Horúčavy a mesačné bábätko

ivkav5
17. jún 2024

Baby mam 6t dieťatko a idem si k vám skúsenejším po radu. Začínajú nán tento týždeň poriadne horúčavy, ako to riešite s tak malými bábätkami a prechádzkami von? Kedy chodíte? Ráno nám neprichácha do úvahy, malý je dosť spachtoško 😂😂 no tak či mám celý deň čakat až do večera alebo ako. Máme aj kvalitnú slnečnú clonu na kočík. No a ďalšia vec, prikrývate vaničku tým vrchom alebo odkrývate? Natierate také bábo nejakým krémikom? Ďakujem!🙂

anavixy
17. jún 2024

Babatko ziadnym kremikom, ak myslis spf, nenatierat. Take babatko na slnko nepatri! Von ist az podvecer/vecer, ked slnko nepali a aj vtedy mat striesku zatiahnutu, pouzivat clonu ak svieti. Takze bud rano dieta dat do kocika, nech si dospi tam, alebo potom cakat do pod/vecera, zalezi od aktualnej teploty.

melanta
17. jún 2024

V prvom rade nezakrývať kočík žiadnou plienkou ani ničím iným, ja som nikdy nepochopila, ako jedna matka môže v teple urobiť bábätku kobku v kočíku tým, že ju celú zatvorí plienkou alebo čímkoľvek. A nie, nepomôže že centimeter na strane je voľno. Veď to dieťaťko tam nemá vzduch, blíži sa to k účinku akoby bolo uzatvorené v aute, stačí si prečítať názory odborníkov. Takže určite ničím kočík nezakrývať. Nepočúvaj mamičky, ktoré ti budú hovoriť, že im sa nič nestalo, že dieťa nemalo kočíku vzduch. Ráno kľudne choď, aj keď malý spinká. Veď aj tak nesleduje okolie, takže prejdeš sa aj ty, on bude na vzduchu. A potom až podvečer či večer. Krem nepotrebuje, je potrebné ho držať mimo priameho slnka, chrániť tú jemnú pokožku ešte pred lúčmi.

anavixy
17. jún 2024

@melanta tiez nerozumiem ako to mozu urobit, pritom osveta je, napriek tomu to stale robi kopec mamiciek 😵‍💫

diankadop
17. jún 2024

Ked bol syn takyto maly, tak sme nenatierali nicim na opalovanie, ak mas to na mysli. Clona na kociar alebo slnecnik a to staci. Chodievala som na prechadzky skoro rano, kym este nebolo take teplo, alebo som sa prechadzala po parku popod stromy.

ptvw
17. jún 2024

Presne nič nezakryvat, nech je kočík v tieni a nech tam co najviac prúdi vzduch, nie urobiť mu z toho pec...ťažko mi je ked to bežne vidím aj teraz, vanička zatvorena, strieška zatiahnuta a plienka však to je pomaly vakuovo uzavreté ak to zvelicim...maly sa mi narobil v juli a von som chodila keď už nepieklo, pekne do tieňa a kočík otvorený, malý mal len bodynko s krátkym rukávom a kratasky však bolo 40 stupňov

dadka1997
17. jún 2024

@ivkav5 a preco nie aj rano? Veď oblečiem nakrmim a idem von a moze spať v kočiku .. a tak isto aj na večer 🙂
Dietatko take male s ničím nenatierať, clona je velmi dobrý napad, ale ziadne plienky deky nikdy neprehadzovať na kočík

ivkav5
autor
17. jún 2024

@melanta ďakujem krásne, to by mi určite nenapadlo zakryť dekou alebo plienkou ako to aj bežne vídam 🙄🙈 tiež nerozumiem ako to ešte niekto praktizuje..ale máme cybex slnečnú clonu, tak tu dávam…

ivkav5
autor
17. jún 2024

@dadka1997 malý sa bežne prebúdza okolo 10tej 🙈😂😂 je to taký spáčik…

ivkav5
autor
17. jún 2024

Ďakujem za rady baby, tak teda najskôr večer budeme vychádzať von!🙂

nika23t
17. jún 2024

@ivkav5 na slnko som nechodila, maximalne som nechala kočík v tieni, ale v takých horúčavách je lepšie takému bábätku dnu ako von. Potom som chodila na prechádzky až k večeru, okolo 17tej, 18tej. Krem pre bábätko žiaden, v žiadnom prípade ho nevystavovat slnku.

dadka1997
17. jún 2024

@ivkav5 tak to ze by si ho zobudila nakrmila a dala do kocika mu neuškodiš môže leňošiť v kočíku;)