Je normálne, že 4-dňové bábätko je veľmi ospalé a neviem ho zobudiť?

tehulka2016
5. sep 2019

Moje male ma 4.den. Problem je ze ho musim kazde 3 hodiny budit na kojenie ale budim ho aj 15 min aby vobec vstalo. Nakojim ho cca 10 min a uz zaspava. Je to normalne? V nemocnici mi vravia ze ano, len sa bojim ze prideme domov a nieco mu bude- infekcia, choroba...place malo a podla mna malo cika, ale kaka skoro stale. Viem ze su rozne deti, ale ci ste niektora mala taketo spave dieta?

lubik87
5. sep 2019

@tehulka2016 na žltačku novorodenecku robili testy?

limetka69
5. sep 2019

@tehulka2016 zltacka, teda nas pripad, nedokazala som ho zobudit na kojenie, len spal, a spal, a spal..

pininka1
5. sep 2019

Ak má žltačku, je to v pohode. A pokiaľ priberá ani by som ho nebudila.

ellieellie
5. sep 2019

Ano, je to normalne, aj moj bol taky.. Stale iba spal, 4-5 hod vkuse, potom sa v spanku najedol - trvalo to nekonecne dlho, stale som ho musela steklit, jemne stipkat, aby sa aspon trosinku prebral a aspon si cucol a spal dalej..

miui
5. sep 2019

A naco ho budis? Ved ho nakoj kym spi a vybavene

tinkatinus
5. sep 2019

@tehulka2016 aj moji boli taki

snehulienka8
5. sep 2019

@tehulka2016 nas bol taky, spal i pocas ockovania a kupania..teraz este dostava poslednu flasu pred polnocou a casto sa ani nezobudi..bud rada, ze mas dobre babatko

zeytin
5. sep 2019

Bud vdacna za take babo, aj moje boli take. Som toho nazoru, ze budit, resp kojit treba kvoli tvorbe mliecka a pitneho rezimu dietatka, nech nie je smadne. Ak malo pije, zistis to tak, ze fontanela na hlavicke je taka mierne preliacena.

ellieellie
5. sep 2019

@miui Ty si mala takéto spavé bábo? Lebo máš nejaké ružové predstavy 🙂 Očividne si takéto dieťa nezažila. U môjho syna to takto určite nefungovalo, v riadnom spánku proste spal, nebola šanca aby sa nakŕmil, musel byť aspoň trošku prebratý, aby sa prisal a potom zase zaspával, takže ho bolo treba stále štekliť a hladkať pod bradičkou, aby aspoň trošku potiahol, takéto dojčenie “v spánku” trvalo aj hodinu.. nedalo sa kŕmiť každé 3 hodiny, musela som čakať, kým sa sám aspoň trochu pomrví a kvázi preberie. samozrejme aj veľmi máličko priberal, resp. spočiatku dlho len chudol, stále sme s tým mali problémy a chodili ku doktorke ako na klavír na prevažovanie. Nezažiješ, nepochopíš 😉 teraz pri druhom synovi to je celé úplne inak a tiež už pomaly nechápem, ako to tak mohlo pri prvom byť.. ale proste bolo.

womanla1
5. sep 2019

@tehulka2016 žltačkou to bude, ja som deti kŕmila v spánku aj, keď som napríklad vedela, že o polnoci bude chcieť jesť a išla som spat o 23 tak som ho skôr nakojila

miui
5. sep 2019

@ellieellie ano mala, "prebudzala" som ju bradavkou, otvorilo na sekindu oko, prisala sa a v sekunde spala a sala 🙂 Ale vdaka za analyzi mojho zivota ked presne vies co som zazila a nezazila 🙂

ludmilka2407
5. sep 2019

Moze to byt zltackou, to sa kludne moze zmenit a nebudila by som

miui
5. sep 2019

@ellieellie a nebavime sa o tvojom synovi ale o jej dietati...ja som jej iba poradila co moze vyskusat

eriksonka1234
5. sep 2019

@tehulka2016 áno mala, prvých 9 mesiacov len spal. Neboj sa príde do puberty a potom už spať nebude chcieť 😂

ellieellie
5. sep 2019

@miui No ved prave, tvoja pekne reagovala, otvorila na sekundu oko.. moj neotvoril, zjavne ani autorkine dieta.. tvoje dieta sa prebudilo jednoducho, ale autorkinmu to trva 15 minut. Autorka sa pyta, ci niekto zazil to, co ona. Ja ano. Ak si si nevsimla, autorka sa nepyta na radu, ako to riesit - pyta sa len, ci je to normalne a ci sme niektora mala taketo spave dieta. Takze ano, bavime sa aj o mojom synovi, pretoze presne o tom to je tato diskusia 🙂 O zdielani svojich skusenosti s takto spavymi detmi 😉

eriksonka1234
5. sep 2019

@tehulka2016 a tiež som ho nebudila, vydržal spat aj 4-5hodin v kuse krásne priberal, všetko bolo ok.

miui
5. sep 2019

@ellieellie fuuha vidim, ze niekomu dnes vykypel hrniec...

mogaa
5. sep 2019

@tehulka2016 takto záleží od váhy novorodenca....naša mala napr. 2300g hu kázali vyslovene budiť aby priberala a zosilnela....kamaráka mala napr.syna a tiež stále že super prespinká a 3-4hodiny aj viac, v noci prespí celú noc a po mesiaci na poradni sa zistilo že chlapča malo stále pôrodnú váhu,vždy zjedlo len aby prežilo a od únavy zaspalo....pre niektoré detičky je veľmi namáhavé kým sa najedia a jednoducho pri tom zaspia- preto ih zo začiatku treba budiť....na tvojom mieste počkám 3,5 max.4hodiny a pokiaľ sa nezobudí až potom budím a budím zo začiatku aj počas kojenia - ked ti pri kojení zaspáva - hladkať po líčku alebo bradičku aby papalo....ak už nechce jesť tak to zistíš lebo bude vyplúvať prsník. Pokial ale uvidíš že dobre priberá tak už netreba budiť ani cez deň....Deti sa budia len ak majú nízku váhu alebo slabo priberajú.

pertu
5. sep 2019

Moj mal aj zltacku, aj sme boli kvoli tomu dlhsie v porodnici, ale Ani tam moc nespal, takze to nemusi byt len zltackou.

pauli_cka
5. sep 2019

@tehulka2016 nebojte sa,moj bol uplne presne taky isty po narodeni,ja som ho skratka nemohla ani za ten svet zobudit na papanie,tak sa vrlakrat stalo,ze som ho proste nezobudila a dala som mu papat az ked si sam pytal,hoci aj ja som mala nakazane budit ho. Postupne to preslo,doma som ho uz budit nemusela,pekne papal sam a ze veru vypytat si mliecko on vie nahlaaaaaaas 🙂 Mame 3 mesiace momentalne

ritamis
5. sep 2019

@ellieellie presne ako pises,my to iste co sa tyka spania, priberania a behania k dotorke na prevazenie :-/...som rada ze toto obdobie mame uz davno za sebou

zuzudrnda
5. sep 2019

Osobne som nebudila,ale po prichode z nemocnice mal drobec zltacku a zaspaval aj pri krmeni. Cim viac krmene a na svetle,slniecky,tym pri zltacke skorsie uzdravenie. Deti so zltackou su spave. Kazde aspon 3h treba prikladat. Ak zltacku dcerka nema,tak sa na hlad ozve,nebudila by som.

tatanka1
5. sep 2019

@tehulka2016 novorodenec spí 23 z 24h z dňa. A novorodenec je presne 4 týždne. Tú zmenu uvidíš a bude to babatko zrazu, také precitnuté. Užívaj te to čas. Ja som budila prebaľovaním, takže najprv prebalila a pri tom sa trošku zobudili a potom šup papať. Užívaj si to klbko šťastia a neboj určite je v poriadku a len sa teš. Si v nemocnici a majú ho pod kontrolou, ak by sa im čosi nezdalo, určite Ti povedia a vyšetria. Ak vravia že je v poriadku, tak tomu ver.

siska53
5. sep 2019

@tehulka2016 nemala som.sice, ale byva to zltackou.. nasa sa budola.kazde 3 hodiny, mne sa to zdalo, ze mali sa budi, kedze syn bol.kazdu chvilu hore.. ja som si aj navyse odsavala.. dceru, hoci nebola az tak spava, som.ale.budit musela, lebo malo priberala ( to doteraz .

@tatanka1 ja som.asi nemala novorodencov 🙂 mne ani jedno dieta nespalo 23 z 24 hodin a to som si gratulovala.pri druhom, ze kolko spi oproti prvému..ale tak vela nespalo ani jedno.

bobricek1979
5. sep 2019

Ešte železo hemoglobin maka si dosť v tehu

ildiko36
6. sep 2019

@tehulka2016 ahoj moj maly bol taky..mal problemy s glukozou v krvi..ale on prespal niekedy az 8h.a ledva som ho prebudila..stale mu padal cukor dole..ja som kupila glukomer a sledovala som to..a ked mal skoro pod hranicou som mu davala cukrovu vodu s lyzickou

ildiko36
6. sep 2019

@tehulka2016 ale moj sa narodil ako 4.5kg a uz v nemocnici zbadali ze ma problem s cukrom..ked sa zacal normalne stravovat sa mu to napravilo.teraz bude mat 16mes a ma 14kg a par cm mu chyba do 1m..maly obor😏

dadka36
6. sep 2019

@tehulka2016 aj moje deti boli obe rovnaké, po 3 týždňoch sa to zmenilo a uz to islooo 😀. Tak si to ešte uži, oddychuj. Určite je v poriadku

tasticka59
6. sep 2019

Niektore dietky su proste taki mali spaci a poviem ti tak, ak je zdravucky, tak si to uzivaj a nerob paniku, lebo sa to kazdym dnom moze aj otocit

tehulka2016
autor
6. sep 2019

Baby mala zltacku nema, ale ledva nas pustili domov lebo pribrala na gram tesne. Len co robit ked ju budim a 5 krat sa napije a zas zaspi?? Potom nemam sancu splnit ten limit kolko ml ma vypit za den a teda potom nepribera tak ako ma. Poradte co na to?