Kdy se vám miminko přestalo v noci budit?

terezkazv
22. feb 2013

Ahojte maminy, mám 9 měsíčního syna, stále ho kojím (přes den příkrmy, v noci jen kojení). Chtěla bych vědět, kdy se vám mimi přestalo v noci budit a spinkalo až do rána. Budí se cca co 3 hodiny, někdy víc někdy míň. Nikdy jsem ho na kojení nebudila, bylo to čisto na něm kdy se probudil a papal. Občas se ho snažím ošálit jen čajíkem a cumlíkem s medíkem, ale výde to málokdy. Většinou ho musím vzít k nám do postele a nakojit ho a pokud u toho nezaspím i já, dám ho zase zpět do postýlky. Ráda bych věděla, kdy bych se mohla už vyspat i já trošku dýl. Ségra mi říkala, že jakmile odstavila malého od mlíčka, ale mám pocit, že jestli malého odstavím, snad mi ani nezaspí, protože jinak než nacucnutý na mě skoro nikdy nezaspinká. Jak jste na tom vy ?

josenka
22. feb 2013

@terezkazv Najstarší syn sa prestal budiť, keď mal 12 mesiacov, prostredný, keď mal 15 mesiacov. Najmladší - to je v nedohľadne 😀 . Ale v oboch prípadoch to bolo, až keď som ich odstavila od nočného dojčenia, cez deň som dojčila ráno, na obed, večer, resp. podľa potreby.

katieg85
22. feb 2013

ja mam 3 deti a vsechny som odnaucila od pol roka zacala sem im davat v noci caj ,trvalo to tyden nebo 2 a prestali se budit

zonjushe
22. feb 2013

@terezkazv ja som na tom rovnako..od narodenia mala neprespala jedinu noc bez prebudenia..stale skonci s nami v posteli, lebo nemam energiu ju 3x v noci prekladat do postielky..neviem,co to bude, ked prestanem kojit 🙂..ale mohol by uz nastat ten zlom, kedy ju dam spat a zobudi sa az rano 🙂

kolinia
22. feb 2013

Ahoj, moja prespala 1.x noc presne 5 dni pred jej 1. narodeninami, ale my sme nekojili uz. Prespavat zacala vtedy, ked sme ju dali do vlastnej izby a postielky. Samozrejme, ked idu zuby, tak sa budi, no nie je to hrozne, prespi tych cca 11 hodin. Uspavam ju vsak dodnes, ci na noc alebo cez obedny spanok, nikdy som ju nenechala zaspat samu, lebo to ny asi moooc plakala, takze tak... Drzim palce, aby sa to podarilo, ked ho odstavis!

medi
22. feb 2013

My sme to mali rovnako, bez kojenia ani nezaspala. Prvu noc prespala presne na 2.narodeniny /to sme stale kojili. Tiez uz som bola hotova🙂

skeptik
22. feb 2013

To mas jednoduche - zacarovany kruh - zobudi sa, ty nakojis, tak sa zobudi opat za 3 hodiny, lebo mu pankreas da signal vylucenim inzulinu, ze je hladny a treba jest a tak ty zase nakojis a ides takto dokola.
Pokial nenakojis, tak bude chvilu protest, ale ked konecne zaspi, tak bude spat dalsich aspon 5-8 hodin u kojenych deti je to dlhsie, lebo je to pohodlnejsie radsej nakojit, nez sa zaoberat uspavanim, u deti na UM to nie je take okamzite - niekto musi vstat, zarobit, atd...

saska.t
22. feb 2013

@terezkazv uz ti niekto povedal,ze podavat med do 1 roka je pre dieta nebezpacne? hrozba nakazy a alergie? Na kazdom licencovanom mede to je napisane. Tvoje dieta je este velmi male aby sa nebudilo....

terezkazv
autor
22. feb 2013

@saska.t Já jsem se o tom bavila i s doktorkou a jelikož se žádná alergie na malém neprojevila, tak mi říkala, že to není ničim škodlivé. Dávám mu ho i do čajíku a doktorka trvdila, že je to daleko lepší než jakýkoliv cukr. Moje ségra ho taky dávala malému a nic mu není a mi jako maličké moje mamička tak isto. Kdybych se měla řídit jen tím do jednoho roku a všema tabulkama tak asi malý nejí a nepije nic jen mé mléko a věci na kterým je napsané od ukončeného měsíce a je v tom 1000 eček. Nám taky daly maminy cokoliv a nic nám není a když to malého uklidní a neublíží, tak co.

saska.t
22. feb 2013

@terezkazv nehovorim len o alergii,ale aj o nakaze listeriozou,mam v rodine vcelarov a samy tvrdia,ze je to velky risk,keze vcely nejdu len na klasicke kvetiny stromy atd.a detske telo sa nedokaze este branit a za dalsie,nechat si radit od Dr.,ktora nie je odbornik na detsku vyzivu,ale dostala niekde nieco napisane na letaku je tiez odvaha,inak med na cumel v takomto veku moze poskodit zaklad pre zubky,koli kyselinam,ktore obsahuje,je to len dobre mienena rada 😉
prepac,neviem kolko mas rokov,ale kedysi nam sice davali vsetko,ale o eckach nemohlo byt ani reci,vsetko bolo este poctivo dopestovane bez ATB co sa o dnesnom svete neda povedat,takze porovnavat tieto 2 doby je priam nerealne..

terezkazv
autor
22. feb 2013

@saska.t nechci tady nic vyvolávat a ani se dotahovat na to kdo má kolik roku a co zažil a nezažil. Sice nemám 40 let, ale z tohoto jsem už vyrostla. Já se jen ptala, jestli je už v mé situaci v dohlednu i to, že bych se vyspala víc jak 3 hodiny a nerozvolala tu debatu na téma, či chci ublížit svému dítěti tím, že mu dám medík na cumlík nebo jakkoliv jinak a je mi jedno jeho zdraví. Já nevím, že vždy na jakékoliv téma, se musí nějaká mamina chytnout něčeho, co druhé mamině vytkne, jako by byla špatná. Myslím si že svému dítěti nijako neubližuju a nemám to ani v úmyslu, jen to, že mu občas dám něco co není zrovna napsané tabulce myslím, že není zlé. Náš malý je ve všem o 2 měsíce napřed a doktorka mě chválí.

tisa82
22. feb 2013

Ja mám sedem a pol mesačného, sme na umelom mliečku a tiež sa mi budí v noci raz, niekedy o 2, niekedy až o 4, ale sám si vypije mliečko v posteli, dá si cumlík a zaspí. Starší mi od 4 mesiaca prespal celú noc, je to individuálne. Niekedy sa mi malý v noci zobudí aj skôr, ale vtedy si ho vezmem k sebe do posteli na nejakých 5 minút, nech sa ukľudní a potom ho preložím späť do postieľky.
Treba si to užiť, ja mám staršieho 9 ročného syna a ten ma už tak nepotrebuje (aspoň sa tak tvári 🙂 ) tak ja si to užívam, je to zvláštne, ale dokonca aj to nočné budenie ... keby sa ale začal budiť zo tri štyri krát tak by som asi zmenila názor 🙂

bosoriak
22. feb 2013

@terezkazv mladsia v cca 15 mesiacoch, ale musela som zrusit nocne mlieko (uz nebola kojena, pila z flase, asi aj kvoli tomu to prebehlo uplne bez problemu). Potom sa este budila kvoli zubom, teraz sa zas budi, lebo ide ku mne do postele. Myslim, ze sama spoznas ten cas, kedy je to len o zvyku a kedy kojenie este skutocne potrebuje.

Starsia sa odstavila sama uplne, ked mala 10 mesiacov a odvtedy aj celu noc prespi.

Cize nadej na prespatu noc mas vzdy 🙂
Drzim palce.

nice202
22. feb 2013

@terezkazv mne sa budila do 2r. a 3 m., vtedy som prestala kojit a odvtedy zazracne spi celu noc!

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
terezkazv
autor
22. feb 2013

@bosoriak
@nice202
tak to se mám na co těšit. Jsem už bezradná, protože manžel je v práci 14 hodin denně a když dojde domu, je chudák sám unavený a tak mám malého celé dny okrem víkendu na strarost jen já. Dnes se třeba zobudil o pulnoci a byl hore do 4 hod do rána a pak už 6:15 vstával. Nebyl zlý, chtěl si v noci hrát a blbnout a ne a ne zaspat, ať jsem se snažila jakkoliv. A to přes den spinká už jen jednou od 12 hod když se zadaří do těch 14:30. Takže jsem už sama dost vyšťavená, každé 2-3 hod k němu vstávat a ještě si 4 hodiny v noci hrát 😒

gaby21
22. feb 2013

@terezkazv Neviem, co sa hned urazas, ved nikto sa do teba nenavaza, maminka ti chcela iba poradit a poukazat na chybu, ktoru robis, ked malemu mocis cumlik do medu, takto si takmer na stopercent koledujes o to, ze tvoje dietatko bude mat v styroch rokoch zhnite zubky, na jednej strane je pravda, ze je to lepsie ako cukor, ale preco musi mat dieta sladke v akejkolvek forme? moj starsi nikdy na sladkom nevyrastal, okrem cistej vody nevypije nic a ked mu niekto da cokoladu tak si raz odhryzne a dost. Ja si nemyslim, ze by bol o nieco ukrateny. A inak, mozno prave tym, ze tvoje babatko ma prisun cukru, mu sposobuje nespavost, predsa cukor vseobecne dodoava energiu, u deti vyvolava nespavost a hyperaktivitu.
Ale k tvojej otazke, moj takmer trojrocny sa v noci budi stale, na chvilu pomohlo odstavenie, potom prelozenie do vlastnej izbicky, ale aj tak sa v noci stale budi 😝

terezkazv
autor
22. feb 2013

@gaby21 o cukru vím, že se nemá dávat a už vubec ne na večer. Ale obsahují ho i kašičky, které dáváme na večer a skoro všechny věcičky. Já malému čajík necukruji, jen moje máma mu med dávala do čajíku, protože odmítal jendu dobu pít a takto aspoň pil. Jinak mu sladké nedávám. Občas co dostane brumíka nebo něco takového a zase ze mě nedělejte, že mu dávám kilo medu denně. Dám mu jednou za den, když nechce spinkat, na tomto mi zaspí , protože cucká a to je vše. Jinak mu i doma vařím výživky a dávám vymačkanou šťávičku z jablíčka, jsou to všechno jen přírodní věci, takže mu nedávám kostky cukru, ale nevěřím, že jsem jediná, co svému malému dá občas něco sladkého. Navím náš malý si myje zubky, i když má jen pulku prvního, ráno i večer pěkne spolu sedíme v koupelně. Má i svou kefku a strašně se z toho těší, takže zubku budou snad jako perličky. A myslím, že náš malý sladké nikdy neodmítne, protože on neodmítne asi nic, to má po rodičích 😀

terezkazv
autor
22. feb 2013

@helencek co vlastně muže za ovoce 9 měsíční miminko ? Protože mi topříjde strašně ohrané, stále mu dávat jablíčka a banán. Dnes jsem mu zamixovala do uvařeného jablíčka jednu jahodu, kupované výživy jsou psané že s jahodou od 5 měsícu, tak snad to ž muže, ne ? Ale tak dostal tam jen jednu, na zpestření. JInak jsem hledala po obchodech marhuľe či néco takto a nikde nic. Jen jablka, banán, kiwi to nemuže a citrusy jak isto nič. Takže jsem našla aspoň čerstvé jahody, teda se tak aspoň tvářily 😀 jaj už se těším na léto až bude ovoce ze zahrádky, nesnáším tyto kupované ovoce

brita
22. feb 2013

@tisa82 Ahoj, prosim ta a tvoj malicky sedem a pol mesacny si tu flasecku v postielke drzi sam ci ty mu ju drzis? A nepotrebuje odgrgnut, ked si da cumlik a zaspinka? Pytam sa preto, lebo mam polrocne dvojicky, tiez na umelej vyzive. Budia sa tak raz, max. dva razy za noc odkedy su na prikrmoch. Ale ja ich vyberiem z postielky, yvmenim plienocku a potom na kolenach ich krmim na vankusiku, dam odgrgnut a potom naspat do postielky.

skeptik
22. feb 2013

@terezkazv med sa nemoze do 1 roka hlavne kvoli botulotoxinu! To by pani doktorka teda mohla vediet, to nie je ziadna stranda, opytaj sa jej na infantilny botulizmus.

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gaby21
22. feb 2013

@terezkazv No kasicky, hej to mas pravdu, tie klasicke krabicove, fuuuj, som to raz dostala ako vzorku, no grc. Ale existuju aj bez cukru, napr. cista pohanka, cista kukuricna, psenova, alebo ryzova, dokonca su vyrazne lacnejsie. Ale ved ja ja z teba nic nerobim, iba som si ista, ze ked davas tak malemu babatku, co i len trosku cukru, mozes mu ich cistit aj pat krat denne, bolestivym kazom sa nevyhnes. Mliecne zubky su nesmierne citlive. A ked uz dnes davas tak malemu babatku, trosku medu alebo kusok brumika, o rok, alebo dva to uz bude dvojnasobna, alebo trojnasobna davka cukru a uz to neustriehnes, naozaj na tieto sladke srandy ma vela casu. Na druhej strane je pravda, ze na nase deti prenasame svoje stravovacie navyky, ja sama okrem cistej vody nevypijem nic ine, a sladke spapam iba raz za cas, aj vdaka tomu, devat mesiacov po porode vazim 54 kil a v pohode obleciem, moje oblubene rifle zo strednej 😀

anjelicek26
22. feb 2013

@terezkazv - v 2,5 roku obaja... s tym rozdielom, ze mala sa do tej doby budila aj 10x a maly len 1x... obidvaja spali az ked prestali dostavat v noci mlieko.

anjelicek26
22. feb 2013

@terezkazv - jaj a s tym medom maju baby pravdu, dieta moze dostat sokovy stav 😖 Nie je to sranda, do roku nema co robit v jedalnicku a uz vobec nie na cumliku, zubky pekne trpia. Nakoj ho a neries. Proste je to normalne sa budit v tom veku.

talula
22. feb 2013

ja mam uz skoro 4rocnu dceru a stale sa sem-tam zobudi 😒 kojit som ju prestala ked mala rok a pol a vo velkom som si myslela, ze ked ju prestanem kojit tak sa aj vyspim - no to urcite!!!

fugu77
22. feb 2013

Moja mala ma o par dni dva roky. Je na umelom mlieku a stale v noci papa.

skeptik
22. feb 2013

@terezkazv
@gaby21 My pijeme vsetci len cistu vodu, deti aj mlieko. Aj ovocne stavy su zle na zuby a hocico sladke (aj ak je to z cisteho ovocia) je zle pokial si z toho dieta "upija" alebo to cucia. Akoze sladke rovno na dudel, tak to je uplny zabijak aj pre dieta, co mu este zuby nevyliezli.

bosoriak
22. feb 2013

@terezkazv Viem, ze to vyznie ako keby som ta poucovala (co vobec nechcem), ale kym mas iba jedno, tak je to pohoda. Lahnes si s nim cez den a mas. Mne sa kolkokrat v noci budia obe, na striedacku, po hodinke kazda. Starsiu vzali az teraz do skolky a ona veru cez den uz nespala vobec. Manzel 4 dni z tyzdna v zahranici.

A ja sa snazim si opakovat, ze az budu v puberte, tak budem s laskou spominat na tieto noci 😀

albao
22. feb 2013

Tiez to u nas nastalo az s odstavenim nocneho kojenia. V 12 mesiacoch sa totiz zacala budit aj 6x za noc, co sa predtym uz len 2-3x, takze som povedala dost. Nahradzala som cajikom a cumlikmi a hlavne vela vela som ju mojinkala v noci, ale prso som nedala. Zaspala a druha noc uz bola ovela pokojnejsia a na tretiu uz bolo v pohode, iba som podala cajik ... no a po par dnoch uz ju cajik prestal bavit a bolo. Takze v roku.

albao
22. feb 2013

Inak podla Weisblutha (odbonik na spanok deticiek) je dieta pripravene rpespat noc cca v 9 mesiacoch. Skor to neodporuca skusat az na pripady, ked sa k tomu dopracuje babo same.