Je podľa vás normálne nadávať dieťaťu?

15. apr 2023

Povedzte mi už ženy, že som už hlúpa asi ja, alebo čo.
Môj muz už xkrat synovi povedal, aky je hlupy, negramotný, deges, neschopný.. ale boli aj horšie veci typu ko*ot, vypadni, je prije*any.. atd atd
Vždy kričím a obhajujem ho ze nemá pravo mu nadávať, ze je to dieta a ze vlastne nemá právo sa k nikomu takto správať.
On zas ma na to opačný názor, vraj keď mu nieco 5krat povie, a on ho neposlúchne, tak je podľa neho hlúpy a bude mu tak rozprávať.
Vraj keď Neposlúcha doma, v obchode, vsade všetko mu vadí, a tak preto mu vraj bude takto rozprávat, lebo on vraj už nevie.
Ja stále tvrdím svoje, že nemá právo nadávať nikomu za nič, nikoho urážať a ponižovať a už vôbec nie dieta.
Syn je podľa mna šikovný, áno je často neposlušný, ale povedzme si, ktoré dieta nie je??? Mne v živote rodičia nenadávali, nech som urobila čokoľvek a neposlúchajú som tiež.
Tak povedzte, či som tu ja taká blbá a obhajujem zbytočne neposlušného syna.. alebo je normálne mu nadávať… keď je taký zly

pribinak
15. apr 2023

Fuuu, toto nie. Dieťaťu vulgárne nadávať. Tvoj muž má nejaký komplex keď vlastnému dieťaťu vulgárne nadáva

Prípad pre terapeutov minimálne

ivangeline
15. apr 2023

No nie je. Niekedy vybuchnes a povies aj nepekne ale teda cim menej tym lepsie. Nalepky sa nesy celym zivotom.

sajmonka_1216
15. apr 2023

to sa fakt pýtaš či je normálne nadávať dieťaťu?? a ešte takým štýlom ako opisuješ? neverím..
raz by tak povedal môjmu dieťaťu a som schopná ho aj zabiť vlastnými rukami

patus_2
15. apr 2023

Neviem, či také slová používate bežné v domácnosti, ale keby niekto v mojom okolí takto nadáva, tak určite sa budem zo všetkých síl snažiť, aby takýto človek nebol v mojej blízkosti ...

ailiba
15. apr 2023

Podla mna to nie je v poriadku. A predpokladam, ze nechcete, aby mal syn podobny slovnik.
Jasne, ze deti neposluchaju a chapem, ze aj ujdu nervy, ale nadavky nic neriesia.

bylinka25
15. apr 2023

Nie je normálne nadávať ani dospelému, nieto ešte dieťaťu.

barboraalexej
15. apr 2023

Ja sa nevyjadrujem vulgárne, ale tu to inak proste nejde... Tvoj muž je kok*t prijeba*y. Keby sa takto manžel bavil s našimi synmi, tak už dávno by nebol môj manžel a deti by nevidel. Tvoj muž bude veľmi neinteligentný, zakomplexovaný jedinec, proste chudák

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
januska12323
15. apr 2023

A pred dieťaťom bol anjelik bez nadávok v slovníku...

petamich
15. apr 2023

nie, nie je to normalne

althejka
15. apr 2023

Raz by tak muz povedal synovi a uz by videl tu metelicu a nasledky. Take veci si ponesie krpec do zivota

viestta
15. apr 2023

Tvoj muz en opakuje to co sa mu dostavalo v detsve. V podstate ho treba polutovat. Ale to ho neospravedlnuje ziadnym sposobom. Pri nom z jeho syna vyrastie to iste ako je on. Zial. A neverim, ze nadava len dietatu, ty si to schytas tiez akonahle nie je tak ako si to muz predstavuje. Vsak? Nenadava len odkedy ma dieta. Vsak? Dieta a ty nie ste jedini, na ktorych sa vrsi. Vsak?
Toto by si mala riesit ty ako matka, ked dohovarnie nepomaha, tak inac. Ty musis vediet az kam ho v jeho agresivite pustis.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
15. apr 2023

tvoj manžel bol vychovávaný asi tak ako to prejavuje synovi - nadávkami, možno aj bitkami.
videl to od mlada, od dieťa´ta a tak si myslí že je to asi správne...

lintu
15. apr 2023

Tym, ze neposlusnemu dietatu povie vulgarne, ho neprevychova. Skor mu nalomi psychiku. Vychova z neho agresora, ktory si stratene sebavedomie bude hladat na ponizovani inych.

tenerifka
15. apr 2023

nie, nie je to normalne a takto z maleho vychova rovnakeho debila, ako je on sam

mpg
15. apr 2023

Deti si často tie nadávky zapamätajú a aj on ich bude používať.

selest
15. apr 2023

Nie je normalne a nemalo by byt bezne nadavat, uz vobec nie vulgarnie, nikomu. V ramci rodiny uz obzvlast.

kaca222
15. apr 2023

Nie je to normálne ani k dospelému človeku, nieto ešte k dieťaťu.

ariannazara
15. apr 2023

Akože keby toto povedal môj chlap na nášho syna tak to by prepiskol na plnej čiare!!!!

jsbb
15. apr 2023

Tvoj muz je deges. Primitívny chlap. Predtým ako ste urobili dieťa, si ho mala spoznať, či to až potom sa tak vyfarbil? Pochybujem, že muza prevychovas, ohybaj ma mamko, pokial som ja Janko, keď ja budem Jano, neohnes ma mamo.

diewcatqoo
15. apr 2023

Nie je normalne nadavat nikomu. Neviem si predstavit, ze by som mojmu chlapovi povedala hoci len "debil" alebo on mne "krava", nie to este vulgarnejsie a nie to este dietatu.
Keby mi akykolvek chlap raz povedal na moje dieta, ze je kkt, v okamihu u mna konci.

autor
15. apr 2023

@sajmonka_1216 áno, lebo už si ja pripadam jak blbá, že dookola vysvetľujem že to neni normálne a že si neželám aby sa takto k nášmu synovi správal. A on sa stále obhajuje tým že on mu tak bude rozprávať, lebo on už inak nevie ako s ním, keď neposlucha. Ja vravím, že normalne, bez nadávok, vyhresit, nenadavat.. ako keby som hrách na stenu hádzala
Tak asi som ja ta hlúpa uz neviem.. ☹️☹️☹️

autor
15. apr 2023

@viestta Sám mi rozpráva, že jeho rodičia mu nikdy nenadávali.. poznám ich, jeho mama isto nie, to je neskutočne dobrá osoba.. ale o otcovi, tak to nie som si úplne taká istá.. tiež som toho názoru, že robí to čo videl v detstve… neviem

komplikovana
15. apr 2023

nech nadava muz sam sebe, ze nevie vychovat syna. Prikazmi a zakazmi to veru nefunguje. On je ten dospely, on ma mat ten rozum. Co mu brani v tom aby sa vzdelaval a naucil nieco o vychove deti? Ty hlupa urcite nie si a stoj si za svojim. Jednoducho sa u vas doma nadavky nebudu tolerovat.

autor
15. apr 2023

@januska12323 bohužiaľ nie. Častokrát som si aj ja vypočula na svoju adresu.. čo Ti poviem, hlupana čo stále odpúšťa.. ale toto je už na mna priveľa. Ja znesiem, ale synovi aby nadával, už mám toho dosť.

denden77
15. apr 2023

jediny hlupy, neschopny deges a kkt je tu tvoj muz 🤦‍♀️

evaachesa
15. apr 2023

To je tak keď si si našla primitívneho hlupáka...čo si čakala?...ale to si si hádam všimla už predtým. Ak sa ale musíš pýtať či je normálne nadávať dieťaťu, tak asi ani ty nebudeš mať všetkých pokope. 🤨

lvulik
15. apr 2023

Prosím ťa, hlavne si s ním neurob ďalšie dieťa, stačí ze uz trpí jedno 🙄 a ty tiež nebudeš ok, ked sa pýtaš, ci je to v poriadku

bloger
15. apr 2023

Nie je normálne mu nadávať. Tvoj postoj je normálnejší.