Kde uložiť bábo?

tinuska0306
12. mar 2014

Chcela by som sa poradiť. Všade vidno prípravy detských izbičiek a obrazky po stenách, ale na druhej strane som čitala, že dieťa by malo spať pri mame. Co si myslite vy?? Detská izbička alebo spalna?? Dakujem

gumimaci
12. mar 2014

Spalna 🙂

bimba01
12. mar 2014

spalna, manzelska postel 🙂 aj ked postielku ma nasa prekrasnu ... 🙂

melesmeles
12. mar 2014

spalna. neviem si predstavit, ze by maline babatko malo spat v inej izbe. pride mi to uplne mimo...

bubelko
12. mar 2014

@tinuska0306 kolko ludi, tolko chuti 😉
my sme mali deti kazde vo svojej izbe, ja som tam mala do pol roka roztahovaci gauc. muz bol v spalni. nam aj detom to vyhovovalo. ale ci to bude aj vam? to tazko povedat. 😉

lienka2384
12. mar 2014

podla mna do 6mes.pri mame potom detska izbička. No pravdupovediac ja by som to nedokazala a vlastne tak to aj vyzera maly ma 4,5r. postel musi mat vedla mna a celu noc ma drži za ruku.... hrozneee

andelok
12. mar 2014

Podla mna ma kazda mamina radost, ze moze chystat izbicku...Ale minimalne prvy rok by podla mna dieta malo byt pri mamine, aj kvoli kojeniu, aj kvoli tomu, ze dieta chce mamu citit. Ved aj my dospeli neradi spavame sami, teda aspon ja sa radsej tulim k muzovi 🙂 Samozrejme aj z praktickej stranky - asi nie kazdej mame sa chce v noci vstavat na kazde zamrncanie a kojenie a chodit do druhej izby kontrolovat. Moja mala ma dva roky a doteraz spime spolu v posteli aj s manzelom, resp. ona je v postielke a bocnicu mame dole, v noci sa prekotula k nam 🙂 Pre mna su to krasne momenty. Ale kazdemu vyhovuje v starsom veku nieco ine.

hradnapani
12. mar 2014

ked budes mat babatko na rukach, sama budes vediet spravnu odpoved 😉
z mojho pohladu - prve mesiace urcite pri mame a potom podla chuti, povahy dietata, tvojej nalady, a inych okolnosti...
ja mam skoro trojrocneho v spalni a nijako nas to neobtazuje, hoci zaciname zariadovat detsku...

siska53
12. mar 2014

Hovorim za seba,ja,by som,nedokazala pokojne spat,ak,by som,mala babo v inej izbe....

gretocka
12. mar 2014

No my mame medzi detskou izbickou a spalnou stenu iba 1,5 metra do vysky a prechodove dvere, takze v podstate sme akoby v jednej miestnosti. Obe moje deti maju do nasej postele volny pristup - ked im je zle alebo smutno mozu kedykolvek prist resp. zavolat na mna. Takto sme to praktizovali v podstate od narodenia, Vecer zaspavali na prsniku a ked zaspali, sli do svojich postielok. Nad ranom ked sa zobudili na kojenie uz ostavali u mna do rana. Ked sme prestali kojit, Spali v postielke kym spali a ked sa zobudili, preniesla som si ich.... Boli noci, kedy zaspavali u nas a spali tam aj celu noc, ale prioritne ich vzdy nechavame v ich postielkach - vyspia sa lepsie aj oni aj my...

Ono ja za najdolezitejsie povazujem aby ci s jednym alebo druhym riesenim bola vyrovnana hlavne mamina. Ked mamina pokojne spi, je pokojnejsie aj babo. Ak maminu cuka nervami tak to urcite ovplyvnuje aj babo.

jana_eyre
12. mar 2014

ja si neviem predstavit dat dieta odomna dalej ako 1meter.. celych 9mesiacov bolo vo mne a aj ked sa narodi, tak imaginarna pupocna snura ostava.. az casom sa predlzuje, prvy syn isiel do svojej izby v dvoch rokoch, ale je tam s tatom, aj to len preto, lebo somnou v izbe je dalsie babo s kratkou imaginarnou pupocnou snurou 🙂 kazdy ale podla svojho uvazenia, ako tu uz niekto napisal - ked babo budes mat v rukach sama budes vediet co bude pre vas najlepsie..

oktobermimi
12. mar 2014

malá ma postielku u nás v spalni 🙂

nanulik
12. mar 2014

moj malý má 3,5 roka a spí pri nás v posteli, a pokial sa bude dať chcem aby sme tak spali. máme spojené tri postele dohromady aby sme sa mohli aj rozťahovať 😀 ale nie je nič krajšie ako ked sa malý v noci ku mne pritúli 🙂 😵 lebo ani sa nenazdám a bude v puberte, na verejnosti mi ani pusu nedá a mne neostane nič iné len spomínať

gretka2
12. mar 2014

Mne sa velmi osvedcila postielka na ktorej bola odmontovana jedna bocnica a bola "prirazena" k manzelskej postlei. Kedze som deti dojcila, tak v noci sa mladatko len zamrvilo, ja som sa otocila a nadojcila v polospanku. Dieta malo papanie bleskovo rychle, nestacilo ani zamrncat (nikoho nebudilo), ja som nemuslea vstavat...vsetko super, obojstranna spokojnost (vlastne "trojstranna", lebo aj manzel sa nebudil) 🙂 Neviem si predstavit, ze by mi dieta plakalo z druhej izby a ja by som musela vstavat, vytahovat ho z postielky.....

chanthall
12. mar 2014

Spomínam si na moje veľké reči, že ak to bude možné, dcérka bude mať svoju izbičku (kým my nakúpime postel, skrine.. veci do spálne). Chvíľku aj mala. Ale potom som mala výčitky, že ja spím v objatí manžela, zatiaľ čo Lejka niekde medzi mrežami.
Po niekoľkých týždňoch som ju nakoniec nechávala s nami. Potom sme si zariadili spálňu, no aj keď mala svoju postieľku, chcela spať pri mne. Toto mi po čase začalo prekážať, hlavne keď som sa zobudila na rachot (môj muž spadol z postele) 😀 .
Nakoniec a NAJIDEÁLNEJŠIE sme to zariadili na 4. pokus:
Postieľka je pri stene, hneď vedľa nej je posteľ a bočnica z postieľky je preč.
V spálni to tak nevyzerá súmerne a podľa našich predstáv, ale spí sa nám super! 🙂 a ani by som už nemenila.
Doteraz sa len na kojenie privalí (a to niekedy zistím len tak, že mám odtiahnutú košeľu/pyžamo...), takže ma to absolútne neotravuje, nebudí a vytratili sa aj výčitky 🙂

aristka
12. mar 2014

mnw bolo pri všetkých troch de-ťoch pohodlnejšie mať ich pri sebe ako bábätká v spálni a postieľka bola nalepená na manželskú posteľ...kým sme kojili ,len som načiahla ruky a drobca som mala pri seba žiadne vstávanie a budenie a čakanie kým sa malé rozplače na papanie na plné ústa a tým pádom sa aj preberie ..potom ak boli teplotky ,soplíky a nočné nepokoje stačilo mi natiahnuť ruku a malinké malo pocit istoty a tým pádom aj pokojnejší spánok a bez toho aby som niekde vstávala do druhej izby ..jednoducho je to uľahčenie a pohodlie matky mať drobčeka pri sebe ...

svetlusska
12. mar 2014

jednoznacne spalna..neviem si predstavit zeby som malinke babo dala same do vlastnej izby..a okrem toho my sme sa kojili tak si ani neviem predstavit zeby som kazde dve hodiny chodila z izby do izby..a asi by som ani nevedela pokojne spat, aj ked spal pri nas aj tak som ho kontrolovala ci dycha alebo ci je vsetko v poriadku 🙂

simca06022011
12. mar 2014

Spalna vo vlastnej postielke

kiwi82
13. mar 2014

spálna ale vlastná postielka, tesne pri tej Vašej 🙂

bronia13
13. mar 2014

mame obrovsku postel a vetcinou spavame vsetci 4 spoldu 🙂 kotuhy nechcu spavat v detckej, mne to aboslutne nevadi, ja s vyspim a mam taky dobry pocit ked su so mnou, chvilami spavali v postielkach v detckej, ale potom sa po case presunuly ku nam 😉 😀

brady1
13. mar 2014

Moja mala postielku do 6mes. u nas v spalni potom izbička a neuspavala som takže nebol problem s prechodom do izbičky ešte dokonca začala lepšie spavat, nerušili sme ju svojim pochrapkavanim a prehadzovanim. 🙂

red_kika
13. mar 2014

od 2.mesiaca bol vo vlastnej izbe.... lepsie spal, nebudil sa ked sme my dosli do izby.
samozrejme to bolo jednoduchsie ho tam prelozit vdaka tomu, ze bol na UM. pri kojeni je to trocha obtiaznejsie

denisa87
13. mar 2014

mame skoro 5 rokov,ma vlastnu izbicku,poschodovu postel so smykalkou,a kde spí?no predsa u mami a tata v spalni,ledva sa pomestíme,asi sa pojde kupovat postel este vedla manzelskej 😀 😀 😀 mali sme to tak spravene v spalni ,ze sme dali dole jednu stranu postielky a nasu postel sme pritlacili teste k postielke a spinkal tak,ale uz sa donej nezmesti,museli sme ju zlozit ...

andreah25
13. mar 2014

Obe moje deti spia od narodenia vo svoje postieľke a v detskej izbe. Spálňu mám hneď vedľa, dvere otvorené a zobudím sa vždy, keď je hore - alebo lepšie povedané, keď sa len začne hemlesiť tak už vstávam, lebo viem, že ide papať.
Ja keby ich mám v spálni, tak nespí absolútne vôbec - ja sa zobudím už len na to, že otočí hlavičku alebo pohne rukou....

jasminet
13. mar 2014

my mame obe deti od prveho dna kazde vo svojej izbe a svojej postielke. ale teraz mame obdobie, ze spime v spalni niekedy vsetci 4 v jednej posteli, niekedy traja a obcas je len muzova a moja 😀 podla toho ako deti spia, dcera pride sama ked potrebuje, syna donesiem.

ynett
13. mar 2014

No ja mám túto otázku vyriešenú, bude s nami v spálni. 🙂 Ja som vyrastala s mojimi rodičmi v jednoizbáku do cca 7 rokov a bolo to super 🙂 spala som síce vo svojej postielke ale vždy keď sa mi niečo snívalo alebo cez víkend ráno som si vhupsla k našim do postele. Milovala som tie chvíle. Dúfam, že aj moji rodičia 😉 😀

hajajanka
13. mar 2014

Uz len z praktickeho hladiska je detska izba podla mna nevhodna. Namiesto toho, aby som podala dudlik len tym, ze natiahnem ruku, musela by som utekat vedla do izby. Dakujem pekne za nocny maraton 😀 V spalni je to pohodlnejsie a nezalezi na tom, ci je babo v postielke alebo pri mame (ja mam odskusane obidva varianty a bolo to uplne v pohode).

euka210
13. mar 2014

ja sa stale zasmejem nad takymi fotkami samostatnych izbiciek s postielkami 🙂 lebo drviva vecsina babetiek a aj deti spi v spalni a aj s mamou 🙂 takze jednoznacne by mali spat v spalni v postielke alebo aj v posteli s mamou 🙂 Moje su taky mix...postielka, postel. Velky uz ma svoju izbu s velkou postelou.

nikola99
13. mar 2014

aj ja som zástanca dieťa pri mame, je predsa malinké, krehučké, treba ho kontrolovať a chrániť a pokial má maminka kojiť a vstávať každé dve hodiny tak je asi praktickejšie mať ho pri sebe..teda mne to tak vyhovovalo...sme štyria..našťastie veľká spálňa... pri stene veľká posteľ - 3,5 ročná dcéra(je tam už od pol roka), k tomu prirazená naša posteľ - manžwl, ja, malinká 11mesiacov a postielka, ktorá slúži len ako zábrana aby malá nespadla🙂)).....akurát teraz uvažujeme ako postielku dať preč a dať tam ešte jednu posteľ....to bude letisko...všetci pokope ale každý na svojom, teda aspoň staršia spáva na svojej časti tak dúfam že aj menšia bude

akireakire
13. mar 2014

od 6mesiacov sa až môže / má dať dieťatko do vlastnej izby, my ste to tak spravili, uplne spokojná som, nemala som nidky problémy s uspávaním, teraz má malý 2,5 roka - nadránom keď sa budí príde ku nám, spravím mu fľašu mliečka hodinku ešte si pospí s nami,

denisafono
13. mar 2014

Od 6mesiacov vo vlastnej izbe v postielke. Vsetci si perfektne oddychneme nerusime sa a naplno vyuzijeme cely den a sme sviezi. A zaspava sama aj na obed aj vecer asi od 16mesiaca.