Keď dieťa nebavia detské ihriska

kubuliatko
24. júl 2013

ahojte. ako travite volny cas s dietatom ktore nebavia detske ihriska a rozne detske atrakcie? moj ma 2,5 roka a vobec ho nebavi hrat sa na ihriskach

sissy27
24. júl 2013

@kubuliatko a čo ho baví? je na tebe ako na mame, aby si ho motivovala, teda neviem aké máte u vás ihriská, my máme jedno super, kde sú prezliezky (akože hrad), hojdačky aj klasické pre jedného, pre dvoch, potom také tie moderné čo vyzerajú ako stroje v posilke, pieskovisko so šmykľavkou, veľké trávnaté plochy, chodníčky, pre väčších ihrisko na volejbal, basket, hokejbal... takže dá sa, loziť po hrade, hojdať na takej alebo onakej, robiť tunely / koláčiky v piesku, kopať loptu na tráve, jazdiť na kolobežke / bicykli po chodníčkoch... neviem si predstaviť 2,5 ročné dieťa, ktoré NIČ nebaví, takže sa prispôsobiť tomu, čo ho baví, prípadne ukázať nové veci, ako sa zabaviť... ale ak očakávaš od 2,5 ročného že sám vymyslí nejakú duchaplnú hru, tak asi ťažko...

ivett1
24. júl 2013

@kubuliatko my, keď nemajú naše deti chuť na hranie na ihrisku, tak vezmeme odrážadlo a kolobežku (alebo bicykle) a ideme sa previezť ... keď ani na to nemajú chuť, tak ideme len tak - na prechádzku, vezmeme obľúbenú hračku a improvizujeme ... ale aj tak si neviem dosť dobre predstaviť, že dieťa (to je jedno v akom veku) nebaví vôbec hrať sa na ihrisku, kde sú preliezky, šmykľavka, piesok... možno chodíte často na rovnaké ihriská a už ich má "okukané", alebo je tam málo detí, a tak sa nemá s kým hrať alebo len ho nebaví, ak sa má napr. hojdať 5 minút, keď on sa chce hojdať len 2 minúty 🙂...naše deti vydržia na ihrisku max hodinu a pol a to sú podstatne staršie... a len vtedy, ak majú dosť "atrakcií"... asi budete musieť vymyslieť niečo nové ... napr. teraz je teplo, čo tak kúpanie... nemusíte hneď utekať na kupko, možno ho bude baviť len čľapkanie v bazéne na dvore ...

zuzitko74
24. júl 2013

@kubuliatko Treba skúšať. Kriedy, lopta,bublifuk, zbieranie paličiek, kamienkov, odrážadlo... aktivít je veľa. Prečo si myslíš, že ho to tam nebaví? Chce ísť domov? Plače ti tam? Sedí na lavičke a nehrá sa? Povedal ti to?

katrinka8
24. júl 2013

Baby, a moje dieta zase ihrisko ako take bavi, ale na preliezky a spol. ide len vtedy, ked tam nie su deti. Akonahle tam pride nejake dieta, odchadza na inu preliezku. Ma 3 roky a v septembri ide do skolky, tak som zvedava, co to bude. Tazsie nadvazuje kontakt s detmi (najma vo svojom veku a mensimi) - s dospelymi nema problem, obvykle ani so starsimi detmi. Ked uz niekoho pozna, je to OK, ale dlhsie jej trva, kym si niekoho pripusti "k telu" a hra sa s nim/s nou.

@kubuliatko - ako sa to prejavuje, ze ho to nebavi? Nechce tam vobec chodit? Ci ho vsetko kratko bavi? Ci?

kubuliatko
autor
24. júl 2013

@zuzitko74 ahoj pride ku hojdacke povie nie, piesok nie, preliezky nie. chodim aj na ihriska do inych miest ktore su v blizkosti pride poobzera detske atrakcie povie nie a otoci sa a ideme prec. deti a kolektiv ho vobec nebavi

kubuliatko
autor
24. júl 2013

@katrinka8 moj je taky isty. ked je niekde nejake dieta ani tam nejde

briketa
24. júl 2013

k vode s nim 🙂

egyptanka
24. júl 2013

@kubuliatko ja by som ho pomaly zacala navykat na kolektiv deti, pojde do skolky, aby nemal velke problemy. Skus nejake materske centrum. A co robite ked nie ste na ihrisku? Co ho bavi? Skusime nieco vhodne vymysliet. 🙂

katecameron
24. júl 2013

moje maju pomaly 11rokov a ihriska ich bavia skvele 😉 neboj nieco vymyslís

barboratokei
24. júl 2013

Mozno len potrebuje najst kamosa ci kamosku, s ktorym(ou) ho to bude bavit. Skuste si niekoho najst, bude to pre vas lahsie. idealne aj s mamickou, s ktorou si rozumies.
Dovtedy skuste najst iný program. Dcérku fascinuju zvieratá. Z času na čas ideme do pet shop - obchodu so zvieratami. Tam pri akvariu vie pobehovat aj pól hodku. Ryby ju fascinuju 🙂 potom ešte chodíme na dlhé prechádzky, robíme si zazitkovy den vonku. Účime sa farby na autách, tvary, rôzne materiály (kamene, listy, kôra zo stromov, rastlinky) ideme k jazeru kde pozorujeme a krmime kačky a labute, hadzeme kamienkov o vody, robíme zabky......

kubuliatko
autor
25. júl 2013

@egyptanka bez urazky milujem odporucania tipu skus ho navykat na kolektiv. nezijem v izolacii na kolektiv ho privykam od narodenia a vobec to nezabera. ale dakujem za tvoj nazor

luy
25. júl 2013

mám známu ,ktorej malá nemala rada ihriská,tak chodili na prechádzku,stále mali iný cieľ.Raz šli hľadať zvieratká,raz deti v modrom oblečení,raz v žltom,stále si našli nejaký cieľ svojich ciest.

Maľovanie kriedou,byciklovanie,alebo len tak na nákup,alebo jednoducho ist pred blok,dom a hádzať na paličku nejaký krúžok.....daj si do googlu hry na vonku a iste niečo nájdeš

moon1979
25. júl 2013

@kubuliatko detto môj 3 ročný ... a tiež ide v septembri 1x do škôlky tak som velmi zvedavá, ale mám žalúdok v krči, kedže presne ako píšeš, detský kolektív nevyhladáva, prípadne si zvyká dlhšie ...

kubuliatko
autor
25. júl 2013

@luy dobry napad

katrinka8
25. júl 2013

@kubuliatko - no len na nasej je take zvlastne to, ze ona na to ihrisko vzdy chce ist, s radostou tam chodi, tesi sa, ale hra sa vacsinou sama (najma teraz, ked jej kamarat tam nie je, su na dovolenke, tak uz cca 2 tyzdne nechodi on na ihrisko). Ked ideme s niekym znamym, tak sa aj pohra, ale "cudzie" deti vobec.. preto neviem, co to bude v skolke...

egyptanka
25. júl 2013

@kubuliatko neurazila som sa, je fajn, ze privykas maleho na kolektiv. Mna by len mrzelo, aby si nebola smutna, ked vstup do skolky neprebehne podla tvojich predstav. Ale ty si svojho drobca poznas najlepsie a si pre neho super mamina.

zuzitko74
25. júl 2013

@kubuliatko No, pozitívne na tom je, že aspoň vie, čo chce a vie to dať najavo. K tým aktivitám - dá sa kresliť kriedami na chodník, môžeš si s ním kopať loptu, chodiť na prechádzky, poznávať zvieratká a rastlinky. Ťažko sa mi radí, nemám to zažité.

kubuliatko
autor
25. júl 2013

@egyptanka prepac ak som bola protivna ale toto pocuvam z kazdej strany privykat na kolektiv.

egyptanka
25. júl 2013

@kubuliatko v pohode 🙂

zuzka38
25. júl 2013

@kubuliatko ani mojho to nikdy nebavilo ani zatial nebavi, vydrzi na ihrisku pat minut a uz bezime dalej.. ale tak urcite mas kopec inych moznosti a veci co ho bavi ci? my chodime na prechadzky, cim dalej tym lepsie, pozerat vlaciky, autobusy, auta, parkoviska, hadzat kamienky vo vody, jazera, teraz je tak teplo, ze plavanie kazdy den davame.. odrazadlo, nieco co moze tahat, palicu do ruky atd atd................ vzdy som obdivovala matky, ktorym dieta vydrzi na ihrisku cele popoludnie ci doobedie, takto sme faaakt ze v pohybe stale, ale aspon mame kazdy den nieco ine 🙂

kubuliatko
autor
25. júl 2013

@zuzka38 ano toto robime presne cele dni aj my. len by som chcela ze by sa obcas pohral aj na tom ihrisku. minule mi jedna mamina nadetskom ihrisku povedala ze by ju z takeho dietata ako mam ja porazilo.tak sa ma to trocha dotklo lebo jej dieta je velmi kolektivne a spolocenske a miluje ihriska a rada sa hra s detmi na ihrisku a moj stale uteka prec

zuzka38
25. júl 2013

@kubuliatko tak vidis ja by som zase nexcela dieta, co sa kazdy den hra na tom istom ihrisku 😀 mna z mojho neporaza (takych ludi jednym uchom dnu, maju svoje ine trouble), lebo viem, ze v tomto je cely po mne, akcia a zmena 😉 urcite je to narocne, vzdy sa snazim den vopred vymysliet co budeme robit... plus chodime pravidelne cvicit (dvakrat do tyzdna), co ma ako pripravu na kolektiv, to robime od 6 mesiacov.. inak kazdy den iny program, dopoludnia aj popoludni.. je to skor o nas matkach, nastavit sa na to, co nase deti potrebuju..

zuzitko74
25. júl 2013

@kubuliatko Ver tomu, že ani tú druhú maminu by neporazilo, len si to nevie predstaviť, lebo má iné dieťa než ty. Proste každá z nás musíme toho svojho prcka prijať takého, aký je a riešiť to tak, aby bol v pohode a spokojný. Podľa mňa na tvojom dieťatku nie je nič na porazenie.

lencika
25. júl 2013

ja ked pridem s dcerou na ihrisko tak deti sa hraju spolu a ona sa len pirzera s nikym sa nehra len tak obchadza a skor sa im vyhyba no co s nou, ma taku povahu, tak aj ten tvoj ved nemozu byt deti rovnake a vsetky robit to iste, ale aj mna to trapilo a fakt dost ale uz som sa s tym vyrovnala

sisaka
25. júl 2013

@kubuliatko Stale si presne nevysvetlila, co ho nebavi na tom ihrisku. Ihrisko ako take? preliezacky? alebo sa nechce hrat s inymi?
2.5 rocne dieta este nepotrebuje na hru kolektiv. Uvidis, ked bude starsi sa to zmeni. Mojho syna v takom veku cudzie deti vobec netrapili, isiel v 3 rokoch do koletivu, ale aj tam som videla, ze tito mali sa skor hraju vedla seba ako spolu, teraz ma 5 a vyslovene sa chce hrat s inymi detmi, aj v skolke sa stale s niekym hra, na ihrisku ak su deti, tak zacne s nimi kecat hrat sa ...
My sme od mala chodievali na ihrisko, ale ked bol malicky, tak sme v priebehu jedneho popoludnia vystriedali aj 4-5 ihrisk, na kazdom 10-15 min a uz chcel ist inde. Ak ihrisko nie je urcene pre jeho vekovu kategoriu a nemoze tam vela veci robit, tak je to nuda a pre takych krpcov tam zvycajne nie je toho vela, ak nikde nedociahne, ak su preliezky vysoke a smykacky moc strme, tak sa nie je co cudovat, ze ho to tam nebavi. Hras sa tam s nim? Lebo asi maloktore male dieta sa na ihrisku bude hrat same - tam treba nadvihnut, tam podrzat, tam zachytit, tam pomoct vystverat sa, ci pohojdat ....
A co sme my v tom veku robili okrem ihriska? Klasika prechadzky - pesi, na trojkolke, na bicykli na sedacke, kupalisko, jazero, spray park (to je taky vodny park, kde voda strieka z kadecoho, ale nie je tam bazen) , pieskovisko, loptove hry, vylet do okolia s piknikom ....