Kedy dať prepichnúť náušničky malej slečne?

bubka226
13. nov 2020

Dievčatá kedy dať prepichnúť/nastreliť náušničky malej slečne?

lauriema
13. nov 2020

@bubka226 ja som dala v porodnici v den ked som odchadzala

bubka226
autor
13. nov 2020

@lauriema ja som chcela tiez, no nakolko som odtial utekala s nohami na pleciach, tak som sa nato vykaslala. Bola som rada, ze ideme domov.

hennyinnsbruck
13. nov 2020

Ja som dala v ca 3-4mes nastrelit 😊

asia83
13. nov 2020

@bubka226 V pôrodnici.

nelca0510
13. nov 2020

@bubka226 poviem ti tak, čím skôr tým lepšie. Dlai sme dcérke nastreliť keď mala 8.5 mesiaca.. Pred týždňom sme menili a horor. Oba razy. Doteraz čistíme a hojí sa to.

imrai
13. nov 2020

u pediatra, našej sme sa opýtali hneď pri prvej návšteve a malá nemala ani mesiac, keď jej prepichovala , bez problémov a rýchlo sa zahojilo

miruslb
13. nov 2020

V pôrodnici

h2
13. nov 2020

@bubka226 Moja odpoveď sa Ti asi nebude páčiť, ale podľa mňa vtedy, keď ona sama povie, že by náušničky chcela.

bucko555
13. nov 2020

Ja som dala nastrelil keď mala 2 mesiaca všetko v pohode rýchlo sa hojilo a po ďalších dvoch sme vymenili za zlate

conspi
13. nov 2020

@bubka226 ja som dala dcére prepichnúť uši pri prvej návšteve pediatričky po odchode z nemocnice. Podľa mňa čím skôr tým lepšie

simsalabim
13. nov 2020

@bubka226 ja som nedala, rozhodnutie som nechala na dcerach. Ani jedna si zatial neda prepichnut a mladsia si zrejme ani neda nikdy. Po operacii jej lekar povedal, kvoli sposobu hojenia jazvy, ze si nema davat ziadne piercingy a pod. lebo bude mat problemy.

simonetka67
13. nov 2020

Ja som dávala v 4. mesiacoch nastreliť u sestričky v ambulancii nakoľko pediatrička odporučila po prvom očkovaní. Klop klop všetko bez problémov.

0silvia0
13. nov 2020

@bubka226 tiez som to nechala na dcere. Nasa pediatricka odmieta robit taketo ukony, tvrdi, ze nausnice malym babatkam netreba.
Moja dcera si vyziadala nausnice ako 5rocna, dali sme v zlatnictve nastrelit.

patka06
13. nov 2020

hneď v pôrodnici, tiež som názoru - čím skôr tým lepšie ..neskôr je už len na rozhodnutí dievčatka či si náušničky dá alebo nie
Moja keby nemala prepichnuté uši ..by si zo strachu nedala ..aj keď náušnice nosí rada

vikusjk
13. nov 2020

@bubka226 ja som dávala nastreliť, keď mala 5 mesiacov, nevyšla ani kvapka krvi a na odporúčanie sestričky, ktorá jej to nastreľovala, som mala nachystanú fľašu s mliekom, takže bolo o 30 sekúnd aj po plači. Dala nám vodičku na čistenie a odporučila výmenu až po neviem už akom čase, tak sme aj spravili a našťastie nemali sme žiadne komplikácie.

ctrl
13. nov 2020

@bubka226 o tomto nech rozhodne sama v dospelosti prečo jej vedome spôsobovať bolest .

h2
13. nov 2020

@ctrl Tak zas nepreháňajme, som tiež toho názoru, že má o tom rozhodnúť sama, aj som to sem písala. Ale nemusí čakať do dospelosti, dovolila by som pokojne skôr.

ivangeline
13. nov 2020

Po mesiaci, prvá poradňa pri doktorke.

lenka2710
13. nov 2020

@bubka226 hneď v pôrodnici, ani o tom nevedela a ani len nepipla, tiež som toho názoru, čím skôr tým lepšie 😉

ja_mama
13. nov 2020

To bude nazorovo asi 50:50 😀 musis sa rozhodnut podla seba alebo teda podla malej...my sme tiez nedavali, bolo mi luto trapit take male babatko...navyse uska si aj tak stale tahala ked bola unavena takze som sa bala aj ze si ich strhne...takze uz to necham na nu, ked bude chciet pojdeme nastrelit, zatial jej ich aj tak netreba 🙂

nevludna
13. nov 2020

Proti zenskym obriezkam by ste vrazdili ale to ze u nas pokracujete v takomto blbom zvyku tiez, vas netrapi🙈 preco by sa mali dievcata znackovat?

ctrl
14. nov 2020

@nevludna presne tak.

bluka2
14. nov 2020

Ja som to tiež nechala na dcéru, že kedy bude chcieť a v skoro 6 rokoch ešte nechcela 🙂

kacena4
14. nov 2020

@nevludna tak "znackovat" 🙄 ale do ruzovucky satociek by si ich obliekala jedna radost... to uz nie je znackovanie?! uvedom si ze v kazdej kulture, ale aj vo zvieracej risi sa samec od samice niecim odlisuje aby neskor pritahoval opacne pohlavnie 😉 nie je to "znackovanie", "znackuju" sa kravy - zvierata, aby si ich majitel poznal! my si deti neznackujeme!!! my ich pozname aj bez nausniciek ❤

nevludna
14. nov 2020

@kacena4 kde som nieco take napisala? Skopirujes mi to prosim...a to ze som sa dotkla tvojho ega, je tvoj problem. Je to proste znackovanie ci chces alebo nie. Kravy sa znackuju aby sa odlisili od susedovho stada, vy znackujete, aby si holohlave dievcatka nemylili s chlapcami, preco ine sa to dava?

daniela.ho
22. nov 2020

Nausnicky dam hned ako to bude mozne, cize prepichneme asi v porodnici.