Hnedozelené a hnedé oči rovná sa modré

29. feb 2024

Ahojte. Je prosím možné, že nás syn má modré oči? Dnes ma muž konfrontoval “zo srandy”. Že po kom má syn modré oči. Ja mám hnedozelene muž tmavohnede niekedy až do čierna. Zreničky mu prakticky nevidno. A nie naozaj som nebola ani so susedom, poštárom ani na umelom oplodnení. Občas som sa nad tým zamyslela ale až doteraz som to neriešila vážne. Ani neviem akého doktora by som sa na to opýtala. Gynekológa? Moc ďakujem a krásny vecer

nelca84
29. feb 2024

Google si neskusala?

danielllka
29. feb 2024

@nelca84 predbehla si ma, tú istú fotku som chcela dať aj ja 😄
Autorka, moj ex má hnedé oči, ja zeleno hnedé a syn má sivomodré. Mimo toho ja meriam 158cm,ex 169cm a syn 182cm 😆

heni79
29. feb 2024

@nelca84 dala názornú pomôcku. A ak by ste boli stále mimo - aké oči majú vaši predkovia? Pokojne aj dve generácie vzad. A berte do úvahy aj súrodencov. A máte po hádkach.

sorciera24
29. feb 2024

jasne, je to aj po predkoch, my mame s muzom obaja zelene a jeden syn ma modre a druhy hnede (to je dokonca menej ako 1%).....vsetko je mozne

monicatko20
29. feb 2024

Malý do 5 mesiaca modré, následne zelene, po roku hnedé.. 🤣

anjelicek26
29. feb 2024

Ja mam tmavohnede oci a muž modré a mame tri modrooke a jedno zeleno-hnedooke dieta.. kde máš zelenu,máš v pozadí aj modru... dcera ma vysoke sance,ze bude mat raz modrooke dieta,aj ked sama modre oci nema...sice ma menej percent štatistický,ze sa presadí,ale príroda robí svoje...

heni79
29. feb 2024

My sme obaja hnedookí a tmavovlasí. Jedno dieťa - blond vlasy a modré oči (dnes skôr sivo-modro-zelené - podľa nálady). Druhé dieťa - tmavé vlasy a hnedé oči. Obe deti majú čo dediť nielen po nás, ako rodičoch, ale i po iných predkoch. Z oboch strán. Treba myslieť, nie sa hádať,

anjelicek26
29. feb 2024

@sorciera24 u nás tiež tak mama zelené otec modré a my dve sestry hnedé a len jedna modré... preto ja mam modrú geneticky niekde na pozadí a s mužom mame skoro všetky deti modrooke,aj keď hnedá je dominantna🤣

ivik4
29. feb 2024

Neviem kolko ma, ale moj syn mal vsetky farby oci a az ako posledne mal hnede ktore mu aj ostali

misicka31
29. feb 2024

Genetika....dedí sa z pokolenia na pokolenie,môže siahať až 7generácií späť

sorciera24
29. feb 2024

@anjelicek26 no a to este ten hnedooky je blondak a ten modroky ma tmavsie vlasy....

ivangeline
29. feb 2024

Kolko ma syn? Do 2r ...maju vsetky deti modre alebo hnede.. My sme svetly typ,takze mali modre. Po 2r sa to menilo. Zelene. Sive. Modre.

maryetta
29. feb 2024

@monicatko20 fakt aj po takom case? No som zvedava ake bude mat nasa najmensia.
Ja mam hnede. Muz ma taky mix. Seda, modra, hneda.
Prvy syn mal hned hnede. Dalsie dve deti maju uplne modručke-prenikave.

maryetta
29. feb 2024

@nelca84 tak toto su take percenta. Svagrina ma modre. Brat ma hnede. A syncek ma zelene. Podla toho 0%

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nevenka
29. feb 2024

Ja mam zelenomodre, take sivaste, manzel hnede.

Prve dieta malo modre oci, teraz ma 10 a uplne do zelena s hnedymi skvrnkami ma teraz.
Druhe dieta ma jasne modre oci.
Tretie ma uplne do cierna, ani zrenicky nevidno.
Stvrte ma svetlohnede, take ako manzel.

V rodine mame dominanciu aj-aj. Tu v tej farbe oci to nie je jednoznacne.

nana8989
29. feb 2024

Ja mam tmavohnedé, muž má zelené, staršia dcéra má hnedé a menšia ma bledomodre až sivé 😊 tiež mi to najskôr nešlo do hlavy, a mužovi tiež, ale teda ona je inak kompletne po ňom, takže by ju zaprieť nemohol ani keby chcel 😂

autor
29. feb 2024

@nelca84 jasne googlila som prepáčte. Aj tento obrázok mi vyskočil. Len som chcela aj naozaj reálne skúsenosti. Dakujem

dzejsik
29. feb 2024

mam jednych znamych obaja hnedooky a vsetky deti oci modre 😁

dadis
29. feb 2024

Na nas ta tabulka vobec neplati: sivomodre, hnede a deti zelene (co tabulka dava 0%) a sivomodre (dcera na uplne rovnake ako ja)

veronikaszabova
29. feb 2024

Ja hnede,muz hnedozelene.
Dve deti s modrymi ocami a jeden syn ma hnede.

monicatko20
29. feb 2024

@maryetta aaano..Nam aj vlasy 🤣 narodil sa s čiernymi, tie mu okolo 5 mesiaca vypadali, narastli čisto blond a nakoniec ma hnedé 🤣🤣🤣 neviem čo toľko vymýšľa furt, nevie si vybrať na koho sa podobať 🤣 ale oči ostanú asi hnedé tatove 😊 moje mal do roka 😁 ale teda vlasy nakoniec z tatovej blond moje hnedé, ale brčkavý zas po tatovi 🤣

iwesska
29. feb 2024

Samozrejme. Hnede oci nesu modry gen. Nie vsetky,ale mozu. Ja ho mam tiez dlho som mala modre oci,az sa mi v 2r.prefarbili na hnede. Muz ma tiez hnede a nasa dcera ma jasnomodre oci🤷‍♀️

mamickalisticka
29. feb 2024

Naša situácia. Oco zelené, mama modré, my s bratom hnedé. Bratova žena a brat hnedé. Ich dieťa najmodernejšie oči na planéte. Moja mama si veľmi želala aspoň jedno dieťa s modrými očami. Splnilo sa jej to u vnuka 🤍

ana82
29. feb 2024

ja mám hnedé oči manžel zelené, dcéra modré a syn tmavohnedé
myslím si, že má modré po mojej mame

ruzovakrava
29. feb 2024

My sme s mm obaja zelenookí a naša dcéra má čiastočnú heterochrómiu, má zelené oči a 1% šanca že bude mať hnedé sa pretavila do faktu že jedno oko má z 1/3 hnedé a na druhom oku je to asi 1/5 😃 a vyzerá to bohovsky zaujímavo ale vidieť to len zblízka nakoľko je to taká orieškovo hnedá, po babke 🙂 inak kamarátka má brata modrookého blonďáka, všetci majú hnedé oči a tmavé vlasy, aj starí rodičia, ale prastarý otec bol blond s modrými očami. Genetika je veľmi zaujímavá 🙂

nika23t
29. feb 2024

Ja mam zelené, manzel modré a dve z troch dcér majú tmavohnedé, a určite sú manželove 😊

maryetta
29. feb 2024

@monicatko20 moja druha a treti sa narodili mali cierne vlasy. Tak tiez vypadali a mali blond. Dcerka ma 6 rokov uz a taky spinavy blond. Ale syncek 3-rocny on ma uplne blond vlasky.

nelca84
29. feb 2024

@autorka tak chcela si sa pytat lekara, tak zrejme, ci je to mozne, alebo aka je pravdepodobnost. Co ine si sa chcela opytat lekara?

janickacrazy
29. feb 2024

Ja mám hnedé oči a hnedé vlasy aj manžel. Máme troch synov, prvý hnedé oči, čierne vlasy, druhý zelené oči, hnedé vlasy a tretí modré oči a blond vlasy. Aby nebola nuda. 😁