Je normálne, že 11 mesačné dieťa spí pol hodinu denne?

turandotta
18. feb 2011

noci sú tiež príšerné, po zaspatí je hore každú polhodinu do takej desiatej, potom je hore každú hodinu-dve...je nádej, že bude spávať normálne raz a bude to skôr ako sa zbláznim? Ďakujem moc za odpovede.

kurci
18. feb 2011

neboj nezblázniš sa, zvládneš to. Áno je to normálne. Malé bábatká tak zvyknú spávať, ale je len na nás mamách, ako sa k tomu budeme stavať. Náš Matúš bol tiež taký, že spával aj cez den málo aj v noci. Ale v noci to bolo skôr, že chcel prsník. Cez deň to ide, ale v noci ho musíš naučiť, že nebudeš reagovať na jeho podnet stále. Ty sama vieš, kedy je hladný, a kedy si ho prebaľovala tak zareaguj vtedy keĎ si si istá, že ťa potrebuje. Inokedy ho len pohladkaj, a uisti sa, že je všetko ok, že len vymýšla. Musí vedieť, kedy je noc a kedy je den. Prajem pekný den

sisa07
18. feb 2011

Ahoj 🙂
Nepotesim Ta, ale je to normalne, treba len vydrzat 🙂, aj ked je to velmi namahave, psychicky, aj fyzicky........
Nas takto "cvicili" obaja, dcerka, aj syncek. Dcerka bola ukazkove "narocne dieta", ktore sa hodinu dojcilo, hodinu natriasalo na rukach a potom spalo pol hodinu, aj to len na mne. Keby som ju dala do postielky, to by bol cirkus a cely kolotoc odznova. V noci sme boli hore 7 -11 krat, nespavala pokojne.
U nas pomahal len neustaly kontakt a ked som chcela, aby si pospala aspon hodinu,hodinu a pol v kuse / aspon raz za den, ked bola malinka /, musela som si lahnut pri dojceni k nej a ostat bez pohnutia.
Syncek nam spaval sice 4krat denne, ale 20 -30 minut, tiez s dllllhyyyym uspavanim. Rovnako je to dieta, ktore potrebovalo moju neustalu pozornost. A noci boli rusne az kym som neprestala dojcit nedavno, v jeho 18 mesiacoch, teraz prespi celu noc, aj ked sa vrti a mrvi, stale ho prikryvam, ale aspon uz konecne spi v kuse.
Uplne Ti rozumiem, ze mas chvilami pocit, ze sa zblaznis......ja so si tym presla tiez. Ked je mama vycerpana a nevyspata, tak na nu pada cely svet.
A u Adelky to bolo tak, ze sa nam budievala v noci 4krat este aj potom, ako som ju po 16.mesiacoch prestala dojcit, ale priblizne okolo dva a pol roka to prestalo a zacala spavat pokojnejsie, budila sa len na zly sen, alebo potrebu cikat.
Ja som od narodenia deti neustale s nimi, snazim sa im dat obom maximum mojej blizkosti, aby boli spokojni.
Ani jeden z nich nebol pokojne dieta, ktore by same zaspalo, ci spalo spokojne v kociku,alebo len tak sedkalo a pozeralo, co sa deje okolo. Vzdy potrebuju moju pozornost a asistenciu.

Napisala som toho vela, ale chcela som len, aby si vedela, ze nie si sama a vydrzat sa to da, aj ked obcas mas toho dost a si vycerpana. Drzim Vam s malinkym obom palce, aby ste to caste vstavanie a nespavost zvladali v co najvacsej pohode. A myslim si, ze uz to nebude dlho trvat a bude malinky spinkat lepsie. Urcite k tomu prispeje aj jar a lepsie pocasie - budete viac chodit von, bude mat zaujimavy program, zdravsie sa unavi a lepsie zaspinka.
A okrem toho, nervovy system dietatka kazdym dnom vyzrieva, takze malinky sa casom upokoji a bude spinkat kvalitnejsie. Podstatne je, aby si ostala v co najvacsej pohode Ty. Drzte sa, papa 😵

zuzanocka
18. feb 2011

hm... mam podobnu skusenost... cezden potiahla jeden krat max. 40 minut a v noci bola 10-12x hore aj po odstaveni... pytala cajik... trvalo to vsak dost dlho... potom sme prestahovali postielku prec zo spalne a isli podla knizky "kazde dieta sa vie naucit spat". niektore maminy ju tu zatracuju, ale nam pomohla 🙂 a velmi 🙂
drzim place, viem, je to vycerpavajuce, ale nepotrva to vecne 😉

luciarichard
18. feb 2011

Aj moja mala malá také obdobie a hlavne ona od narodenia nepotrebovala tolko spánku ako iné deti. Teraz spíme (klp-klop-klop) viac menej ukážkovo. 11 hodnín v noci a 1,5 - 2 hodiny cez den. Ale musím priznať ze v období ked malá nespávla som bola aj ja na "prášky". U nás sa hlavne nočné spanie upravilo ked su ju pred mesiacom prestala kojiť.

bosoriak
18. feb 2011

Ahoj, viem si predstavit ako sa citis. Hlavne vydrz, skus to neprenasat na dieta tu celu vycerpanost a nervozitu aj ked viem, ake je to tazke a samej sa mi to velakrat nedari.
Netreba pozerat na ostatne deti, lebo ta len rozculia pribehy o detoch, co spia pol dna a potom celu noc vkuse. 🙂 Ak je tvoje babo spokojne a staci mu tolko spanku, nic s tym neurobis. Ak este kojis, skus obmedzit nocne kojenie, tak ako ti radili predo mnou - sama najlepsie vies, kedy je naozaj hladny a kedy sa chce len pritulit. Mojej dcere pomohlo na ukludnenie, ked spavala so mnou. Bolo to prechodne obdobie, par tyzdnov a upravilo sa to. Teraz vyzaduje spat so mnou iba ked je chora.
Vsetko to prejde, bude lepsie. Drzim palce.

zuzana32
18. feb 2011

Ahoj,
bohužiaľ je to normálne.
Aj môj druhý syn takto katastrofálne spal. Cez deň max. 35 minút, či bol doma alebo vonku. A večer bol neskutočný problém vôbec ho uspať a budil sa taktiež každú pol hodinu.
Neskutočne som si vytrpela. Tiež som si myslela, že sa zbláznim. Už ani neviem kedy sa konečne zmenil k lepšiemu, ale určite to bolo až po dvoch rokoch. Teraz má osem a len čo položí večer zadok k posteli, už aj spi.
Takže prajem veľa síl a hlavne trpezlivosti 😉 .

kralicica
18. feb 2011

ahoj ja mam doma presne presne to iste. nenapisala si ci s nim chodis von. jedina sanca, ako nas maly zaspi je vonku v kociku, ci mrzne ci snezi, chodim s nim von a tam pospi aj hodinku dve a hned je aj on v lepsej nalade... skus, ale prejde to, aspon v noci potom spi taky vyvetrany lepsie. 🙂

annie13
18. feb 2011

aj u nas pri synovi tak bolo a trvalo to az do dvoch rokov, a teraz ma dcerka 11 mesiacov a je to tu zase takze fakt len vydrzat

babulina
18. feb 2011

kazde dieta je ine, nasa starsia v 11mes spavala tri hodinky na obed a celu noc na jedno zobudenie na mliecko (UM) ale zase vstavala uz pred 5hod

gaby21
20. feb 2011

No bohuzial je, moj spi 20 minut, ale uz som prestala riesit, davam ho spavat, uz o 17.30, takze dozenie v noci, a pomaly prechadzam na odstavenie nocneho kojenia, tak dufam, ze aspon noci sa zlepsia 😖

sssimi
20. feb 2011

Je to normálne, ale ono to prejde. pevné nervy a hlavne pokoj.

mariannas74
16. feb 2013

No naozaj skoro vsetky moje zname mali ten isty problem,dokonca jedna ma 2 rocnu a musi s nou aj poobede aj vecer lahnut inak nezaspi.No ja chvalabohu mam uzastnu dcerku,ktora od jedneho mesiaca spinka celu noc a cez den par krat po hodine,teraz ma 11 mesiacov a vecer uz o pol osmej klipka ocami a rano je ako nacasovana presne na 8:39 🙂 neviem preco .Cez den teraz uz spinka doobeda asi hodinku a poobede tiez tak.Ale pravda je ze aj v noci sa obcas zobudi a pomrnci ale naozaj netreba reagovat,lebo babo skusa a ak mu to bude casto vychadzat tak to bude robit stale.Uz ked sa blizi k tomu 1 roku uz vela veci chape a vymysla si a uz si zacina vyzadovat vsetko co chce.Napriklad moja ma v postielke asi styri cumliky a v noci ked jej vypadne vzdy si nejaky nahmata a buva dalej.Ale zvladnes to,treba na to trosku tvrdsie uz teraz aj ked to cloveku neda,ale nechat poplackat a potom pohladkat,cumlik,pusku a papa

xenik78
2. mar 2013

nas syn ked bol babo, spaval 6min doobda a 22min poobede...

spilo1
2. mar 2013

ahoj, u nás to bolo to isté, už od narodenia nám nechcel spávať, v noci bol hore každú polhodinku a cez deň spával tiež len po polhodinke - a tie kec,i že novorodenec spí aj 18hodín denne, no u nás veľký prt, ale od 6 mesiacov sa to začalo postupne zlepšovať, spinkal nám už dvakrát denne po pól hodinke, v noci vydržal aj hodinku, dve bez prebudenia a od toho rôčika sme zase postúpili, spinká raz denne po pólhodinke a v noci sa nám budí každé dve, skúšli sme všetko, bohužiaľ krpec nato aký je živý, nepotrebuje spávať, niekedy to je na slučku, aj si poplačem, ale potom zase prídu dni, kedy to neriešim, len čakám, či sa to dakedy zlepší 😉

5kaa
2. mar 2013

ahojky 🙂 áno je to normálne 🙂 moja má tiež 11mesiacov a spinkáva cez deň máličko je veľmi živá, a plná energie tak to asi nepotrebuje 🙂