Kde prepichnú uška ročnej dcérke?

rebeka11111
7. apr 2014

Ahojte mamičky, potrebujem Vaše rady. Dcérka má jeden rok a chceme jej dať prepichnúť ušká. Kde mám zájsť ? Do zlatníctva ? máte niekto skúsenosť? a akou formou prepichnú ušká ročnému babatku? Nastrelovaním alebo prepichnutím? Ďakujem

hanah25
7. apr 2014

ahoj my sme dali malej prepichnut uska este ked bola malinka (myslim ze niekedy do 6mes.). Boli sme u nasej detskej doktorky a ona jej ich prepichla.

jasminet
7. apr 2014

skus sa opytat vasej pediatricky, niektore prepichuju uska, u nas napr aj na ORL prepichuju

miku1
7. apr 2014

Mojim dcéram prepichovala uši obvodná lekárka. Dávali sme ušká prepichnúť, keď mali asi mesiac. Skús sa spýtať svojej detskej lekárky.

jancamad
7. apr 2014

určite ked je takato veľka už, tak neprepichovať ale nastreliť. je to menej bolestive. našim prepichovali ked mali 6 mes. a sestrička mi už vtedy povedala, že sme mali dať radšej nastreliť. nastreluju v kozmetickych salonoch, alebo niekde aj v zlatnictve, bižuterii

chikita0000
7. apr 2014

Ahoj nasa malinka malinka mala v marci rok a dali sme jej nastrelit v kozmetickom studiu.nwplakala bola spokojna a bolo to rychle.par dni sme jej cistili repikom a vsetko v pohodke

lulu369
7. apr 2014

Ahoj, my sme dali malej prepichnúť v pôrodnici, ale malá mala zdravotné problémy (pre novorodeneckú žltačku), tak sme museli náušničky zložiť...Museli sme dávať prepichnúť druhý krát, vtedy mala málá 5 mesiacov a bola som sa spýtať v pôrodnici kde som rodila a prepichli nám aj druhýkrát..

whiterosses
7. apr 2014

ja som to riešila ešte v nemocnici, je to lepšie dieťatko tak nevníma tú bolesť ..teraz tvoja slečna je veľká, bude strašne plakať a bude sa brániť :( prepichuje aj pediatrička, ale skôr sa mi vidí že nastreľujú teraz všade .. @ lulu369 prečo si musela dať dole? aj moja mala žlatačku a nemusela som jej dať dole naušničky

simca06022011
7. apr 2014

my sme prepichovali 2 mesany u pediatricky,bolo kriku, ale hned to preslo... starse dievcatko bolo a to bolo placu ako keby ju rezali... radsej by som isla nastrelit do studia potom.

slnieckolu
7. apr 2014

Nasa mala ma 2rocky, zatial sme jej nedavali nausnice (myslim,ze to ani ziaden vyznam nema davat skor). V buducnosti jej chceme dat nastrelit v kozmet.salone...urcite nie prepichovat, uff to by sa natrapila 🙂

edvelyn
7. apr 2014

Ja som davala hned v porodnici.ani nemrnkla pri tom.teraz by som riesila uz nastrelovanie

exupery
7. apr 2014

Prepichnut nie,prestrelit...mojej sme davali na 1narodeniny,normalka v zlatnictve,prestrelia,aj s nastrelovackami sme zaplatili 8eur,potom ich musela mat cca 3mesiacea vymenis za svoje,bezbolestne,rychle,super

geenna
7. apr 2014

Ja som davala nastrelit u ORL doktorky a dala som tie nausnice z umelej hmoty, lebo na ne nie je ziadna alergia.

hori
7. apr 2014

ja som bola dat prepichnut uska malej u obvodnej, ked mala 5 mesiacov a len tak-tak, ze som ju uhovorila... vravela, ze takymto vacsim detom sa uska uz len nastreluju, prepichnutie totiz boli a dieta sa samozrejme brani, kope, myka a je neudrzatelne, tam hrozi, ze sa to potom neprepichne pekne do stredu...

zuzik307
7. apr 2014

v takom veku jednoznacne nastrelit...my sme davali, ked mala 6 mesiacov, v zlatnictve, obe uska nastrelili naraz, bez akychkolvek problemov...nastreluju aj v kozmetickych salonoch, u nas uz aj niektore pediatricky nastreluju 🙂

matsab
7. apr 2014

urcite daj nastrelit, nasej sme dali prepichnut ked bola uplne malinka no chuda co si ta vytrpela manzel v cakarni skoro osedivel a potom sa jej to nedalo zamknut, leteli sme do zlatnictva ta sa jej to bala zamknut ze jej ublizi no ale prezili sme 😝

jul11
7. apr 2014

my sme davali rocnej nastrelit. uplne v pohode,trosku sa bala,plakala minimalne,skor sa zlakla,ze bola v nejakom salone. dali sme normalne v kozmetickom salone. je to bez krvi, rychle,presne. 10eur aj s nausnickami a o 2mesiace sa daju vymenit za vlastne.nemuseli sme nicim natierat,nebola infekcia,urcite odporucam nastrelit

krenkova
8. apr 2014

Ahoj, kedže si z okresu Žilina, ako aj my, tak ja som ročnej dcérke dávala nastreliť náušničky u ORL doktorky v Zdravotnom stredisku na Hálkovej ul pri polícii v Žiline. Proste tam zavoláš, objednajú ťa na presný čas, pani doktorka je veeeľmi milá, láskavá, majú tam aj náušničky. Tie ti za pár sekúnd nastrelia a bolo. Bez stresov a malá už za pár minút o nich ani nevedela. No a pred nastrelením som malej natrela ušká takou mastičkou na znecitlivenie ušného laloka. Mastička sa volá Emla. Čiže to dcérka mala raz dva, bezbolestne.

billam
8. apr 2014

Určite by som to neriesila cez salony a zlatnictva...v uchu je množstvo bodov, ktore sa nesmú narušiť - to v zlatnictvach predavacky nevedia...nastrelia hocikde a dieťa bude mat dozivotne problémy - alergie...najlepšie je v ORL ambulancii.

fanta3
8. apr 2014

takymto velkym uz nastreluju, neprepichuju. RObievaju to aj v zlatnictvach a tetovacich salonoch, ale aj pediatricky niektore nastreluju a aj ine lekarky. Ja som davala dcerke ako rocnej nastrelit u lekarky, v tych zlatnictvach by som to u takeho maleho babatka asi neriskovala moc, predsaj len tam nemaju taku skusenost s tym a ani hygienicke podmienky su neni na takej urovni ako v ambulancii lekara. Dcerka sa zlakla akurat na ten vystrel (kedze to buchne hned pri uchu), bola to par sekundova zalezitost a vobec ju to nebolelo, ako mala nausnicky na sebe, tak uz len usmev od ucha k uchu a tesila sa aka je krasna 😀 😀

pe
8. apr 2014

ja som dala dcerke prepichnut uska jej pediatricke, za poplatok okolo 10 eur, ale aspon som vedela, ze to bude sterilne urobene, ma s tym skusenost, mala na nu bola zvyknuta, sestricka bola velmi zlata drzala ju a utesovala,ja som ostala v cakarni