Keď 8 mesačné dieťa nechce spať

misel362
28. sep 2021

Ahojte mamičky, idem si k vám po radu. Mám synčeka 8m ktorý nechce jednoducho spinkať. V noci vstávam k nemu každú hodinu, vypije mlieko (umelé)a zaspí, čo je lepší prípad, potom sa zobudí a nespí 4 hodiny v kuse a ráno o 7 je hore vyspinkany ako slniečko a to pomedzi tým ešte niekedy plače že ho musím vziať na ruky, cez deň mi spí 2x a to po pol hodine. Večer ho dávam spinkať o 8h..... Má alebo mal niekto podobný problém? Viete mi niečo poradiť? Som fakt vyčerpaná z tej jeho nespavosti. Za každú radu vopred Ďakujem

katkaba1
28. sep 2021

Moje dvojičky toto presne robili tiež okolo 8.mesiaca a trvalo to cca 2 mesiace. Moji sú ale zlí spáči od narodenia. Vstávala som k nim aj 15x za noc, od polnoci bežne do 3h ráno buntošili a o 4-5h ráno pravidelne budiček. Skorý budíček im ostal cca 4 mesiace, neskôr sa to posunulo postupne na 5h rano až 6h. Na mojich nezabralo absolútne nič len to prežiť. Do dnes občas nechápem ako sa mi to podarilo.
Prajem pevné nervy..ak sa dá oddychuj cez deň čo najviac ako sa dá aj keď viem, že pri tých zázračných 30minútovkách je to viac menej nemožné.

dominika2018
28. sep 2021

@misel362 poradit neviem, no my sme takto v noci byvali hore veru aj tie 4 hod, ked jej isli zuby. Nebola nervozna, nic, ale nespala. No rano zase dospavala

greta2017
28. sep 2021

@misel362 ja mam 7 mesacnu a spanok ju tiez akosi obchadza. Kazdyyyyy bozi den budicek o 4:00 A ponovom aj o 3:00. Davame ju spat o 19tej a vstava na papanie cca 2-3x. Ja si myslim ze len vydrzat a ze neexistuje na to navod....bohuzial. ale kamoska mi poradila lepsispanokbabatiek.sk a ze vraj jej najlepsie investovanych 200e 🤷🏻‍♀️ no neviem...ci len business alebo realny 'zazrak'

misel362
autor
28. sep 2021

@misel362 🙈🙈🙈🙈🙈 no ani náš není spáč od mála, v noci za mála mi pil mlieko každé 2 hodiny ako budíček no teraz pre zmenu každú hodinu s tým že len si troška poťaha a spí ďalej no príde pol 12 je hore a niekedy do 4 do rána sa mi guľa po posteli sa hraje sám so sebou... no na nervy proste. Vidno že chce spať a nemôže, a stále sa budí. Cez deň sa nedá ani nič spraviť keď mi pospí do kopy hodinu výnimočné hodinu a pol ..... ten spánok mu jednoducho vôbec nechýba

staskast
28. sep 2021

@misel362 ahoj. No nepotesim ta. Syn bude mat 6 a začal spávať dobre keď mal niečo cez 4 roky.
Keď mal 2,5 tak vtedy už sme šli k dr nech mu dá lieky. Bol v noci hore aj 20krat. Doteraz spáva do 6 rana. Spi v noci max tých 9 hodín a cez deň nespí. Spánok mu nechýba a ani nikdy nechýbal. Je to hrozne. Náročné roky sú za nami.
Ale teda bol veľmi šikovní a je mega inteligentný. Proste mozog mu stále pracoval. Tak skús to možno brat tak 😀

nikdenikto
28. sep 2021

@misel362 aj môj tak bol okolo 7-8 mesiaca. Vstal síce v noci len raz, ale na 3 hodiny 😀 ale mával vtedy také intervaly aj cez deň, že 3h hore potom spánok, takže si tie 3 hodiny potreboval pobdiet aj v noci

nevenka
28. sep 2021

@misel362 my sme toto mali aj so synom, aj s dcerou. Syn bol iba hore tie 3 hodiny, dcera pri tom nervacila, mraucala vrestala ona bol od malicka kolikova a "problemistka" 🤭...Teraz znova nervacim s 9 mesacnym. Kym bol miminko a nesli zuby, tak ho trapilo bruako, ale prve 2 mesiace mi skoro prespal. Ale ako lozi a stavia sa na nohy, tak katastrofa, do toho zuby. No nam tiez nepomohlo nic, len to prezit. A asi aj teraz nas to caka.

leuska1991
29. sep 2021

@misel362 aj my sme na tom rovnako,bude mat 7mesiacov a budim sa k nemu kazdu chvilku. Zuby,hladny je stale...takze aj my mame veselo. Ktovie kedy sa to zmeni,musime vydrzat. Som dost nervozna ,aj unavena z toho. Ale to je na tom,ze aj cez den je nekludny,tazko zaspava...placeme stale ,ked ukladam spinkat. Poriadne neviem nic robit😁

tehotna40
29. sep 2021

Tiež sme tak boli, mame 10 mes a je to lepšie, mame ešte horšie noci keď trápia zúbky. Asi len veľa trpezlivosti. Ale jedna vec mi nesedí? UM každú hodinu ? To sa mi zdá akosi často, koľko ho vypije ?