Je to ekzém alebo novorodenecké akné?

vikttoria1
1. sep 2019

Ahojte malý ma 6 dní a ráno som mu nasla na telicku, rucke a tvaricke bielu vyrazku v červenom flaku. Môže to byť z jedla? Jedla som plnenu papriku so šťavou kde bol aj pretlak. Pediatricku mame kontaktovať až zajtra, keďže len včera nás prepustili z nemocnice. Prikladám foto

ildiko36
1. sep 2019

@vikttoria1 je to akne ..dieta sa potrebuje vycistit..nezlakni sa ked bude mat viac..u nas to vyslo tiez po tyzdny a trvalo cez 2tyzdne..zabera fucidin mast.len to ti moze dat kozny lekar

vikttoria1
autor
1. sep 2019

@ildiko36 ďakujem krásne čiže po kúpaní asi ne natierať kremíkom. Malého že?? Dosť ma suchu pokožku

ildiko36
1. sep 2019

@vikttoria1 tam kde nema mozes natierat.len na tvar nedaj... ja som davala olivovy olej na telo z lekarni ..a hlavicku umyvaj s detskym samponom.ked budes s mydlom sa mu to usadi na hlavicke a bude sa olupovat koza.. ked mas znamu v lekarni mozno ti aj bez receptu zozenie fucidin..ja som tiez tak kupila..ale pre istotu som po tyzdni zobrala ku doktorke a ta mi chcela fucidin vypisat😅som jej povedala ze to davam ..takze ona nic ine nevie dat a ze musim pockat kym samo to zmizne

zooeynka
1. sep 2019

Nemusis nic na to davat, pomizne to same! A takisto sucha pokozka dietata, aj ked nicim nenatries za 3-4 tyzdne bude mat krasnu pokozku. Uplne zbytocne budes upchavat pory kremami, olejmi.

ladyvi
1. sep 2019

Moj maly to mal. V porodnici mi povedali, ze ak uz by toho bolo prilis vela, ze ho okupu v jemnom roztoku v hypermangane. Ak s tym mas skusenost mozes, ak toho bude mat vela, ak nie tak k dr. Ale to by musel byt cely vysypany. Toto je nic. Potrva to niekolko dni. Jedna.zmizne dalsia sa objavi.