Hypotónia a slabší chrbátik dieťatka

misiatkooo
9. nov 2018

Ahojte mamičky chcem sa opytat ci je tu niektora ktorej dieta ma lahku hypotoniu. Nasemu synovi to zistili az teraz v roku. Nestavia sa na nozicky ani nestvornozkuje ale ked sa o mna zaprie na tie nozicky sa vystiera. Az teraz v roku si sam sadol. Povedali nam ze ma slabsi chrbatik. Mali ste podobny problem? Kedy vam taketo dietatko zacalo chodit? Dakujem vam 😉

vierka2308
9. nov 2018

@misiatkooo a chodite rehabilitovat? Nam ju zistili v 3.mesiaci, rehabilitovali sme kazdy tyzden az do 1.roka. Samostatne zacal chodit v 15.mesiaci. Teraz ma 2 roky a 4 mesiace a bezi o 106🙂))

liliflora
9. nov 2018

@misiatkooo boli sme na tom presne rovnako, hyp. zistena v roku,, kedze sa len plazil, posadil sa sam. Neurolog nam odporucil Dun. Luznu, len na termin by sme museli cakat 3 mesiace. A to je dlha doba pri babatku. Napokon sme chodili na rehabilitácie do sukromneho centra v Kosiciach na metodu Deveny, bola som velmi spokojna, pokroky viditelne kazdy tyzden.. Bol sice dlho neisty pri chodzi, sam zacal 17 mesacny, teraz ma cez dva roky a v pohode. Bude to dobre, len treba cvicit. 🙂

dai
9. nov 2018

@misiatkooo moj mal centralny hypotonicky syndrom - rehabilitovali sme az v 10tom mesiaci lebo sa este poriadne nepretacal - potom rychlo napredoval; v 14tich mesiacoch uz chodil sam

misiatkooo
autor
10. nov 2018

@vierka2308 boli sme teraz prvy krat. Ukazala nam cviky a o 2 tyzdne by sme sa mali prist ukazat. Predtym nas len poslali k neurologovi a ten len povedal ze je lenivy a tazky. A tiez mal problem ze nemal pevny chrbatik?
@liliflora tiez vam zistili takto neskoro? Nam tato doktorka povedala ze keby nato doktori pridu skor mohli sme uz davno cvicit tak som trochu nahnevana nato.
@dai nas sa praveze pretaca uz velmi dlho nato sedenie prisiel az teraz a vsade sa sucha po zadku 😁 takze kam potrebuje sa dostane po svojom. Ja dufam ze sa to posunie trosku lebo uz mi lezu na nervy otazky kedy bude chodit a uz by mal...a bla bla

dai
10. nov 2018

@misiatkooo z tych otazok si skus nic nerobit... ja poznam 1 dievcatko - uplne zdrave. Presne tak po zadocku sa pohybovala az do 18tich mesiacov - vtedy az zacala chodit.
Jej rodicia boli taki flegmosi, ja by som uz panikarila, oni neriesili. Mala ma teraz 9 rokov - tancuje balet, robi gymnastiku😉

misiatkooo
autor
10. nov 2018

@dai snazim sa nebrat si to tak k srdcu ale niekedy toho mam plne zuby a este ked ho zacnu na silu tahat na nohy. Ja si myslim ze vsetko ma svoj cas a budeme cvicit...ked bude pripraveny postavi sa na nozicky lebo silu v nich ma neuveritelnu 😊

vierka2308
10. nov 2018

@misiatkooo na otazky sa mozes vykaslat, no musis rehabilitovat uz len z dovodu, ze maly mentalne napreduje a ked nebude vediet chodit, bude nervacit. Tiez sa mi nie velmi dobre pozeralo na to, ako syncek na rehabilitaciach place, no muselo to byt. Jeho to nebolelo, len mu to nebolo prijemne, preto sa rozculoval a plakal. No bohuzial...
Slabsi chrbatik ide ruka v ruke s hypotoniou. Cim skor posilnis chrbatik, tym skor zacne stvornozkovat a chodit. Chlapci su lenivy, to je asi pravda, no treba ho povzbudit cvikmi, zakratko sa mu to aj zapaci🙂

jennyska
13. dec 2018

AHoj @misiatkooo a ostatní maminky,

velmi ráda bych Vám představila naši další novou odbornou poradnu na Koníku, a tou je Poradna s dětskou fyzioterapeutkou z Fyzio Klinik. https://www.modrykonik.sk/forum/category/poradn...
Antónie Vám ráda odpoví na všechny otázky týkající se správného psychomotorického vývoje Vašeho dítka a poradí cvičení/přístup i v obasti případných diagnóz pohybového aparátu dětí.

Všechny Poradny u nás fungují zdarma a jsou anonymní. Věřím, že se Vám budou hodit a pomohou! 🙂

Mějte se krásně!
Jennyska
Modrý koník team