Je to kolika či večerné zlostenie?

katarina2288
8. okt 2017

Ahojte dievcata.. som tu nova tak sa vopred ospravedlnujem ak urobim nieco zle ☺️ Snad nie.. mam mensi problem .. mam 2 mesacneho synceka a nekojila som vobec kedze som sa po cisarskom nerozkojila a doma som uz krmila mlieckom nutrilon ha 1 .. maly je nervak pomne 😂😬 a chcem vediet ci sa vam stavalo ze vam tak maly nespinkal .. cez noc sa to uz zrovnalo a po papani vacsinnou zaspinka ihned a cez den je hodinku aj dlhsie po papani hore a nespinka tvrdo takze nikdy neviem kedy sa zobudi ☺️Ale problem je ze ked sa napapa o 5-6 vecer tak mi nechce zaspinkat do 8-9 😬 neviem preco.. ci je zbytocne sa trapit a len proste zlosti a nechce spat alebo sa nieco deje.. neplace vzdy v kuse ale sem tam zaplace a premaha sa aj ked zyva ako blazon nezaspi nech robim co robim.. skusala som plienku cez ocka , hajanie hodinu v kuse v perinke na rukach 😂 atd.. kvapky na koliku mu davam a nemyslim ze je zdravotny problem to by plakal v kuse ale nechapem ze kazdy den je takto do vecera hore a chcem vediet ci to nieje len nas pripad ci s tym mate skusenosti tiez popripade co robit ☺️ Takisto vecer ked spinka vydava zvuky akoby sa dusil alebo chcel vracat ale nevraca.. vzdy ma to zobudi a jeho nachvilku tiez.. je to ok? Dakujem za kazdu radu ☺️ Kata

nelinka2009
8. okt 2017

Nema reflux??? Koliku??? Stolica,a prdky ok???

pininka
9. okt 2017

Aj mne boli vecer deti takto hore, to uz tak bude, cim su starsi,hlavne vecer vydrzia dlhsie hore. Podla mna je to normalne, pokial su prdiky a nepuci sa az do cervena. Kazde dieta spi inak.

lacibo
9. okt 2017

ahoj, myslím, že je malý viac v pohode ako ty😉..ale to je samozrejme humor, neber to v zlom, ja mám tri deti a všetky mávali tzv. večerné plače, ale len prvé tri mesiace možno..postupne to prejde uvidíš..treba pevné nervy, tíšiť samozrejme všetkými možnými spôsobmi, ale nepanikáriť, hovor si stále, že to po tých 3 mesiacoch prejde.. a je možné aj to, že chce byť už skrátka viac hore..nie len že napapať a spať.. postupne ako je starší, ustáľuje sa aj spánkový režim..ak môžem poradiť ,ja som vždy skoro zaviedla rovnaké činnosti v rovnakú hodinu a je to super..malá / 15 mes. /mi prespí celú noc od 1 mesiaca, cez deň jeden spánok./ vždy poobede /.všetko o.k..hlavne sa nestresuj..🙂toto všetko platí iba v prípade že nejde o nejaký zdravotný problém u neho, to je jasné / to už musí posúdiť pediater/

katarina2288
autor
9. okt 2017

@nelinka2009 a co je to ten reflux? To pocujem prvy krat 😬 prdiky ok aj pekne kaka ale davam preistotu kvapky na koliku espumisan

nelinka2009
9. okt 2017

@katarina2288 reflux je vlastne ako u dospeleho kyselina... Mliecko sa mu vracia naspat po napapani pre babatka to byva vemi neprijembe. Vyvys postielku aby nespal na rovnom, ale hlavicja bola trosku vyssie a skus sirup gastrotusdls je od narodenia stiahbe kyselinu

nelinka2009
9. okt 2017

@katarina2288 espumisamn je nic skor pkaceboefekt ak ma zamlcane koliky, tak ho to trapi skus rektalnu rurku piprip glycerinove cipky

katarina2288
autor
9. okt 2017

@lacibo
Praveze mi pride ze je prilis hyperaktivny po priatelovi 😬🙈 takze je dost mozne ze preto je hore dlhsie nez by mozno mal byt a hlavne vecer .. este mi prosim prezrad ako si dokazala aby ti spinkali viac vecer a cez den menej pretoze ja som sa mu snazila nastavit rezim tym ze som ho cez den viac budila ale opak bol pravdou viac mi plakal pretoze bol viac unaveny vystaveny a podrazdeny a tym padom mi dlhsie nechcel zaspat aj ked bol viac ospaly 😣 tak som to vzdala a som celkom rada ze pozlosti uz len od tej 6 do 20-21 hodiny ☺️ Dakujem za rady ☺️

katarina2288
autor
10. okt 2017

@nelinka2009
Ok skusim dakujem ☺️

lacibo
10. okt 2017

@katarina2288 no ťažko mi je presne povedať, ako som to dokázala🙂..ale asi je to trochu aj moj zásluha keď všetky tri boli také..😅 ja sa celkovo riadim dosť intuitívne v materstve..snažila som sa vždy rešpektovať potreby dieťaťa..určite nebudiť,keď spí.. to neodporúčam takto malé bábo si ešte len hľadá, čo mu vyhovuje..skôr postupne to nejako zladiť tak, aby to vyhovovalo aj mne ako matke..režim je podľa mňa veľmi dôležitý.. /ja nie som zástanca anarchie typu, nech si dieťatko samé určuje kedy bude papať, kedy pôjde spať a či vôbec pôjde pod. 😅/ aj pre zdravie aj celkovú pohodu bábätka.. je dobré ak vie čo bude nasledovať..a tým myslím nilelen spánkový ale celkový..čiže aj papanie, aktivity, prechádzky..dcérka už od 7., 8. mes. nabehla na jeden poobedňajší spánok - 3 hod. a potom večer ide o 8, 00 spať ú /Jja ju napr, každý večer kúpem - rituál, kaša ../..vôbec ju neuspávam, ide do postieľky..už vie sama..pohladkáme macka zapneme kolotoč a je to..🙂 u nás žiadne ceremónie nie sú an so spánkom ani s papaním..a spí do 8, 00 ráno..každý deň rovnako..5 krát denne papá..zhruba v rovnakom čase.. samozrejme sa to aj poruší 😉/ napr. dovolenka, návšteva/ ale to len sem.tam.. ale u vás je to ešte len začiatok,máte iba dva mesiace.. postupne sa to zladí uvidíš../ja som vtedy malú iba kojila a vždy podľa potreby.. nedodržiavala som trojhod. intervaly.. a veľa robí už aj keď začneš prikrmovať,.. tam už môžeš v tom istom čase vždy ale zatiaľ sa musíš viac prispôsobiť ty jemu..len veľmi jemne to sleduj časovo a snaž sa stále viac prispôsobovať to aj sebe, aby to skrátka vyhovovalo obom..pre mňa j to dosť dôležité.. ak máš tri deti v kažom veku, veľkú domácnosť, tak sa aj to malé " musí" začleniť tak, aby to skrátka fungovalo..:mimo režimových vecí ju nechávam slobodne a tvorivo sa rozvíjať, sama si určuje ako sa chce hrať..nechávam ju č najviac slobdne sa rozhodovať..wink:neviem či ti to nejako pomohlo, sama hľadám správne slová, aby som to vysvetlila, ale je to trochu ťažké..😕