júl 2013

ahojte mamičky, máme 5,5 mesačného syna a posledných pár dní sa celú noc v postieľke krúti. Nezobudí sa, má zavreté očká, ale neustále zdvíha nožičky a chce sa otáčať, najnovšie spí na boku, lebo to väčšinou tak vyjde, že upadne do hlbšieho spánku keď je zrovna na boku 🙂 kojený nie je, papá na večer kašu. Smädný ani hladný nie je, v plienke je tiež všetko v poriadku. Máte s tým niektorá skúsenosti? Cez deň spí bez problémov kľudne. Keď sa prvú noc zobudil dva krát to bolo ešte v pohode, ale dnes v noci bol hore 6krát 😒 ďakujem

zuzkag2
14. júl 2013

to asi tak rychlo neskonci, nas sa takto vrti kazducku noc, a uz ma 9 mesiacov. su noci, ked vobec nespim, lebo to vrtenie ho budi, a zacne pomrnkavat, musim ho znovu uspavat...ale mozes skusit, ze mu nedas vecer kasu, lebo moze sa stat, ze je mu tazka na brusko. u nas to tak bolo, kasicka na vecer nemoze byt

mamainprogress
14. júl 2013

Neviem poradit ale u nas to iste a maly ma 13 m. Ked je v postielke, toci sa ako hodiny, samozrejme udiera hlavu, vystrci nohu, potom sa nevie otocit dalej a to ho zobudi. Riesim tak ze spi s nami v posteli, tam spi ukazkovo. Ani sa nepohne🙂

kalianka
14. júl 2013

Moj má tri a pol roka a v posteli sa kruti doteraz tak, ze ked lezi medzi nami, parkrat dostanem riadnu šupu... a sest krat v noci hore, to by bol moj sen, uzivaj si babuldo, mne syn zacal spavat celu noc ked mal tri roky. Dovtedy byval hore aj zo dvadsatkrat a to neprehanam...

tea333
14. júl 2013

moj 3 rocny sa uz kruti menej, ale hadze sa stale. aj vykopava 🙂 mladsi 11mesacny sa kruti celu noc

katy1979
14. júl 2013

ja mam dve deti a ked spime spolu som ako boxovaci pytel. ten starsi sa uz menej toci ale ten trojrocny je ako vrtula. le myslim ze je to vysoko individualne. Tvoj drobec sa len uci a objavuje caro pohybu takze deticky potom vacsinou putuju po posteliach ci sa pretocia same na brusko. ked zacnete sediet a chodit po styroch vtedy je to dost zaujimave 😀

sense
14. júl 2013

moja mala ma tri mesiace a rano ked ma uz slabu fazu spanku tiez sa mrvi dviha nozicky akoby tlacila popr. pri tom pomrnkava ale ked sa na nu ideme pozriet tak spi potom je chvilku ticho a opat a takto to trva asi hodinu kazde rano....

aknaj
14. júl 2013

@kvetana môj syn má 5 rokov a stále sa točí 🙂 je jedno, či spí vo svojej posteli alebo s nami v manželskej 😉

lucia006
15. júl 2013

Unas to zacalo tiez tak okolo 5mes.zachvilku bude mat 9mes.a kruti sa coraz viac uz ho to aj prebudi hore sme aj 20krat za noc 😒 takzeasi ta moc nepotesim ale unas sa to len zhorsuje mam pocit ,mozno zubkami zacina aj to krutenie neustale 😖

miray
15. júl 2013

ja mam 10mesacnu princeznu a tiez mam ten isti problem,vecer ju pekne ulozim,ale akonahle zaspi tak to zacne,parkrat sa udrie na to sa zobudim a ona tiez,niekedi sa zobudim len aby som ju otocila lebo spi na opacnej strane postielky, alebo uz stoji v postielke.v zime som pouzivala spaci vak ten bol super to sa mi osvecilo ale teraz je teplo tak jej ho nedavam,dufam ze sa to zlepsi 😉