Je problém, ak 11 mesačné dieťa spí raz denne?

sisimatus
25. nov 2016

Ahoj chcem sa opýtať môj mali ma 11 mesiacov ťažko ho uspať cez deň a to vecer ani nehovorím snažím sa ho dať už raz denne späť a to pospi asi hodinu a pol no včera večer ešte o deviatej nechcel späť zaspava na rukách lebo keď ho polozim tak sa vrtí, mrvi ,vstane ,sadne ,už niekedy nemám nervy na uspavanie a v noci sa stále budi aj 4-5 krát zevraj má zdurené ďasná čo stým ? Je to normálne? Porade aj stym uspavanim a či stačí keď toľko spi ?? Dakujem

romanovic
25. nov 2016

Moja starsia odkedy sa narodila, spavala 2x denne cca po 10 minut a ked nahodou spala 1/2 hodinu, tak som oslavovala. Dodnes (uz ma 11) potrebuje omnoho menej spat ako mladsia. Uplne bezne vstavala a dodnes vstava okolo 4,00 rano. Zase ma to vyhody - nudila sa a kedze sme jej zakazali budit nas pred 6,00, v necelych 5-tich rokoch sa naucila sama citat a ked isla do 1. rocnika ZS, uz mala rozcitaneho Harryho Pottera 🙂
Klud, kazde dieta je ine, Tvoj syn spi ako on potrebuje.

PS. neda mi nedodat: moj maly, 11-mesacny, v suvetiach pouzivat ciarky.

kacena4
25. nov 2016

ahojko v prvom rade by si si mala precitat viac prispevkov/clankov/knih o vekovom obdobi tvojho dietata cca 1 rok. docitas sa tam, ze v tomto veku deti spavaju rozne, staci im 1-2 spanky pocas dna no su deti ktore nepotrebuju ziaden spanok, ako napr. moj najstarsi syn od roka nespal vobec. rano vstal o 6stej a vecer zalomil o 10tej... kazde dieta je ine ked potrebuje spat tak zaspi. k zaspavaniu, ako si si ho naucita za poslednych 11 mesiacov, tak ho teraz uspavas ak narukach.... daj ho do postielky pohladkaj popr. hladkaj po chrbatiku a nech spinka, tiez si nastuduj ako sa spravne uspavaju deti, vecerne ritualy, klud, pohoda... ked si na to dieta zvykne od malicka potom s tym nie ke problem ani ked ma 3r. a prelozis ho do velkej postele. a to ze mu idu zubky je kapytola sama o sebe, to prejde keby tebe isli zuby mudrosti, tiez by si sa neradovala, ale mala bolesti, tak aj to dieta trpi, mozno to bude trvat par tyzdnov nez sa cele prerezu von a bude pokom, potom mozno pojdu dalsie... proste je to take obdobie vyvoja dietata... chce to hlavne pokoj a klud, citat a citat o jednotlivych obdobiach dietata co preziva kam smeruje jeho vyvoj ... drzim palceky nech sa ti dari najma s tym uspavanim

radulka2021
25. nov 2016

Ahoj, môj bude mať 11 mes. budúci týždeň. Jeho režimy sú tiež premenlivé. Minulý týždeň sme fungovali že spal raz cez deň, zaspával okolo 13:30 na 1,5-2 hodiny, večer potom chodieval spinkať okolo siedmej, ôsmej. Tento týždeň spáva 2-krát doobedu od 10:30 do 12 a poobede okolo 15 na hodinu. Večer potom zaspáva okolo ôsmej, deviatej.
Ráno sa okolo šiestej zobudí s tým že je smädný, dám mu vodu a ešte cca do tej siedmej spí.

V noci sme mali aj my problém s tým že si chcel celú noc "dudkať" prsník, nakoľko mu ešte aspoň raz denne dávam mliečko. No nedalo sa už spať ani mne, ani mužovi, tak sme rázne zakročili, 3 noci plaču vydržali a odvtedy spinká celú noc. Večer tiež občas nechce zaspať, tak vtedy tiež ideme natvrdo - malý do postieľky, necháme mu svietiť lampu a privrieme dvere. On si pár minút poreve, unaví sa a zaspí.

Ako odkedy ho máme super, zvykli sme si na nového člena rodinky, ale isté hranice si myslím že sa musia vytvárať od začiatku. Za posledný rok som u nás v rodine prvá z piatich "novomamičiek" a aj po rozhovoroch s nimi, ich matkami, svokrami som presvedčená že mojim prístupom mám najmenej problémov pri výchove a najviac si to užívam ;) možno aj tým že nečítam modrého koníka :D

lavinis
25. nov 2016

no,moj sa tak budi tiez, na kojenie

a treba ho dat spat, ked je fakt unaveny. ja ked vidim, ze takto vystraja v posteli, tak ho necham 15 minut pohrat a dam spat znova. snazim sa, aby siel spat vzdy v rovnakom case, ale nie na minutu, od 20:00-21:00

sisimatus
autor
25. nov 2016

Dakujem vám .Uz som čítala veľa článkov o uspavani a podobne a nič nepomáha no asi bude najlepšie necitat toľko ako mi tu poradili 😉 ale dakujem

zdena12345
26. nov 2016

prvy syn spal od narodenia len 1x denne a o spanku v noci sa ani velmi ani hovorit neda. teraz ma cez 2r a spava ako "bezne" dieta. bol strasne zly spac. aj ta troska spanku bola iba pri noseni na rukach alebo v kociku...

ziwka
26. nov 2016

môj od pol roka si povedal že on bude spať len raz denne 🙂 a stačí mu 🙂 ale spí dobre cez deň koľko chce ak ho niečo nevyruší (teplo alebo bruško) na zvuky nejak nereaguje pokiaľ nie sú hlasné v jeho bezprostrednej blízkosti. a uspávanie závisí od toho ako veľmi je unavený ... doobedu chodievame spolu pešo na prechádzku a to mu prospieva 🙂 a večer už vidím na ňom že už to chce len kúpeľ a mlieko 🙂

peta2202
28. nov 2016

ak to babatku vyhovuje raz denne tak preco by to nemalo byt ok? to je jedno kolo spi ak nie je mrzute alebo co...kamoskin maly spi strasne malinko ale staci mu to je vysmiaty a hra sa cez den nemal ziadny problem 🙂 takze kazde babatko je ine v pohode sa riad tym co chce ono 🙂

alby2014
28. nov 2016

moj maly presne okolo 11 mesiaca presiel najeden spanok a do toho mu sli stolicky no parada. Dnes ma 15 mesiacov a spi 1,5 -2 hodiny na obed a v noci 12-12,5 hodiny. Uspavam na rukach, ale len preto,ze som leniva matka, na rukach spi do 10 minut, keby ol v postielke aj hodinu sa vrti. Ved do stuzkovej to robit nebudem. Inak ako .presiel na jedne spanok, zacal spat celu noc, on dre ale spal vzdy. PLus o 7dmej je K.o