Kedy ísť von s novorodencom?

29. okt 2022

Kedy je najlepší čas začať z novorodencom chodiť na prechádzky najmä v tomto počasí? Máme týždeň a bšetci hovoria ináč niekto že mesiac doma iný že po pár dňoch už behali po vonku.

pribinak
29. okt 2022

Kľudne mizes ísť, nemrzne, nefuci. Zdravé bábätko aj novorodenec môže ísť nirmalne von

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
29. okt 2022

No super ďakujem🙏🏼 Práve preto sa pýtam lebo imunita sa mu asi vybuduje horšie keď bude zavretý len s nami medzi 4 stenami. Len som nevedela a zas nechcem ani riskovať s mini babatkom

jesenzima
29. okt 2022

My sme s našimi chodili už po pár dňoch, obaja sú zimné deti ...

jesenzima
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzanka.zuzu
29. okt 2022

závisí koľko dieťa v poradí máš (tipujem prvé, lebo keby máš druhé tak ideš vtedy kedy musíš s prvým 😀 ), ďalej či ste veriaci (niektorí do krstu nechodia) a iné..... za mňa rovno aj z pôrodnice 😉

7lenka11
29. okt 2022

Vcera som bola na preporodnom kurze a hovorili nam, ze idealne je ist von po tyzdni.. Neodporuca sa to len babatkam, ktore sa narodia uprostred zimy a von bude mraz, vtedy vraj treba pockat dlhsie. Inak po 7 dnoch od narodenia mozete fungovat normalne...

denda007
29. okt 2022

Ale dajte pozor, babetka nesmu chodit do hmly.

hanaxxx
29. okt 2022

@denda007 babatka sa mysli novorodenec? a preco nie do hmly?

petamich
29. okt 2022

presne tak ako pise @7lenka11 🙂

ajko2011
29. okt 2022

Môj prvý syn je narodený 20.11., keď mal týždeň už sme išli vonku a v pohode. 🙂

andy57
29. okt 2022

obe deti mám zimné, aj teraz tretie bude,malá sa mi narodila 18.12. domov nas pustili 22.12. a isli sme von hned po par dnoch.

denda007
29. okt 2022

@hanaxxx pretoze hmla zvysuje riziko laryngitidy. A mysia sa tym aj take cca 3 rocne deti

deti95060810
29. okt 2022

moje letné dieťa išlo na prechádzku rovno z pôrodnice... s manželom sme sa išli najskôr poprechádzať , potom sme si dali zmrzlinu v cukrárni - malinká spala na stole v prenosnej taške a potom kedy - tedy sme si zavolali taxi.... doteraz na to s mm spomíname.

V tomto počasí môžeš ísť tak isto von okamžite. Len by som volila termín okolo obeda.... nemusíš čakať ani týždeň...

katesocka
29. okt 2022

@denda007 bez rypania, ale ako mám dostať 3 ročne dieťa do škôlky keď je hmla keď sa s nimi nemá ísť von? Tento týždeň bola každé ráno hmla 🤷‍♀️

denda007
29. okt 2022

@katesocka tak nikto vam to nezakazuje samozrejme, ale tak neodporuca sa ;)

bembula
30. apr 2024

A ako to je s predcasniatkami prosím kedy môžem.ist s nimi.von ? Mala už ma 2550g a 3 týždne. A už by som aj s nou rada vybehla. Ved je pekne teplo
Ďakujem