Kedy môžem ísť s bábätkom prvýkrát na kúpalisko?

arcticcode
25. feb 2019

Chceli by sme ísť teraz v sobotu s chlapčekom do aquacity, thermal packet, čiže nejaké tie bublinky, vírivky a takéto radosti. Teplá voda, možno nejaká mini šmýkalka sem-tam. Žiadne šalenie, žiadne sauny, ani kryokomory. Chlapček má čosi viac ako pol roka. Myslíte, že je to zlý nápad ísť s ním do vody?
Na kupalisko pre také bábätka asi existujú akési plienky na plavanie však?
Vstup by mal mať zadarmo predpokladám.
Ďakujem za pomoc

hejtermama
25. feb 2019

@arcticcode plienky na kúpanie existuju. Pozri v dm. Ale je aj kúpanie pre malé babatka. Akási baby plaváreň- nie všade musíte ísť na kurz. Stačí prísť na voľnú hodinu.. aquaparku by som sa bála. Chripkova sezóna, jarné prázdniny, predsa je len ešte maly.. ale určite si to maly užije. Naša vodu miluje.

ukulela
25. feb 2019

@arcticcode su kurzy plavania pre babatka - robia sa v kontrolovanych bazenoch. predpokladam, ze ta kontrola, je tam prisnejsia, ako na beznom kupalisku ... do "beznej" termalnej vody by som s nim nesla, v termalnej vode je vsetko mozne ... napise ti X bab, ze oni problem nemali, ale ja by som neriskovala, termal urcite nie .. s malym sme chodili plavat na kurz babatiek.

arcticcode
autor
25. feb 2019

Dakujem, ale my nechceme kurz. My chceme aby sa vycvachtal poriadne v teplej vode 🙂 termalna hmm, no neviem aka je v aquacity, ale chlorovana je riadne. Prazdniny v nasom kraji skoncili, niekedy doobeda by tam azda nemuselo byt tak vela ludi

ukulela
25. feb 2019

@arcticcode no ako som pisala, X zien bude mat priklad, ze im sa nic nestalo, ale kamoska s malym nemohla napr do chlorovanej, hned sa im vyhadzal z tolkeho chloru. najprv to spajali so stravou, ale potom aj s doktorkou prisli na to, ze chlor. chodili potom len do slanej vody. a tepla voda - ja napr som nachylna na kadejake mykozy a ked si nedam pozor, hrozi, ze si z bazena nieco donesiem. no cekni si to kupko a uvidis, a co sa tyka vstuoponeho, tiez najdes na stranke. ak je voda chlorovana, ako si pisal, pozor na oci-

dassena
25. feb 2019

kludne ho uz mozte zobrat. date mu plienky na kupanie a idete. uvidite ako bude reagovat na vodu ale cim skor pojdete tym lepsie, lebo aspon si bude zvykat aj na velke bazeny a nebude sa bat

pininka
25. feb 2019

Do termálnej vody by som s ním nešla, to je zmes rôznych zvieratiek ktoré sa v teplej vode fajne rozmnožujú. My sme boli s trojmesacnou v hoteli s bazénom,kde bola teplejšia voda a kúpala sa aj ona, vždy tak Max 15 minút. Nič jej nebolo

lorela
25. feb 2019

@arcticcode Nestrkala by som do kúpaliskovej termálnej vody polročné bábätko, ale ty evidentne chceš, tak vyskúšajte a uvidíš.

babi81
25. feb 2019

@arcticcode my sme boli 1x ked mala dcerka 2mesiace vonku v bazene, nie termalna voda, termalna a smykacky az po roku.zalezi od dietata.

ave17
25. feb 2019

Podľa toho kedy chceš chytiť nejaké rotavirusy a podobne 🙂 ja by som nesla..

diewcatqoo
25. feb 2019

Ahoj, ako tu uz bolo spomenute, termalna tepla voda nie je moc vhodna pre tak male babo, kedze je plna bakterii. Takmer vsetky moje kamosky, ktore boli v takejto vode s detmi do roka, si priniesli domov nejaky problem. Ale vies ako to je - moze sa to stat a nemusi. Je to na vasom uvazeni.
Inak, tym kurzom pre babatka asi baby nemyslia priamo ten kurz, ale to, ze priestory, v ktorych sa tie kurzy vykonavaju, mavaju casto otvorene hodiny pre verejnost - zaplatis a mozes sa santit s babom vo vode ako uznas za vhodne. Akurat tam ale nie su tie bublinky, smykalky a pod. Takato voda musi splnat prisne kritéria a hladiska hygieny je pre male babo ovela bezpecnejsia.
Plienky do vody mavaju bezne v drogeriach a supermarketoch, pripadne existuju specialne plavky pre babatka, ktore neprepustia "nehodu". Nam sa viac osvedcili tie plavky 🙂

deti95060810
25. feb 2019

neviem či je teraz vhodné obdobie na čvachtanie vo vode....Cestou domov ti decko ofúkne -ešte je dosť chladno a choroba je tu....možno by som troška počkala kým bude teplejšie...
čo sa týka veku, už som videla všeličo....na jedno kúpalisku som videla maminku ktorá mala tak malé bábo, že som mala pocit že sa zrovna narodilo - celé bolo dokrčené, modrasté, ani sa moc nehýbalo a maminka ho mala položené na bruchu....😉

arcticcode
autor
25. feb 2019

@deti95060810 Pre mňa je rodičom roka jeden týpek zo žiliny, čo s mesačným bábätkom (a ďalšími dvoma deťmi) šiel do chorvatska jak pan :D
Ako zistím, ktorá voda je termálna? Z tej vody v aquacity smrdí chlor jak savo. To asi moc preplnená bakteriami nebude...

pininka
25. feb 2019

@arcticcode tak stokrát radšej Chorvátsko, teda morská voda ako termálna. A termálna neznamená chlórovaná, ale je to tá veľmi teplá voda, teda bazény s teplou vodou cez 30 stupňov celzia.

lubina
25. feb 2019

@arcticcode no ja by som s polrocnym to aquaparku nesla. Este nema poriadne vyvinutu ziadnu imunitu a taketo teple a vlhke prostredie je veru zdrojom pre rozne bakterie, ktore pre baznych ludi ani nemusia byt az take skodlive, ale pre babatko mozu. Je to podla mna riziko. Ale kazdy si musi zvazit sam, ci chce svoje dieta vystavit nejakej nakaze...nehovoriac o tom, ze je este stale chripkova sezona....

marianna9630
25. feb 2019

@arcticcode chlór smrdí hlavne na miestach,ktoré sú spinave a treba ich poriadne vyčistiť. Keď sa stretne s bakteriami a ďalšími nečistotami vznika taká zapachajuca reakcia.

evalin88
25. feb 2019

No my mame klasicke kupalisko oproti cez ulicu. Maly bude mat rok a toto leto s nim este nechcem ist. Chlor velmy vysusuje pokozku ale v nasom meste je kurz plavania babatiek so slanou vodou. Tam sa tesime 😁.