Je bezpečné cestovať sama s malými deťmi vlakom?

66simonka66
19. aug 2023

Ahojte, je bezpečné cestovať sama s dvomi maličkými deťmi nočným vlakom v spacom kupé, kde budeme len my 3? Ešte som tak nešla a mám strach. Cestujete niektorá sama? Mali ste nejakú nepríjemnú skúsenosť?

domkakvet
19. aug 2023

@66simonka66 tusim sa tam da zamknut.

svetlonos
19. aug 2023

@66simonka66
Ahoj, a musis nevihnutne cestovat vlakom vecer?

vkatush
19. aug 2023

@66simonka66 vieš sa zamknúť a každý nočný má svojho "sprievodcu" v každom vozni. Ten ti napríklad (ak chceš) ráno zaklope, že o chvíľu vystupuješ, či si nezaspala. Sú veľmi milí, isto ti aj napríklad postráži na chvíľku, ak budeš musieť odbehnúť na wecko, ak poprosíš.

kacena4
19. aug 2023

v spacom je super brzpecnost medzi vagonmi sa neda prechadzat sne zamknuty..., len neviem ako chcete spat na poschodovej uzkej posteli

66simonka66
autor
19. aug 2023

@svetlonos mám už kúpený listok a na deň už nie sú voľné miesta, ale priznám sa, že sa trochu bojím.

66simonka66
autor
19. aug 2023

@kacena4 ja nebudem spať, len deti, ja budem sedieť na tých sedadlách, lebo v kupe sú 3 miesta na sedenie a 3 postele nad sebou.

gelifil
19. aug 2023

ako sa chces pohybovat s 2 malickymi detmi?

marcellka32
19. aug 2023

Najviac by ma trápilo ako pôjdem na wc, keďže tam sa všetci nezmestite a deti samé nenechas

66simonka66
autor
19. aug 2023

@gelifil muž má zavezie ku vlaku, veci dám do batohu na chrbát a deti majú 3 roky, jednu chytím do jednej ruky a druhu do druhej a keď vystúpime na zastávke nás už budú čakať.

gelifil
19. aug 2023

@66simonka66 no, drzim palec

66simonka66
autor
19. aug 2023

@marcellka32 to wc mam aj ja strach ale pred tým ako nastúpime do vlaku pôjdem na WC a už nebudem piť aby som vydržala do rána, dúfam, že vydržím, kúpe som dala hneď vedľa wc pre istotu.

66simonka66
autor
19. aug 2023

Mal ísť s nami aj muž, ale bohužiaľ sa mu nedá. 😭

jazula
19. aug 2023

@66simonka66 Všetko zvládneš, keď musíš 😉. O bezpečnosť sa neboj, dá sa v kupé zamknúť a sprievodca pustí dnu len ľudí s lístkom a dáva pozor. Čo sa týka wc, ak deti vydržia s cudzím, normálne by som poprosila sprievodcu na tú minútu na ne dozrieť. Ja by som moju malú musela brať so sebou 🙄. Ja by som sa asi najviac bála toho spánku.

meadow1
19. aug 2023

@66simonka66 presne ako píše jazula. Zvládneš to, keď bude niektoré dieťa potrebovať na wc, druhé poprosíš sprievodcu nech ti postráži. Určite s tým nebude mať problém. A inak sa zamkneš v kupé.

annm81
19. aug 2023

Bežne takto cestujem s dvoma malými deťmi. Kupé si zamknem. Ak potrebujem ísť na toaletu v noci, idem - deťom som vopred povedala, že ak sa zobudia a ja tam nebudem, šla som na záchod a o chvíľu som späť. Vo vlaku spia veľmi tvrdo, asi kvôli tomu kolísaniu. O bezpečnosť sa neboj - je tam sprievodca len pre spací vagón, celú noc tam ostáva a okrem prípadnej policajnej kontroly tam nikoho bez lístka nepustí. Trojročné deti by som odporučila dať spolu na jedno dolné lôžko a pred to postaviť kufre, aby sa deti neskotúľali na zem. V tomto počasí môže byť vo vlaku dosť horúco, tak mysli na nejaké ľahké pyžamko, v ktorom sa im bude dobre spať

66simonka66
autor
19. aug 2023

@annm81 super ďakujem ❤️ ani nevieš ako ma tvoj komentár ukľudnil. 😊

kofa77
19. aug 2023

@66simonka66 neboj sa, ako pisu baby, das retiazku zvnutra, vecer ich das vycurat a do rana spia. u nas sme uz chodili aj tak, ze kazdy bol v inom kupe, aj dieta, sice starsie, ale aj tak a zvaldlo sa to. akurat ja mam opacnu sksuenost s tou teplotou, v noci vzdy bola dost na chladno klima.

simca06022011
19. aug 2023

A čoho sa bojíš??

viestta
19. aug 2023

@66simonka66 cestovala som sama niekolkokrat, cestovala som aj sama s dietatom. V lozkovom voze sa nebojim nicoho, kupe sa da zamknut, do vagona sa dostanu len cestujuci co tam maju listok. Viac obav mam v osobakoch na kratke vzdialenosti, tam sa vozi kadekto