Ja a moje dieťa - trápi ma, že nie som od rána aktívna

zuzik170
1. sep 2020

Ahojte maminky idem sa vám trochu posťažovať. Mám skoro štvormesačnú dcérku. Ide o to ,že si vyčítam ,že nie som ako druhé ženy ,že vstanú o piatej ráno a už upratujú ,hrajú sa zo svojími detičkami a sú proste aktívne už hneď z rána no ja by som ráno najradšej spala aspom do 9:00 moja dcérka vstáva o pol siedmej dám jej papať prebalim chvíľočku pohram a dám hu znovu spinkať aby som mohla ísť aj ja spať ešte na chvíľu. 😁Ale cez deň už fungujem ako fretka no chcela by som zmeniť to ráno prekonať sa a vstať z postele a fungovať . Neviem prečo mám potrebu späť tak dlho keď idem spať cca o desiatej večer 😁 Existujú nejaké rady ako prekonať lenivosť ďakujem 😁

juliet86
1. sep 2020

@zuzik170 sak ak vam to obom takto vyhovuje tak kasli na to a maj to proste tak. pocuvaj svoje telo

zuzik170
autor
1. sep 2020

@juliet86
@juliet86 chcela by som to zmeniť lebo ,keď spím dlhšie ráno ,tak potom som celý deň taká pomalá.

zuzik170
autor
1. sep 2020

@zuzik170 Fungujete niektoré ženy tak nejak ako ja ? Alebo vstávate všetky tak skoro ráno k svojím detičkám a už viac nespite 😁

amelia000
1. sep 2020

@zuzik170 neboj, fungujem presne ako ty 😂

pribinak
1. sep 2020

Nevidím zmysel vstávať o piatej. To je k čomu dobre?

zuzik170
autor
1. sep 2020

@amelia000 hej tak to ma teší 😂😊

blumie
1. sep 2020

@zuzik170 moje dieta spi do 8, nikdy nevstavala extra zavcasu najskor tak o 6.30 - 7 a to nie je zase taky extrem. O 5 keby sa tvari, ze je vyspata, tak ma smolu a moze sa hrat tak v postielke s prstami 😄, tiez nie som robot.

soldi
1. sep 2020

@zuzik170 mas "dovolenku" tak si ju uzivaj, kym sa da. pospi si, polenos, poodychuj, rob tak, aby ste boli ibe spokojne 🙂 prejde par tyzdnov/mesiacov a mala uz nebude doobeda spavat, tak si to uzi za ten cas 🙂
mam susedu, ktorej dcera ma 1,5 roka a kazdy den spolu spavaju do 10tej rano 😀

karhu
1. sep 2020

spi kym spi babo, neskor sa uz nevyspis

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
karmen118
1. sep 2020

@zuzik170 Buď rada, že ťa malá nechá ešte vyspať, užívaj, kým to trvá. Moja dcérka asi od 6 -7 mesiaca vstávala doslova so Slnkom, a ten režim jej ostal aj počas jesene a zimy, čiže ešte sa ani len nerozvidnievalo a už som ju počula z postieľky. Bežne som s ňou musela vstať o pol 5 ráno, extrém o 4 to som fakt už nedávala, keď bola hore skorej ako sa Slnko vôbec rozhodlo ukázať. Som bola ako zombík počas dňa - lebo som typ nočná sova, vydržím v pohode dlho hore, ale ráno si moje telo chce dlhšie pospať - a v takom stave toho človek tiež veľa neporobí, som bežne mala mikrospánky počas dňa 😴
Závidela som chlapovi, že si dlhšie pospí, lebo má budík do práce nastavený na pol 6 😅. Ja som ju nemohla nechať v postieľke, lebo by revala na celú bytovku ako tur. Potom sa to našťastie posunulo a budila sa naraz s ocinom, ale to mala asi rok a pol už. Teraz má tri a pol a vstáva medzi 6:00-6:30, výnimočne o siedmej a to mám chuť búchať šampus, lebo ako otvorí oči už sa nezastaví až kým nejde spať, a cez deň už nespí. A teraz máme doma druhý extrém, syn sa budí pravidelne v noci s revom, a prestane až v našej posteli, ale kedže sa vkuse otáča mrví, hádže po nás, tak sa nevyspíme zase a do rána sme obaja kvalitne dokopaní 🙈

tenerifka
1. sep 2020

@pribinak no aby suseda neohovarala

lululilien
1. sep 2020

Tiež som ako ty. Za mňa ráno pracuje práčka, v zime sušička a niekedy aj myčka, ale tá už na mňa väčšinou čaká. 😂

zuzik170
autor
1. sep 2020

@tenerifka vôbec nie preto aby suseda neohovárala ! Starajte sa radšej sami o seba. 😊 Majte pekný deň

elizuella
1. sep 2020

@zuzik170 Ahoj. Troska pianko si daj do zivota. Ak chces vstat skor, tak proste vstan. Ina rada neni...

ladyvi
1. sep 2020

Nemakas, lebo nemusis. Keby si mala viac povinnosti, viac deti, zahradu, zvery, vstala by si. Nemusis, nevstavaj, uzivaj si to. Ked budes mat 2.dieta niekedy, uz nebude sanca takto vyspavat. A tak si to uzivaj, pokial stihas vsetko ostatne, a nepada ti domacnost,nevidim dovod. Ja som pri jednom dietati mala navarene,upratane, precitane knihy a este som aj 3 hodiny s dietatom poobede spala. Pri druhom toto vsetko skoncilo. Vratane poriadku😂 ale ja rozumiem kam tym narazas. Ze prespis svoj vzacny cas. Ja som taka ista. Hrozne by som chcela byt ranne vtaca, pilna vcielka od 5tej rana. Ale nie som. Takze spim kedy sa mi chce a moze 😂

sonnenshein
1. sep 2020

@zuzik170 dlab na ine zeny. Ja mam tretie, pri prvych dvoch to bol zahul, ale teraz v noci vstava manzel, ja az okolo 7mej ked sa zobudi, hodinu sa pohrame, o 8 jej dam papat a ide driemkat (doobeda uz potom nespi), a ja mam hodku a pol na kavicku, a cokolvek co potrebujem poriesit. Spi kolko Ti vyhovuje.

radkaradix
1. sep 2020

Náš niekedy spí aj do 9-10h, ale zvyčajne do 7-8h a spávam s ním, až kým nevstane. Pritom pracujem z domu a mohla by som už sedieť za PC, ale keď nemusím, tak kašlem na to :D

luccija
1. sep 2020

@zuzik170 spi a nestaraj sa o druhých😉keby som vstávala o 05 som polomrtva celý deň.Bud rada, že máš dieťa, ktoré nestáva skoro

zuzik170
autor
1. sep 2020

@ladyvi presne to myslím ste milá 😊 ďakujem vám

deti95060810
1. sep 2020

bábo prespí celú noc?

zuzik170
autor
1. sep 2020

@deti95060810 áno niekedy spi aj od pietej večera do štvrtej rána 😁 to je zlaté dieťa plače len ,keď je hladná stále ale naozaj stále sa len smeje uvidíme čo snou zúbky narobia 😢

marianeta
1. sep 2020

@zuzik170 načo chces vstávať o piatej? Ak nevstáva tak dieťa tak spi kým spí ona.. Ja žiaľ vstávať skoro musím ,lebo mám už väčšie deti a aj nachystať sa do práce zaberie nejaký čas..No kvôli upratovaniu či vareniu by som rozhodne nevstavala tak zavčasu😀.. Drichmi kým môžeš..

taga
1. sep 2020

@zuzik170 vobec neries, co a ako robia ine mamy. Ja som napriklad vstavala od narodenia prveho syna 5:20! Ale to len preto, ze on sa proste zobudil a mohla som sa aj na hlavu postavit, skor ako o pol 8 nezaspal... nemysli si, ze som nieco extra rano stihla 😂 akurat som bola nevyspana a nervozna a nemohla som s tym nic spravit 😂 a tak som o pol 8 uz tahala kocik von, ze idem kocikovat, nech aspon spi a este ma suseda sfukla, ze co to dieta uz trapim vonku! 😂 takze, ked je mala v pohode a spinka, vyuzi to a spi tiez!

jaskolka
1. sep 2020

A prečo to chceš meniť, keď vám to vyhovuje? Veď si predsa na materskej s dieťaťom, tak je práveže v pohode, keď si aj s nim dlhšie pospis, ono spokojne, ty kľudná. Aj keby si do 10tej spala, je to vaša vec, neporovnavaj sa s inými
Chces nasilu od piatej behať po dome, piecť, či variť, alebo aký dôvod máš, že si nešťastna, keď nefungujes tak skoro ráno? 🤔🤔

cookie29
1. sep 2020

@zuzik170 ja by som povedala, ze pospi pokial mozes. Casto je okolo 4.m zmena spanku a babatka, ktore doteraz spali nespavaju. Takze si vychutnavaj. Ja mam drobca, co sa v noci budil aspon 6-8 krat a cez den nespaval... takze ja som rano o piatej fungovala, sice ako zombik ale fungovala, lebo som nemala moc na vyber. a na ostatne mamky nedavaj, vies pokial sama nevidis a nepoznas, nevies co je za tym.

selest
1. sep 2020

Neboj fungovala som presne tak isto a ked mi 2 rocny dovoli budem pri druhom tiez. Vzdy som pekne dospala ak bolo treba, upratat sa da aj poobede..

lenka2710
1. sep 2020

@zuzik170 jooooj, ja mam staršiu dcérku, ktorá ide do predškolky a skoro 3mesacne babo, vstavala som z postele najskôr o 8,skor ma ani nehlo, len nachystať fľašu a dat papať, prebalit a spinkal ďalej a ja tiež, staršia keď vstala skôr, tak sa zabavila aj sama! Ale môj bobak ešte sa v noci budí na papanie! Teraz som nešťastná bo budem musieť vstávať ráno o pol 7 😂😂😂
Načo je dobre vstávať o 5?? Keby som čosi aj robila, tak by som zasa staršiu zobudila a ja by som bola ako matoha, keď sa nevyspim, tak na každého vrcim 😁

miaumiauxc
1. sep 2020

@zuzik170 no ... My sme fungovali asi 6 mesiacov takto.. ráno vstávala mala okolo 7 prevalila som ju nakrmila pohrali sme sa .. vydržala hore cca do 9.30 a potom sme išli obe spať aj keď som nespala ležala som pri nej.. pretoze mi to tak vyhovovalo...mala sa cítila v bezpečí dobre sme si oddýchli a potom som fungovala... Teraz vstávame cca okolo 8.30 .. a to už potom fungujem celý deň až do večera.. sem tam keď má dva spánky tak počas poobedneho si ľahnem tiež.. nie som otrok domácnosti .. upratané je navarené je .. iné deti nemám prečo by som si neľahla a neoddychla.. oddychuj kym sa dá keď bude dcérka väčšia a aktívnejšia bude menej času na oddych.

evitka83
1. sep 2020

@zuzik170 tipujem, ze mas prve 😉 tiez som mala taky syndrom 😉 teraz spim vzdy, ked si to telo skratka pyta. Rano obriadim rodinu, a potom este chrnim s malym, ked potrebujem. Dieta potrebuje v prvom rade spokojnu, vyspatu, zdravu mamu, ktora ma energiu. Casom sa Vam rytmus upravi, ked samalej bude menit spanok