Je 27°C dosť teplá voda pre dieťa?

aamanda
21. júl 2013

caute, potrebujem trosku poradit. s malou sa chodime kupat a dnes by sme radi na nove miesto a teplota vody tam ma "len" 27st. myslite ze to bude v pohodke, alebo je to prilis studene?

bubulka722
21. júl 2013

Pre také malé dieťa je myslím dosť chladná.

diusik
21. júl 2013

to je este aj pre mna studene,nie este pre dieta,mne osobne je to fakt malo,my potrebujeme tych 30

lejlla
21. júl 2013

joooj urcite este trosku viac 😎

elenka6
21. júl 2013

u nas na kupalisku 20-22max a deti sa tam kupu,ja tam z malu nechodim,sak to je ledovka,ale teda dosť malych detí tam je.

hradnapani
21. júl 2013

ja myslim, ze uplne v pohode. Take male dieta sa aj tak len clapoce na brehu, kde sa voda rychlejsie ohreje a pre dospelych staci tolko stupnov uplne.

horana
21. júl 2013

Coze? Toto je akoze dilema?!
Podla mna to uplne ale uplne staci. Idealne, osviezujuce.
Volakedy neboli kupaliska, decka sa kupali v potokoch, riekach a jazerach kde je teploty casto este nizsia, od malinka, na tak dlho ako kazde vydrazalo nerobila sa z toho taka veda a neboli sme tak prectliveli ako dnes. A aj dnes tak je, pokial by sme ich nechali a nezasahovali.
A 27 nie je ziadne otuzovannie, je to pohodicka pohoda.
Neviem, v mojom ponimani a ponimani mojich deti je uz vyssia teplota chapana ako "stanka" ktora z tela v tychto hicoch energiu naopak vysava...

tunzal
21. júl 2013

ja by som nešla s malou, to je aj pre mna studená, u nás 30 je idealne, pod tým ani môj syn ktorý má čoskoro 10 rokov neide dnu 😉

hrasiak
21. júl 2013

mame rovnako stare dieta, ideme teraz k moru, to ma 26 C. Keby sme cakali, kym bude mat 30, tak k moru nepojdeme nikdy..... navyse v tychto horucavach, voda cez 30 C uz podla mna nie je zdrava, naopak, zatazuje srdce....

monyccka
21. júl 2013

Voda nad 35stupnov je pre male deti skodliva. 27 bude uplne spoko. Dolezite je tiez, ako teplo je naokolo. Ved ked jej bude zima, pojdete von, nie?

lussy666
21. júl 2013

30 stupnova voda? to uz nie je ani osviezenie....27 staci...

pamaja
21. júl 2013

Pozeram, ze mate dievcatko. Dievcatko moze v takejto vode kludne dostat zapal mocovych ciest. Chlapci su v globale na tom lepsie. S dcerkou by som tam urcite nesla, so syncekom ano.

lucka1987
21. júl 2013

tiez som si kladla tu otazku... no minuly rok sa smejo kupal v chorvatsku s vodou max 24 stupnov.. aj ked len na brehu a nie dlho... mal 10 mes...
teraz ideme na dovcu zajtra a more ma v destinacii kam ideme 28 st... mylsim, ze to bude uz teple az az 😀

prasiatko30
22. júl 2013

Jasne ze zalezi od dietata ale pozri sa na nemcov holandanov alebo poliakov co sa magaju v ich mori a deti aj malicke nadsene vbiehaju do vody a na pocudovanie im nic nie je

danim
22. júl 2013

@prasiatko30 min rok sme boli na dovolenke na Kos-e, kde sme sa zoznamili s Holandanmi a celu dovcu boli s nimi... ti poviem, ze ked boli ozaj jesenne veterne vecery, tak ich deti v tielku, nase v sust.suprave... lebo by nase boli isto chore... potom sme sa rozpravali.. a oni maju doma v najvacsie leto max 25 st.. co u nas min rok aj 37 st..... proste deti ziju v uplne inej klime cely svoj zivot, preto to nemozes porovnavat.. jasne, ze aj nase deti "preziju" len ci na druhy den nebudu kychajuci, kaslajuci... takze to tebe pisem 🙂

a ci 27st voda je ok ? no pri mori , kde je horuco- slnko- isto ano,, na plavarni pod strechou sa javi chladnejsou..moj pocit