Kedy môžem ísť s novoredencom na návštevu k rodine?

andrejka1312
7. okt 2015

Ahojte,chcela by som sa informovať kedy sa može isť s novorodencom na navštevy k rodine?Už som počula aj že aj po týždni..Ďakujem za odpovede 🙂

snopkulka
7. okt 2015

Záleží hlavne od teba, ako sa cítiš, či nie je nejaké obdobie plné chorôb a podobne. Ja osobne som s deťmi po návštevách nechodila - proste pocit, nemala som potrebu. Uži si spoločné chvíle s bábätkom, chodiť po návštevách budeš neskôr 😉

bubelko
7. okt 2015

Hocikedy, ked sa rozhodnes, mas chut a citis sa dobre 😉

lavinis
7. okt 2015

tiež zvažujem...sme zajtra pozvaní na rodinnú oslavu a teda socializácia by prospela celkom aj mne 😀 malý má 2 mesiace

worker_falcon
7. okt 2015

neviem, či tomu dobre rozumiem, ale ty si ešte nerodila. Takže ťažko teoretizovať. Všetko to závisí na aktuálnom stave matky a stave dieťaťa. keď budú obaja v pohode, tak žiadny problém.

okataivana
7. okt 2015

no mne a dcerka narodila tiez v oktobri ale az na konci mesiaca. bola sychrava uprsana jesen, do toho sme mali este dozvuky zltacky, viem ze cca 2-3tyzdne sme nikam nechodila to bola rada nasej milej zlatej pediatricky, aj při synovi sme boli tak doma ten sa narodil na konci augusta.
třeba sa adaptovat v rodinnom prostředí a potom vychadzat na prechadzky postupne po kratších intervalech.
a hlavne zvážit navstevu ci je chripkove obdobie alebo nie
🙂

sue
7. okt 2015

My sme chodili hneď a k nám tiež 🙂 obaja a obidve zdraví a v pohode 🙂

tatiana1985
7. okt 2015

moja mala 8dni ked som s nou 1x sla na navstevu ... nechapem otazke...ved chod/rob/kupuj/jedz co chces...snad nepotrebujes povolenie konika 😨 😨

ajka30
7. okt 2015

V zaujme zdravia dietatka a vlastne aj Teba ( uz zacinaju chripky, virozy a pod) by som navstevy odlozila minimalne pocas sestonedelia ( to je minimalny cas na zotavenie matky a adptaciu novorodenca). Najblizsia rodina samozrejme moze prist nakuknut, ale urcite nie ziadne pusinkovanie, ani pestovanie 15-tim ludom . Novorodenca by som nenosila na navstevy, ved nech navsteva pride k Vam - ale aby boli zdravi. Pripadne sa na to spytaj pediatra, co ti povie.

zabina27
7. okt 2015

my sme isli na prechadzku, ked mal maly tyzden, cize 2 dni sme boli doma z porodnice, ale bol maj, krasne pocasie a teda chodievali sme na prechadzky, na navstevy dovnutra nejako nie. a tiez je rozdiel, ci chces ist na navstevu k rodicom alebo niekde, kde bude 20 ludi. na taku v uzkom kruhu by som sla aj hned, ak tam budes mat klud na kojenie, prebalenie, babo na spinkanie a vsetci tam budu zdravi, tak preco nie? nechaj sa obsluzit, pozeram, ze mas aj dcerku, tak tu ti trochu zabavia, trochu pookrejes 😉 len by som sa fakt spytala, ci su zdravi

seahorse27
7. okt 2015

No ja osobne by som na navstevu s novorodencom nesla vobec. Nema takmer ziadnu imunitu a potrebuje si predsa zvyknut na domace prostredie, vytvarat si puto s matkou a otcom, mat klud, papat, mojkat sa a spinkat. Ja velmi nemam pochopenie pre matky, ktore navlacaju novorodencov kade-tade ako take macence...Ved budete mat kopec casu na navsetevy, ked trochu podrastie...

katrin21
7. okt 2015

ja by som nechodila nikde, nech pridu oni k vam , aj to len ak su zdravi a najblizsia rodina.. sirsia rodina ma cas aspon 4-6 tyzdnov pockat.

slnecnica11
7. okt 2015

Tiez si myslim,ze sa netreba ponahlat 🙂

mimla
7. okt 2015

Vzhľadom laxný postoj niektorých členov našej rodiny k chorobám, sopľom a podobne by som vo svojom prípade zvážila dlhší časový úsek. Ty si svoju rodinu poznáš, vieš či sú schopní zatajiť ti chorobu, prípadne dotrepať zasoplené decko k novorodencovi a podobne. Ak takéto prípady v rodine nemáš, tak veselo navštevuj.

darkchoco
7. okt 2015

Keď sa cítiš ok a bábo je v poriadku a chcete niekam ísť,tak hocikedy. My sme chodili na prechádzky, návštevy som veľmi nemusela :-P

katarinamarkova
7. okt 2015

🙂 hocikedy 🙂 aj hned po porode 🙂
ja som uz pocula aj nazor ze az po mesiaci 🙂 no dakujem tyzden ci mesiac trcat zavreta doma, ani do obchodu ani k dr. ani medzi ludi....
dieta nie je mimozemstan aby ho bolo nutne izolovat od okoliteho sveta 🙂

milota164
7. okt 2015

aj my sme chodili najprv len na prechadzky a radsej som sa vonku stretla aj s kamoskami , domov sme az neskor pustali navstevy.Ale je to individualne , kazda mamina sa musi rozhodnut kedy je to pre nu a jej babo vhodne.

dada318
7. okt 2015

myslím, že je to individuálne, ja chodím na VŠ, v sobotu som prišla z pôrodnice a v piatok som už písala v škole zápočet, čiže moja dcérka bola u mojej babky a bolo to bez problémov 🙂