Je hanba, keď má chlapček bábiku?

15. sep 2022

Ahojte, eozmyslam, ze synovi 17m kupim nejaku babiku "chlapca", pretoze strasne sa mi paci, ako sa stara o svoje plysaky. 😅 Dava im jest pizza hracku hovori mnam mnam mnam, da ich do svojho velkeho kocika a uspava 😅 a hovori sssss. No proste na zjedenie.

Ja by som mu rada kupila aj nieco, len co ak sa ma vysmejue rodina/kamosky? Ba ze aj mu ublizujem. Raz kamoska mala pripomienky, ze nikdy by nedala kocik synovi, ved nie je gay. A pritom ma len 16m. 🤦🏻‍♀️

Inak hraje sa aj s autami, tlaci ich a hovori brm brm.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
15. sep 2022

Pridam este kuchynu. Je pre chlapcov alebo len pre dievcatka?

belllinka
15. sep 2022

Tvoj muz syna nikdy nekocikoval, ani sa onho nestaral? Lebo ak sa otec stara o svoje deti, tak je gay? 🤦‍♀️

belllinka
15. sep 2022

Jasne, kuchynka iba pre dievcata, inak ti synacik “oteplie”. Inac si kompletna? 🙄

zmrzlinka2021
15. sep 2022

Prepac. Som veriaca, ale ta tvoja kamoska je fakt kravka - taka sprostost sa neda ani komentovat.

A teraz logicky pohlad.
V com je babika pre chlapca hanba? Vyznieva ako co? Ako tupelo? Debilek? A teda dievcatka mozu mat babiky, lebo su vlastne debilky?
Skus sa nad tym zamysliet... preco by to mala byt hanba?

A aj kuchynka?

Dnes je beznym standardom pri normalnych parov, ze prace uz nie su "zenske" a "muzske", ale tie, ktore sa musia spravit a nezalezi, ci mas cici, alebo sa ti nieco hompala v rozkroku.

autor
15. sep 2022

@belllinka toto sa pytam aj ja.

januska12323
15. sep 2022

Hanba je mať zastaralé názory a nie dieťa bábiku.

anjelicek26
15. sep 2022

Keby sa chlapci nemohli starat o babiky (lebo otepleju😂), tak co su potom vsetci otcovia?? S kocikom a synom/dcerou v nom...)... a taky chlap v kuchyni, tiez nenormalna vec? Deti to len kopiruju. Moje deti mali - mame dvoch chlapcov a dve dcery - kazdy jeden kuchynku, kocik, babiku, auta, bagre, lego skladacky proste celu skalu hraciek...

autor
15. sep 2022

@belllinka ved preto sa pytam, ako to vidite vy. Lebo podla kamosky to nie je ok. A teraz neviem, ci mam alebo nemam kupit. Ja by som mu kupila, preto s apytam vas, aky ma nazor nato niekto iny. 🙂

autor
15. sep 2022

@anjelicek26 super. 🥰🥰🥰

ivangeline
15. sep 2022

Moj sa skor s babikou hra a dcera so zvieratkami. xD Kuchynku sme mali ale nezaujala. Vzdy zaujala u bratranca ale doma po 2 dnoch nuda.. Mesiac sa k nej nevratili a sla prec.

belllinka
15. sep 2022

Zmen kamaratku

hipuska
15. sep 2022

Určite sa stretneš s názormi aj aj. Moj kuchynku má. Ja by som kúpila, ale asi by som nebrala vonku na ihrisko. Nie kvôli hanbe ale kvôli nastaveniu spoločnosti. A inak, keď je spokojný s plysakmi...prečo chces bábiku? Videla som aj takých zajko-babiky...

zildo
15. sep 2022

Ser na kamošku a na zastaralé názory kúp mu bábiku aj kuchynku. Je to normalne. Deti sa zahrajú z hocičím čo ich zaujme. Ja mám takmer 3 ročnu dcéru a tiež si v obchode skôr vyberie traktor alebo nejaké auto ako bábiku a nemám pocit,že by bola iná.

kristiii
15. sep 2022

Aj môj mal bugynku, bábiku a aj kuchynku. Vyhral sa s tým on, aj všetci jeho kamaráti, keď boli u nás. Veď aj z chlapcov budú raz rodičia či kuchári. Ale kŕmil, ošetroval, kocikoval a tak radšej tých plysakov ako bábiku

ivitom
15. sep 2022

Je to praveze uplne super, moj syn sa so starsou dcerou hraval s babikami, ze su mama a otec a maju babatko, krasne sa vyhrali. Je 21.storocie kedy otcovia prebaluju, krmia, kocikuju, atd. A v kuchynke sa hral velmi rad. Mame predsa aj ucitelov v skolkach, skolach, au-pairov, kucharov, cukrarov, atd..Je to riadne skodlivy predsudok pre deti aj rodicov, ze chlapec sa ma hrat len s niecim a dievcatko len s niecim. Kup mu po com mu srdiecko pisti, bude sa vdaka tomu len rozvijat..A mozno aj kamoskine dietatko sa rado zahra a bude take spokojne, ze aj kamoska mu to kupi..

cajomila
15. sep 2022

Kuchynka je určite vhodná aj pre chlapcov, však aj muži varia, sú kuchári a je to bráne úplne v pohode.
Dokonca ako veľké plus.

pohodacka03
15. sep 2022

Ja mam 2,5 rocnu a 1,5 rocneho. V kuchynke je castejsie ako sestricka, strasne ho to bavi. Takisto kocikuje babiky a dava im papat. Chodi s ruzovym slintakom ked iny nie je cisty a dokonca uz mal aj copiky, lebo chcel aj on ked ma sestricka 🤷‍♀️😁. A zase opacne dcerka mu kradne auticka a bagre a su obaja uplne spokojni.

zuzkacik4
15. sep 2022

Moj syn ma 2 roky a momentalne jeho najoblubenejsia hracka, okrem auticok a lega, je prave kuchynka...prehra sa pri nej aj pol dna...a tiez sa hra s babikou, dava ju cikat, krmi ju, kocikuje...lebo to vidi u starsej a vidi to aj doma, lebo mame babo...podla mna uplne normalna vec, absolutne by mi ani nenapadlo, ze by mal byt nejaky cudny alebo co..🙄🤦‍♀️

mariejenka
15. sep 2022

Mam dvoch synov a kuchynka naj naj...kupila som plastové, kovové, drevené doplnky, veľa je lepsie veľa 😀 mame pre nich plysakov,a bola u nas aj bábika,ked mal starší syn 3 roky si požičal,potom vratil,a cakam ci aj mladší si vezme erarnu od babky. Tam sa krásne stará, kúpe, učí na nočník...nebranit detom sa hrat s rodovo zadnými hrackami. Pre nich sú to len hracky, až dospeláci z toho robí haló.

svokrinjazykmonika
15. sep 2022

Oboje, aj bábika aj kuchynka je v poriadku. Bude sa hrať že je otecko 😉 A hlúpych ľudí nepočúvaj.

allyalenka
15. sep 2022

Prečo by mali byť len gender role..... Podla mňa je to úplne v poriadku..... Chlapec nemusí mať len autíčka alebo náradie, alebo oblečenie takej a takej farby, môže si vybrať co sa mu páči ❤️

diwotworna
15. sep 2022

Kľudne kúp kuchynku aj bábiku ja by som ti aj darovala šušu chlapčeka ale už ho nemám 😉 nieje na tom nič zlé moja dcérka sa aj s autickami hrala nech je dieťa kým môže byť dieťaťom toto mu vo vývoji neublíži ale pomôže máš zdravé dieťatko kľudne mu dopraj 👍👍👍💗

autor
15. sep 2022

No, maminky, strasne ste ma teraz potesili. 🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🥰❤️

nerya
15. sep 2022

🤷

autor
15. sep 2022

@nerya 😄❤️❤️❤️❤️❤️ supppeeeeeer

mariejenka
15. sep 2022

Teraz citam co tvoja kamarátka vypotila za hlúposť! U nas manžel varí, pečie,o deti sa,okrem dojcenia staral uplne rovnako ako ja. Podľa jej logiky,ked chlapček sa hrá s hračkami "pre dievča" sa stane automaticky gej....ved ľudstvo by už dávno vymrelo,leby toto je pravda 😀

nikasmile
15. sep 2022

Náš syn sa hrá s kuchynkou a malá dostane ako darček kočík s bábou a už sa staral o ňu ako to videl u mňa s malou. Je to super pretože sa tam naučí kopec nových vecí. Nie je to dievčenské❗️ kamoška ak má deti tak mi ich je ľúto a ak nie tak drísta.

oli18
15. sep 2022

@belllinka tak z toho urcite
" neoteplie " 😆. To ma vrodene a ked pride puberta, tak sa to prejavi. Alebo nie.

belllinka
15. sep 2022

@oli18 som to myslela ironicky