Hrozný spánok 17 mesačného syna

27. apr 2022

Dobrý deň, syn sa budí aj 15 krát za noc, niekedy zaspí hneď ako mu dám prso a niekedy to nestačí a musim ho nosiť a hojdat. môže byť zo zdravotného dôvodu že syn tak zle spí?mňa už nič iné nenapadá. Stretli ste sa s tým? Aj uspavanie hlavne na nočný spánok je boj. Zaspí len hojdanim v lehátku alebo v kočíku. Ináč nezaspí ani o desiatej, aj keď vidno na ňom že chce spinkať. Režim máme vstávanie okolo 6max 7hod. Denný spánok od 12-13.30 maximálne a ukladám okolo pol 20 skôr nezaspí. Problém unho je aj to že stále kope nohami keď sa ho snažil uspať. A neskutočne sa premiestňujú v posteli a na to sa asi budí. Najlepšie spí v lehátku, ale tak ho nechcem nechávať. Skúšala som mu dať vankúš, či náhodou nemá reflux a preto sa mu v lehátku lepšie spí ale nemalo to efekt. Skúšali sme už všetko s priateľom a neviem ako to riešiť. Máte nejaké rady?

mirkava
27. apr 2022

Akoby som čítala o svojom.... 2roky som nespala 😉😊. V noci keď sa zobudí aj plače? Môj mal predpokladám nočný des. Ale to vrieskal, nedal sa ukludniť a v noci každé 2 hodiny hore

sherynkamalinka
27. apr 2022

Vak na spanie si neskúšala? tam by nemal priestor kopat. Podla mna ti na svoj vek spi dost malo.

autor
27. apr 2022

@mirkava práveže Niekedy sa len posadí a začne blabotat, niekedy jemne plače a sem tam je to mega rev a ťažko ho ukľudniť. A samo sa to zmenilo?
@sherynkamalinka má vak ale nozickovy, pretože v obyčajnom bol nervózny, že nemohol hýbať nožičkami. Ja ho nemôžem ani prikryť lebo je hneď nervózny a kope

autor
27. apr 2022

@mirkava teda ak by som mu nedala prso tak to prejde do obrovského revu, nosením ho neutisime

gejbrel
27. apr 2022

To píšete o mojim synovi? V júni budem mat dva roky … 300x hore. A už neplače ale vrieska jak pavián.

erikahun
27. apr 2022

Pravdepodobne má spánkové asociácie na hojdanie, cuckanie a ak sa zobudí na inom mieste ako je uložené, alebo necucká, nehojdá sa s nim a pod. tak sa preberie a žiada si tvoju pomoc, aby opäť spal. Naša ma momentálne tiež spánkovú asociáciu na prsník, práve sa jej ju snažím zrušiť. Ideálne by bolo, ak by si ho naučila pomaličky zaspinkať samého bez tvojej pomoci - pokojne aj s tvojou prítomnosťou. Skús si o tom popozerať. Alebo si pozri stránku - www.lepsispanokbabatiek.sk. Majú tam aj prednášky. 🙂

mirkava
27. apr 2022

Môj nebol kojeny, a brutálne v noci reval... nemohla som sa k nemu sní len priblížiť.... neskôr som prišla na to, že ak mu pustím znelka z rozprávky vláčik Tomáš tak ho to ukludni, ale o dve hodiny zase hore... prešlo to samé... dva roky boli brutal, potom sa to začalo zmierňovať.. tak do 5tich rokov sa občas v noci budil s rezom... bolo to väčšinou vtedy keď bol "preunaveny "... doteraz nespala veľmi dobre... ma už 8 rokov

zorkahorka
27. apr 2022

@mirkava toto je nocny des, autorkin problem, myslim, je v niecom inom
Autorka: moj syn ma 18 m, presli a prechadzame tym tuez. dieta v tomto veku je cule, zvedavé, takze aj ja ho uz dlho vecer uspavam. V lepsom pripade pol hodinu, v horsom hodinu.ked ho dam do postele skôr (pred pol 9), zaspi za 30 min.ked po pol 9,uz je to horsie.mozno je to aj mierou unavy.ked je moc unavene,tazsie zaspava.
Kym som ho kojila,v noci sa budil aj 10x.nebol hladny, ani smadny,potreboval zaspat. Kedze dudel nevhcel,urobil si dudel zo mna.bol to boj, ale odstavila som ho a viac-memej prespi celu noc.nauc ho zaspavat inak.teda najma ako pise mamina vyssie: bez tvojej pomoci