Kedy je podľa vás najlepší vek na cestovanie s bábätkom letecky a vlakom?

3. okt 2022

Ahojte v akom veku bolo podla vas najjednoduchsie cestovat s dietatom lietadlom a vlakom, povedzme aj niekam dalej ako do europy? Vsade citam ze do pol roka je najlepsie ked este neni take mobilne a vydrzi tam kam ho polozite. Len to si zas neviem predstavit ked este nesedi tak ho vkuse mat na rukach a nosit vsade vanicku od kocika so sebou, kedze nemoze este poriadne sediet. Podla mna ked zacne sediet je to lepsie lebo staci nejaky maly skladaci kocik. Len tam je zas problem ze neobssdi dlho a bude chciet vsade lozit...zaujimali by ma preto vase nazory a skusenosti.

humajnicek
3. okt 2022

Podľa mňa na veku dieťatka absolútne nezáleží, všetko je to o rodičoch a ako zvládnu danú situáciu. Samozrejme, treba byť pripravený na nie príliš pozitívne reakcie ostatných cestujúcich, ale tak to je normálne, zakaždým sa nájde aj niekto taký, kto s plačúcim dieťaťom nebude úplne v pohode 😀 A čo sa týka toho nosenia vaničky so sebou, tak s tým tiež asi musíš rátať, veď ako inak sa s ním chceš prepravovať, keď je dieťatko ešte malé?🙂 Ak pôjdeš s väčším dieťaťom, tak tam je zase riziko, že ti bude chcieť všade loziť 😀 Čiže asi lepšie s menším, keď ešte chodiť ani loziť nevie 😀

janickacrazy
3. okt 2022

ono tu nejde ani o ten vek, skor o povahu dieťaťa, moj prostredný ako 6-mesačný celú cestu v lietadle stál na mojich nohách a kukal na dievčatá za nami, tie sa chichotali, tak mal zábavu z toho, inak v aute reval, ked nevidel z okna, lebo sa nudil, najstarší a najmladší boli kludné babatká, tak s nim sa dalo cestovať hocikam v akomkoľvek veku, sedeli a obsedeli aj 14 hodín v aute, samozrejme s prestávkami

petamich
3. okt 2022

dlhy let nie je problem, lebo tam vacsinou maju v lietadle taku akoby postielku pre uplne male babatka, kde ho normalne mozes dat spat (teraz myslim dlhsie lety a nie low-cost aerolinky), vo vlaku aspon na Slovensku dieta nemoze byt v kociku, kocik musi byt zlozeny pod sedadlom alebo v na to urcenom vagone prevazajucom bicykle a kociky, takze ked bol maly mensi mala som ho napr. v nosici alebo lezal vedla mna na sedadle (vanicku som nikdy neskusala ale to by slo), za mna oboje ma svoje pre a proti, ked este nesedel, tak pospal (kedze bol mensi), ked lozil a teraz chodi, tak to je otravnejsie, lebo mam dieta co neobsedi 6 sekund, takze udrzat ho priputaneho v lietadle alebo sediet vo vlaku je nemozne a celkom to mna samu iritovalo a nieto spolucestujucich, ono je ine, ked ides napr. na charter, kde je tych deti letiacich do Turecka, Spanielska (priklad) viac a kazdu chvilu sa jeduje nejake a ine je ist mimo Europy, to sa treba obrnit, vzdy sa najdu ludia, co si myslia, ze s dietatom sa necestuje do 15tky ale zasa napr. vo vlaku chodime hore dolu, co je otravne ale nejako sa prebavi

za mna zalezi aj od povahy dietata, s nasim sa na tie cesty zas az tak netesim 🥴 a teda do 2 rokov ako infant bez naroku na sedadlo je to najekonomickejsie cestovanie na druhej strane

andrejka1974
3. okt 2022

Najlepšie je keď sa vedia už zabaviť aj samé a dlhé lety nie sú v žiadnom veku ideálne ja si myslím že dovolenku si vieš užiť keď dieťa má od 5 rokov a viacej keď sú mladšie neuzijes si vobec

autor
3. okt 2022

@andrejka1974 tak to asi zalezi od rodica, urcite sa najde vela ludi ktori by sa s tebou hadali ze si dovolenku uziju aj s malymi detmi 🙂 navyse my neplanujeme ist na dovolenku ale skor niekde na dlhsie (2-3 mesiace) takze ziadne nahlenie sa kazdy den po x pamiatkach, ale skor takym pozvolnejsim stylom ....

autor
3. okt 2022

@petamich a to sa vam stalo ze mal niekto komentare ked ste cestovali s dietatom ?

autor
3. okt 2022

@humajnicek stalo sa ti ze mali nejake komentare spolucestujuci 🙄 ?

autor
3. okt 2022

@petamich tak zas letiet nejaky 12h let s dietatom na kolenach neni bohvieco :D a ta postielka je prave vacsinou do tych 6 mesiacov... a clovek si nemoze byt isty az kym nenastupi ze ci mu juvlastne pridelia ci nie, takze tiez sa na to neda spoliehat...

petamich
3. okt 2022

ano 🙂 pani pred nami sa nepacilo, ze sme ju obcas kopli do "chrbta" pisem obcas, lebo naozaj to nebolo, ze by vystrajal a kopal ju a tiez sa jej nepacilo, ze plakal, ked musel pri turbulenciach byt priputany ale tak ignorovala som jej "tiche" poznamky a priamo mi nic nepovedala

autor
3. okt 2022

@petamich no s tym kopanim to poznam, tiez som mala chut vynadat ked za mnou sedelo decko a kopalo mi vkuse do sedacky 😀 tak uz to vidim inac teraz ked mam aj ja dieta, ale urcite by som nenechala aby cely cas hentak vystrajalo , alebo ho vobec nebrala keby viem ake je....alebo sa este da sadnut na miesta kde pred nami nik nesedi a vybavene 🙂 a to plakanie s tym uz obcas clovek asi moc nenarobi no...

petamich
3. okt 2022

ak je plny let clovek si velmi nenavybera ale vravim toto konkretne bom charter a vzdy sa odniekal ozyvalo dieta a s tym tak trochu clovek rata 🙂 a hej vela veci aj ja uz vnimam inak odkedy mam to svoje 😅 a ono to fakt nebolo, ze by vyslovene kopal len, ked ti sedi v lone, priputany o teba a rozhodne sa, ze on uz sediet nebude 😵‍💫

majlo1234
3. okt 2022

Kym je mensie, viac spi, ked je vacsi, vie sa zas unavit pri pobehovani a vies sa s nim lepsie prebavit.