Keď mama kričí

26. jan 2022

Vsak nie som jedina mama, ktora krici na svoje dieta? Chcem to zmenit a byt vzdy v pohode, nerozculovat sa, vysvetlovat a byt k nemu mila…ked trucuje, nechce sa dat prebalit, obliect, vystraja…lenze uz sa mi to stava kazdy den, ze mi rupnu nervy a skriknem nanho. Ma 1,5roka, ale uz ma take maniere ako 3-rocny. Ako zostat nad vecou a nerozculit sa, nekricat?
Vdaka.

sivana09
26. jan 2022

Moj maly robi zlobu jak certisko, ma 2,5 roka, este som na neho nikdy nekricala... Ale na mna mama kricala bezne, asi preto to chcem robit inak.. a mozno prave preto je malý taky čert, ktovie

dominka63
26. jan 2022

No moji majú 2a 5 rokov a stále veru neviem ako na to

lucka114
26. jan 2022

Každá mama kričí, a tá,ktorá tvrdí,že nie,nehovorí pravdu...
Ja tiež kričím, niekedy až moc, ale tak človek má len jedny nervy 🙂

simca06022011
26. jan 2022

Napadlo ma hned toto... a co pomaha? no mozes skusat dychove cvicenia, trpezlivost, a co ja viem co.. ale na koniec ti aj tak rupnu nervy.

martinka13
26. jan 2022

Neverím, že existuje rodič, ktorý nikdy nezakrici na dieťa. Každý máme svoje hranice a deti veľmi dobre vedia, ako ich prekonať 😀

luccija
26. jan 2022

Nie si jediná, ale tie deti si na to zvyknú a berú to ako normal a potom tie druhé, ktoré to stresuje.Zase to netreba preháňať s tým krikom a je rozdiel skriknut a hulákať za každú blbosť.

vanda323
26. jan 2022

Niesi jediná neboj sa😀
Moje deti sú doma od Vianočných prázdnin...salmoneloza ....dobre vsak? Ja som na rizikovom....mám deti vo veku 10, 7,. 2 ....stále kričím prestaňte buďte ticho toto upracte....tamto ....úlohy učiť sa , jesť....ticho, nebite sa 😀😀😀

hennyinnsbruck
26. jan 2022

Jaj boze nekric sak on to nerobi naschval😔😔 este je moc malinky.
Co budes robit o 2 roky ? Tlct ho?
moze sa ta zacat bat ,mysliet si ze ho mama nemiluje ,ked s tym budes pokracovat nebude to dobre…..
Ja som par x zakricala a ten strach v jej v ociach…nikdy viac srdce mi slo puknut

Ked mas nervy vyjdy z izby napocitaj do 10 dychaj z hlboka a premysli inu taktiku .popr kup nejake knihy o vychove….

hennyinnsbruck
26. jan 2022

@vanda323 vandicka u vas je to ine kricanie…ty mas v tom 2 velke
Ona nezvlada 1,5 rocne to je ine vies co myslim?

basska_b
26. jan 2022

Treba si urobit take stupne, modulovat hlas. Najprv laskavo, kamaratsky. Potom pevne a razne. A potom pride zial na rad aj krik, ked ma clovek nervy v kybli... vzdy pridat kratke vysvetlenie, preco nie, preco nesmie alebo musi. On ti dobre rozumie, aj ked este nehovori

lolita555
26. jan 2022

Na malé dieťa nekricim a neklamem má 3 roky ani na jeho brata keď bol v jeho veku som nekricala ✌️veď musí prejsť nejakou fázou hnevu trucovania a tak.....buduje sa tým .ale teraz keď mám syna vo veku 7 rokov občas sa nezdrzim ale to už vedome robí zle tak sipohukam ako Hukačka ale zisťujem že je to úplne ale úplne neúčinné a na prd.ale k autorke na také malé nekrič keď nevieš čo so sebou choď na dve minúty von na mráz ten ťa ukľudní.lebo keď teraz kričíš na také malé tak za rok dva čo budeš robiť?

johnnyboi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimi3008
26. jan 2022

@lolita555 tak napriklad nas 2,5 rocny uz tiez robi zle NASCHVAL. A tiez kricim, ale nepomaha. Skor je to odventilovanie si nervov, dakedy zufalstva...co asi nie je spravne😪

lolita555
26. jan 2022

@mimi3008 tak zas nevravím že netreba keď to situácia vyžaduje a či je to správne ?no asi nie keď potom ma matka potrebu písať má koňa a vylievať si nečisté svedomie

lasoli
26. jan 2022

@johnnyboi nebude ju nenavidiet ale zvykne si na krik a nebude reagovt n kricanie,moze si vykricat hlasivky a decku to bude jedno.

zuzzinkaa
26. jan 2022

Toto som ja každý jeden deň 🤣 a mám len 2,5 ročnú dcéru 😅😅 rozhodne nie si jediná, neboj…

vanda323
26. jan 2022

@hennyinnsbruck Ajoj, anooo máš pravdu súhlasím , viem čo myslíš

evica17
26. jan 2022

Ja prisne zvysim hlas obcas. Najma ked mna skrabe alebo robi zle. Ale vacsinou s ariadim tym, ze co nechcem aby robil, schovam, dam mimo dosah, pripadne idem k.nemu (napr ked sa hra s prackou) a vezmem rucicku, vysvetlim a ideme prec. Snqizm sa skor vychovavat preventivne, ze radsej vysvetlovat a rieist veci prv nez sa stanu ako potom uz reagovat na problem a bit a kricat.

nikha2809
26. jan 2022

Ja sa to snažím kontrolovať lebo som si tiež sama uvedomila že kričím až moc často.nadych,výdych,zatnem zuby a poviem milo.Lenze keď to spravím už 10x kvôli jednej a tej istej veci zvýšiť hlas musím lebo by ma roztrhlo.Ja mám pocit že moje deti keď im pekne poviem myslia si že to nemyslím vážne alebo si z nich robím srandu a majú ma na háku,teda staršia dcéra.Aj dnes vravím jej pozbierali si tie papieriky zo zeme a chod ich zahodiť(to by ju inak mohlo napadnúť aj sami má 5)tri krát som jej to zopakovala ani obraz ani zvuk až keď som ju okrikla to spravila.

johnnyboi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andreatytler
27. jan 2022

To su uplne klasicke situacie ako prebalovanie a obliekanie kedy rodicia s detmi bojuju a vela krat kricia. Aj ja. Ale nikam to nevedie. Iba sa to zhorsuje a ja sa citim zle. Pracujem na tom. Skusam Nevychovu. Je to internetovy kurz vnimavej vychovy a velmi nam to pomaha. Jednak je syn ovela ustretovejsi a trpezlivejsi a jednak som ja viac nad vecou. Aj dnes som predychala jeden naval hnevu bez kriku. Je to skvely pocit.🙂

lasoli
27. jan 2022

@johnnyboi ale prosim Ta netaraj,nenavidiet?Na teba rodicia nekricali?Alwbo ak kricali,nenavidia ich?Nasa mama bola stale nwrvozna a mame ju radi,to si vycitala urcite z nejakej mudrej ,modernej psychi knihy.
Ja si tiez pokricim na deti,ked neposluchaju ale inak ako krikom neposluchnu,a maju ma radi.A zasa ako budu rast sa bude menej kricat,lebo budu mudrejsie nie taketo male deti,co revu bezdovovodne.
Akurat oroblem vidim skor v tom,ze si na to zvyknu a nebudu reagovat na kricanie.Ze im bude lahostajne,u nas naoriklad je to priklad.Ale ani nekonecne vysvetlivanie nema vyznam,jednak tolko neudrzia pozirnost a vedie to k nicomu.

johnnyboi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lasoli
27. jan 2022

@johnnyboi no vidis to ,tak nemozes tvrdit nieco,co si nazazila.

enoula
27. jan 2022

Aj také male dieta vie už robit napriek. Samozrejme, kazde dieta je ine. Mozno susedove to este nevie. Podľa mna hranice treba budovat od začiatku, tak isto aj respekt. Určite skusa autorka aj dohovaranie, ale to sa neda vzdy, nie pri všetkých povahach a osobnosti deti.
A laska k detom sa určite nemeria podla toho akym sposobom mu mama dohovara ked dieta vystraja..
Vychovavat dieta v dnesnej dobe je tazke a nikto cudzi nevie co ma mama doma, co za geny dieta nesie, do akej miery vie ich výchovou korigovať

andreatytler
27. jan 2022

@enoula Male deti nikdy nerobia nieco zle len preto aby to bolo napriek alebo aby rodica vytocili. Okolo 2 rokov pochopia ze maju moc o sebe rozhodovat a tak tuto novu vec trenuju a skusaju. Je to spravne a prospesne. Treba ich v tom podporovat a umoznit im to tak aby to nebolo na ukor vasho vztahu. Alebo robia zle, lebo sa k nim zle sprava rodic. Je to len a len reakcia na zle spravanie rodica.
Budovat skutocny respekt sa da iba jedinnym sposobom a to tak ze rodic ide prikladom a v prvom rade respektuje dieta. Normalne dat dietatu tak vela respektu ako by clovek dal svojmu sefovi. Je strasne vela rodicov co si mysli ze respekt sa buduje tak ze prisne pohrozia prstom aby si k nim dieta nedovolovalo. Ja som bola jednym z nich, lebo tak vychovavali mna, ale v skutocnosti ma len zastrasovali.

lasoli
27. jan 2022

@andreatytler a bla,bla ,bla;)

enoula
27. jan 2022

@andreatytler nemyslela som, ze dieta robi rodicovi napriek účelovo a vedomo v tomto veku, ale presne to skusanie hranic. Ako vie, ze pri mame je to ine, ako pri tatovi alebo babke a pod. Rychlo sa uci, vnima reakcie.
A ano, to ako sme boli vychovani nas velmi ovplyvňuje do buducna, aj to ako budeme my vychovavat. Len nie vzdy je vsetko cierno biele
Ale to je jedno, kazda rodina a situacia je ina a určite kazda mama sa snazi vychovavat najlepšie ako v danej chvíli vie