Hojdačka pri ťažkom zaspávaní

kikus48
7. máj 2017

Ahojte. Potrebujem poradit. Mam takmer 8 m dcerku ktora naozaj tazko zaspava. Cez den len v kociku (ideme sa kocikovat 2x) a vecer sa uspavame s placom aj hodinu a zaspava po 10 vecer. Ked je zle pocasie je to katastrofa. Pomoze len nosic. Ale nevieme ju z neho bez zobudenia vybrat. Preto ma napadlo kupit hojdacku na sposob Hacky ci Adama. Myslite ze je to dobry napad ? Poznate inu hojdacku? Aby bola bezpecna aj nieco vydrzala. Vopred dakujem

deti95060810
7. máj 2017

my sme mali prenosnú tašku. jedna dcéra v tom zaspávala. no či je to dobré? dieťa si navyklo a museli sme ju hojdať do zbláznenia. My sme ju sj s tou taškou dali po zaspaní do postieľky... ide len o to, že ak si nato dieťa navykne potom je ťažko odvykať... inak teraz ste aj v takom blbom období - v tomto období sme aj my mali problémy s plačom a so zaspávaním. po čase to prešlo a už zaspávala pekne sama v postieľke.
ďalšie dieťa sme už to tašky nedávali, ona zaspávala pekne sama v postieľke...

errinye
7. máj 2017

Ahoj, urcite nic nekupuj.., zvykne si na to babo a potom to bude len tazsie... Odporucam dat mliecko (nakojit) a ostat z dietatkom na posteli kym nezaspi. Ak by " vystrajalo" chce sa hrat a podobne prip. je nespokojne tak na chvilku nechat v postielke. Nevravim vyplakat, ale nechat ho chvilku a potom to opakovat. Zvykne si urcite. Prve dni budu tazsie, ale potrva to kratko 🌹 Ja som ucila od pol roka 🙂 a teraz zaspi v pohode sam v posielke a lezim pri nom v posteli. Drzim palce! Pevna vola musi byt

sykorkauhliarka
7. máj 2017

ma 8 mesiacov uz davno je zvyknute ....ani ja som nevedela moju inac uspat..bola nezastavitelna...niekolko chyb som urobila hned na zaciatku..ako cicikanie uspavanie atd....a potom to inac neslo...takze vraviet ze dieta si zvykne je smiesne...uz si davno zvyklo....u nas hacka nefungovala iba nosic a satka ...cez den este nevie bez satky zaspat ale teraz uz 3 vecer zaspala v posteli bez nosenia

errinye
7. máj 2017

A este mi napadlo... Pises ze kocikujes 2x tj. 2x spanok cez den? Mozno v tom je problem... Mozno by stacil jeden spanok na obed. My mame 10m a uz zopar mesiacov ficime na jednom spanku na obed. Skus zmenit rezim mozno pomoze ;)

kikus48
autor
7. máj 2017

Dakujem dievcata za rady. Ano spinka 2x denne. O pol 10 a o pol 3 po hodine. Ono urobila som chybu ze som ju naucila spat pri sebe. Postielku neznesie. Bola chora, po nemocnici sme mali problemy. Vzala som ju k sebe a uz sa do postielky nevie vratit. Nase noci vyzeraju tak ze ide spat po 10, a ked vstane kazdu hodinu a pol je to dobre. Niekedy aj 10x bola do rana hore. To je to tiez dovod preco spi pri mne a preco 2x cez den spi. Je unavena. Rada by som jej pomohla pri spinkani. Aspon zaspat. Tiez sa bojim tej kolisky ze si navykne a co potom. Len toto tiez nie je riesenie. Musim ju nejak uspat a dat do postielky. Ach jaj :(

errinye
7. máj 2017

@kikus48 skus fakt jeden spanok na obed. V case prveho spanku sa skus venovat pohrat sa proste natiahnut ten cas. Pojde to uvidis. Este otazka. Prve dietatko? Dojcis? .... Druhy spanok potom daj okolo siedmej-osmej najneskor. Za skusku nic nedas. 🙂 bude to dobre uvidis

errinye
7. máj 2017

@kikus48 inak si myslim, ze tvoju dcerku skor trapia zubky ako postielka. Deticky sa velmi natrapia s nimi. Tiez sme niekedy hore aj 10x no stale mam silu vstavat ku posielke az nad ranom je syncek pri mne 🌹 Vyrastu a bude to potom len spomienka ako daaavno to bolo 🙂

kikus48
autor
8. máj 2017

@errinye prve babo 🙂 dojcim . Dakujem.za radu

sipopa
8. máj 2017

my teraz este len babatko cakame ale sestra mala tiez problem s uspavanim maleho lebo bol tiez zvyknuty, ze ho stale niekto nosi ked zaspava no a po istej dobe uz to chcela sestra prestat robit a nemohla lebo uz bez toho nevedel zaspat a bol problem, skusala to vselijako ale kazdy vecer plac krik tak uz teraz rezignovala a zakazdym ho uspi len aby neplakal netrvalo 3 hodiny uspat. ja si ale tiez myslim, ze by mozno mala menej spinkat cez den aby bola potom vecer unavena a to sa jej urcite bude zaspavat lepsie 🙂

cajchana
8. máj 2017

No najlepsie je to dieta neucit na taketo metody uspavania vobec lebo teraz sama vidis ako to dopadne, podla mna je este malinka a bude sa ju to dat este donaucit ale asi iba velmi tazko. Este sa napocuvate vela placu a kriku kym bude vediet zaspavat sama. Treba mat pevne nervy a postupne to obmedzovat az kym si od toho uplne neodvykne

fomelka
8. máj 2017

Len pevnú ruku a zapchať si uši. to nemôžeš dopustiť aby už tak veľká slečna nevedela zaspávať sama. Ja si viem predstaviť, že veľmi plače ale pokiaľ budeš povoľovať, bude to ešte horšie. Pekne do postieľky a vydržať. Snažila by som sa ju uspať rozprávkou alebo hudbou

domak2
8. máj 2017

Asi jej bude stacit jeden spanok, ale mozno su to len tie zubky. Ja neviem ale 8 mesacna mi nepride ako ziadna velka slecna ale male dieta. Ja som sa o ten rezim skusat zaspat sama pokusala az okolo dvoch rokov. Teraz ma pat a zaspi pekne za par minut ked pri nej lezim a nijak ma to neobtazuje. Ved vidim ako cas leti ... 🙂

soldi
8. máj 2017

@fomelka ospravedlnuje ta jedine to, ze este nemas deti, verim, ze svoj nazor zmenis

soldi
8. máj 2017

@kikus48 toto je motoricke obdobie, kedy je uplne bezne zhorsenie zaspavania aj castejsie budenie (mam to uz treti krat momentalne 😀 )

Neurobis s tym nic, postupne to odoznie.
O desiatej je strasne neskoro, taketo babatka by mali chodit spat idealne okolo siestej.
Jeden denny spanok je strasne malo, nad tym ani neuvazuj, lebo ju uplne rozhasis. Kolko hodin denne prespi a kedy rano vstava?
A tie denne spanky ma od kolkej do kolkej? Cely cas musis s nou chodit?

kikus48
autor
8. máj 2017

@soldi ahoj. Vstava o pol 8 rano. O 10 spi prve kocikovanie, cca hodinu. O pol 3 druhe. Ked nevieme ist von tak zaspi na prsniku, ale velmi tazko a v postielke spi mozno 45 min max. Teraz vecer zvykne este okolo 6 na 20 min zaspat. A potom vecer po 10. Skor nezaspi ani ked sme zrusili spanok o 6. Len nervozna bola. Zaspava hrozne. V noci sa 5 - 10x budi.

kikus48
autor
8. máj 2017

@fomelka ono myslela som si ze ju necham plakat kym sa nenarodila. Teraz fakt ako mama to nedam. Prave preto hladam moznost ako ju uspat ...aby sa netrapila

soldi
8. máj 2017

@kikus48 mne takto zle spaval prvorodeny, az kym som nenatrafila na metodu dr weissblutha. odvtedy sa prehodil z 11 hodinoveho spanku na 18 hodin denne. do dvoch rokov mi tolko spaval a teraz ma 6 a stale spava pomerne vela (12-13 hodin).

ak chces, vyskusaj jeden tyzden toto:
rano prvy spanok cca hodinu, max hodinu a pol po zobudeni, proste ked zbadas prve znamky unavy (podrazdenost, suchanie oci, pohlad do blba a pod.)
pokocikuj 10 minut po zaspani a potom skus nechat kocik stat, to by uz mala byt v hlbsom spanku a nemala by sa prebudit po zastaveni. (dbaj na to, aby jej nebolo prilis teplo)

dalsi spanok by mal nasledovat do troch hodin po tomto prvom, zas sa treba riadit znamkami unavy, nie hodinkami.

na nocny spanok by si mala zacat ukladat okolo piatej. vecera, kupel, stlmit pohyby, aktivitu, svetlo a okolo siestej si s nou lahnut do postele a v pritmi ju nakojit bez nejakeho jasenia, tulenia a pod. pokial mas podozrenie na bolest zubov, skus dat vecer viburcol cipok (ma prirodne zlozenie, tak sa nemusis bat).

pokial nevystihnes dobre tu unavu a presvihnes cas spanku tak nastupuje tzv druhy dych- dieta je vystartovane, jasi sa, vobec sa mu neda zaspat, treba sa tomu pokusit zabranit. radsej ukladat skor, nez neskor.

vyskusaj to tyzden a uvidis ako to pojde. ak by si mala nejake otazky, kludne mi napis. mne sa to osvedcilo u vsetkych troch deti