Keď sa vzdialim, tak 11-mesačné dieťa plače

21. okt 2023

Ahojte.Uz som tu raz pisala ohladne tohoto.
Pisali ste,ze sa moze jednat o separacnu uzkost.Ta by ale mala trvat “len“3“mesiace.
Nasa mala odkedy sme sa vratili zo zahranicia stale place,len co sa trosicku od nej vzdialim.Napriklad ked sa hra na podlozke,ja som pri nej a chcem trebars len zobrat ist nieco tak,aby ma videla,tak hned zacne revat.
Uz to trva 5 mesiacov a lezie mi to na nervy 😔.Ked je ale napr v kresielku a ma misku s niecim a miesa“vari“,tak s tym sa super zabavi a nevadi jej,ked sa vzdialim.
Mali ste to niektora tak?
Co s tym?

denuss
21. okt 2023

vydrzat? co s tym robit.. nie je kazde dietatko ,,tabulkove", pevne nervy prajem. nas ma 9mesiacov a tiez separacnu uzkost a je to podobne. ak je zaujaty hrou a nevsimne si, ze sa vzdialim, je to v pohode. ak ma vymakne, ze odchadzam- to je srdcervuci plac. no netreba byt z toho na nervy, je to normalny zdravy vyvoj dietatka a musi si tym prejst

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
21. okt 2023

@jj298 to vazne?Ano,samozrejme.Sme dost v kontakte s ludmi a neboji sa ich.

autor
21. okt 2023

@denuss ok,dakujem.
Myslela som,ze to teda po 3 mes.odoznie a bude dobre.Nemozem varit,ani na wc ist.Jedine tak s nou a varit a vsetko ostatne len vecer,ked spinka 😌

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
21. okt 2023

@jj298 to robim aj ja.Hocikedy je s niekym inym a je v pohode.Ale sle nahle by sa osoba,ktora je s nou vzdialila,tak zacne plakat

majlo1234
21. okt 2023

Vydrzat, my sme to mali brutalne, ja uz som bola na prasky, ani napit vody bez revu sa nedalo. A ono to potom zo dna na den preslo

autor
22. okt 2023

@majlo1234 dakujem.No viem si predstavit.Aj u nas je to podobne.Kolko to u vas trvalo?

majlo1234
22. okt 2023

Uz ani neviem, on sa dlho nevedel stvornozkovat, takze tusim to prestalo, ked zacal. Ze uz vedel dojst za mnou a revat mi pri nohach. Ale teraz ma dva roky, a uz sa aj sam zabavu obcas, aj polhodku o nom neviem, vklude si porobim, co treba. Cize urcite to prejde aj u vas. Ale pamatam si, ze v tom obdobi som s revom volavala mame,ze co sa to deje, tusim som tu aj vytvorila temu. Pomohlo mi upustit od doˇacich prac a proste prelezat pri nom na podlozke s podcastom v usiach

mimi3008
22. okt 2023

Mladsi syn zacal mat separacnu uzkost uzkost v 6 mesiacoch, ma presne 2 roky, stale to trva, mozno posledny mesiac-dva je to o cosi lepsie

autor
22. okt 2023

@majlo1234 presto to tak mame.Mala ma zajtra 11mes.a este nestvornozkuje,len sa plazi(chodime k fyzioterapeutke a mame cvik,ale je vsetko v poriadku 🙏)Takze som si aj myslela,ze ked bude na 4-och,bude lepsie.
Tak smad aj bude.A hlavme ide aj o to,ze ja som “blba“,kebo by som chcela fungovat tak,ako som fungovala,kym som nemala dieta.Proste navarene,upratane, a vsetko proste.
Ale nehrotim to samozrejme.Ona je na 1.mieste.Tiez som s nou na podlozke furt a hram sa tam s nou.Aj skladam pri nej pradlo,jem pri nej a vsetko 🫣😁

autor
22. okt 2023

@mimi3008 Ach jo.Tak to nezavidim fakt… 😞Snad vam to uz skonci

majlo1234
22. okt 2023

Vies co, to sa neda, hlavne ked si na tu domacnost sama. Len sa budes nervovat, dieta bude plakat a vo finale nebudete ani jedna spokojna 🙂 uvidis, ono to za par mesiacov prejde a zas budes mat viac casu

mimi3008
22. okt 2023

No tak vies, na jednej strane mas pravdu, ze snad uz to skonci. Ale starsi 4 rocny uz tiez nie je take to male mojkacie deculko a obcas mi to chyba, urcite mi to bude chybat aj pri mladsom a bude mi luto za tymi casmi. Takze sa snazim si to vediet uzit

tiika
22. okt 2023

Čo si pamätám, je dobre sa s dieťaťom hrať na “kukuk” “schovávačku”, aby pochopilo, že i keď ta nevidí, nezmiznes a zase sa objavis.
Potom postupne predlžovať čas, keď si bez neho.. možno najskôr len vzdialenosť a nech ta vidi.
Ak bude samostatnejšie a bude vedieť za tebou doliezt, tak sa to môže tiež zlepšiť, no potom ti bude stále v pätách 😁

autor
22. okt 2023

@majlo1234 dakujem ❤️Mas pravdu.Musim vydrzat

autor
22. okt 2023

@mimi3008 to je pravda.

autor
22. okt 2023

@tiika presne to aj robim 😀

arasidka123
22. okt 2023

Moja mala nedávno rok a reve jak tur, keď idem preč 🤣 aj to len napr sa ešte len postavím niekedy a už spustí .

taktotedanie
23. okt 2023

Separacna uzkost nemusi trvat 3 mes to neviem z akeho mamickovskeho fora si vytiahla
Moze trvaj aj dlhsie a dieta mas rozmaznane dozaduje si tvojej pozornosti, nenechavala si ju asi casto bud samu ked bola mensia alebo s inymi ludmi

autor
23. okt 2023

@arasidka123 to iste mame

autor
23. okt 2023

@taktotedanie ziadneho mamickovskejo fora.
Daj si do googla separacna uzkost a najdes to aj vo vikipedii a tam sa pise o 3 mes.
Dieta som nechavala same obcasne a bola v pohode.
Tak sa trosku skludni 😉

taktotedanie
23. okt 2023

Ale prosim ta to wikipedia je relevantny zdroj pre teba? Si myslis ze dieta je stroj, odzije si 3 mes a zrazu pochopi, ze hups musi skoncit separacna uzkost lebo uz preslo tolko casu a pisali to na wikipedii tak prestanem revat ked nevidim matku??
Trosku reality

majlo1234
23. okt 2023

@taktotedanie a ty zijes v realite? Zda sa ti, ze desat mesacne babo, co sa ledva plazi(tj. absolutne nesamostatne) je rozmaznane, ked place za mamou? Je to absolutne prirodzene, tak male dieta sa neda rozmaznat. Tieto komancovske teorie su uz davno prekonane

taktotedanie
23. okt 2023

@majlo1234 vobec si nepochopila a este sa navazas.. chcela som tym povedat, ze ked na nehakej wikipedii napisu separacna uzkost 3 mes tak je to somarina, moze to trvat dlhsie a teda dieta si pravdepodobne len vyzaduje pozornost
Cuduj sa svete tiez mam tak male dieta doma a ziadna separacna uzkost nebola

majlo1234
23. okt 2023

@taktotedanie Nie, nenavazam, diskutujem rovnakym stylom, akym su pisane tvoje dva prispevky. Mas stastie, ze tvoje dieta nemalo separacnu uzkost, vacsina mamiciek take stastie nema. Je to prirodzena faza vyvinu dietata, ziadna rozmaznanost. Aj to, ze si dieta vyzaduje pozornost, je normalne.

autor
23. okt 2023

@taktotedanie ty si sa musela bud zle vyspat,alebo si proste tak nestastna,ze mas potrebu rypat.Nevadi…Napisem ti to rste raz.Napis do googla:separacna uzkost a na akykolvek clanok,na ktor kliknes,ti vyhodi,ze ide povacsinou o 3-mesacnu zalezitost.Vyjadruju sa k tomu samozrejme aj dr.
Ja nie som ani detska doktorka,ani psycholog.Som matka jedneho dietata,ktora hlada informacie,skusenosti a podobne.
Ak s tym mas problem,tak to necitaj.Ok?Pochopila?

autor
23. okt 2023

@taktotedanie takze kedze nejakej pani dieta (tym myslim teba),nemalo separacnu uzkost,tak ta uzkost vlastne ani neexistuje? 🙏😁Si mudrejsia ako vsetko,co je na nete 👌

autor
23. okt 2023

@majlo1234 super si jej to napisala ❤️👌
Moze byt rada,ze to jej dieta nema a ona ako rodic to nezaziva

taktotedanie
23. okt 2023

Ach dobre.. tak 3mesiace mas pravdu
Pekny dem