Furt nespokojné 4-mesačne miminko

karakali
25. máj 2021

Ahojte
Už mi to nedá a musím sa opýtať či má niekto podobný problém alebo ako ste to zvládali lebo ja už nevládzem. Mám 4 mesačného syna od malička to bolo večne uplakané a zamračené dieťa všetci hovorili počkajte bude to lepšie ale je to furt iba horšie a horšie. Keď nespí tak furt iba plače alebo fňága som uňho ukazujem mu hračku ale to ke zábava na 5 min a zase začne ..... Na brušku nechce bývať furt sa tak rozčuluje aj do záchvatov ani na chrbte ani na boku ani na rukach nič jedine čo mu funguje tak chodiť sním a to sa kuká ale zastane sa na 20sec a hneď záchvat 😑 podľa lékarky je to iba povaha no vypýtala som sa na neurológiu a budeme sa objednávať aby sme mali istotu že mu nič neni. Fakt už neviem ako ďalej myslela som si že si materstvo budem užívať ale ta chvíľa ešte neprišla. Nosítko nezaberá ako náhle sa zastane je problém takže to neni riešenie v kočíku spí 30 min a potom sa ide dom s revom. Fakt už nevládzem ma niekto podobnú skúsenosť alebo rady?

danielahamar
25. máj 2021

kojený, či UM?

mamamasama
25. máj 2021

asi je nespokojný, lebo si jeho matka... vymen nositko vymen za nosic, alebo za šatku.. urcite mas klokanku.. v tom by som vrieskala aj ja..

karakali
autor
25. máj 2021

@danielahamar je na umelom od narodenia

karakali
autor
25. máj 2021

@mamamasama to je rada... Malí je taky aj u starkej ked je snim takze to neni mnou lekarka povedala že je náročne dieťa. A pokiaľ ide o nosič skúšali sme 6 druhov aj šatek a nikdy sa mu v žiadnom nepáčilo v pohybe v každom ako človek zastal tak rev. Takže je úplne jedno včom je a keď potrebujem uvariť tak mi nepomôže ani jedno kedže stojím u linky

ckatka
25. máj 2021

Vieš...veľmi často dieťa zrkadli emócie svojich rodičov. Takto malé bábätko môže byť nervózne z niekoľkých dovodov - bud je hladne, unavené, treba mu vylučovať alebo potrebuje kontakt. Alebo je choré a niečo ho bolí /tlačí omina. Alebo si nervózna unavená ty a ono to cíti.

Ja mam spokojne šťastné kontaktné dieťa, snažím sa plniť jeho potreby skôr ako dôjde k revu, ale veru jeden deň hodinu reval reval a nedal sa utíšiť. A vieš čo bola príčina? Listocek na leginkach ho rezal na nozicke normálne mu to tam vysuchalo ranku. Takže niekedy aj takáto "blbosť"...

Odporúčam skus šatku...A daj sa viac do pohody ty. (Ver mi...viem ze je to ťažké...ale veľmi pomôže uvedomiť si, že toto je tvoja životná úloha momentálne...A sústred sa na to aby ste boli obaja spokojní)

ckatka
25. máj 2021

@karakali ja mam 5m a tiež s ním v šatke musím behať a nemôžem zastať. A navarim prd....no tak...občas uvarí manžel občas je donáška občas jeme pizzu a keď sa dá tak navarim obrovský hrniec niečoho na viac dní.

danielahamar
25. máj 2021

Nemôže ho brucho bolieť? To nosenie v tomto veku je asi normálne, už vie čo chce

danulicek
25. máj 2021

ja som mala takého prvého syna. navyše jeho spánok prvého polroka bol asi taký že: 10 minút spal, hodinu vrieskal, potom kukal, potom sa rozčuľoval, lebo chcel byť v pohybe a nešlo to. potom spal 15 min a znova dookola. o nočnom spánku ani nejdem písať, lebo ten takmer ani nebol. prvého polroka neviem ako som prežila, dalo by sa povedať, že keď nespal, tak sa rozčuľoval alebo stále bol v nejakom pohybe, kopal nohami, skúšal sa otáčať a pod... a áno, je to aj povaha. doteraz je syn neskutočne akčný, aktívny a stále kváka :D ale poteším ťa - ono to najhoršie prejde a zlepší sa to. ale budeš si žiaľ musieť zvyknúť, že nie všetky deti spinkajú a usmievajú sa. ak teda nemá iný zdravotný problém - napríklad boľavé bruško, teplo, zimu...

inak čo sa týka tej nervozity - z vlastnej skúsenosti ti napíšem, že s jeho nervozitou stúpala moja nervozita a s tým ruka v ruke išla jeho ešte väčšia nervozita a fakt to boli desné stavy. možno to vyznie čudne, ale tu naozaj pomôže len upokojiť sa, začať ho vnímať ako dieťatko, ktoré má problémy samo so sebou a potrebuje ťa, lebo jedine ty ako mama mu môžeš pomôcť - tak to je v prírode zariadené, že to teplo mamy je jedinečné. keď sa ukľudníš ty, čiastočne sa ukľudní určite aj ono. naozaj, ja sama som tomu neverila, ale fakt to tak je 🙂

makova333
25. máj 2021

@karakali smer gastro, moze mat problemy s bruskom (od nafukovania az po intolerancie, alergie...). Az ked budes mat gastro ries neurologiu.
@mamamasama velmi fasa rada kopat do utrapenej matky. Uz sa lepsie citis?

ivangeline
25. máj 2021

Povaha a plus ine tazkosti...Moja tiez vela revala a bola energicke babatko. Po roku je to omnnoho lepsie...ale je to energicke,emotivne a malospiace doevcatko. Plus ma citlive brusko a samo, ze zrkadli aj moje emocie... ja to potlacujem a ona dava najavo. Kazdu nepohodu. Je ju vidiet stale. xD

cookie29
25. máj 2021

Môj starší bol náročné dieťa. Je tu aj skupina na MK. Pozri sa možno ti pomôže. U nás to trvalo skoro 3 roky.

abbies
25. máj 2021

áno, syn prvé tri roky, tri mesiace a tri dni doslova prereval. Keď sa narodil, bol jediné dieťa v pôrodnici, čo stále plakalo. Keď sme došli domov, nespal, maximálne 15 minútové spánky dával a padlo 19 hodín, spustil rev a reval do polnoci. Denno denne. Trvalo to 3 mesiace. Viac ako 15 - 30 minút začal spávať až okolo roka. Nikdy mu nič nezistili. Proste lekárka povedala, že je taká povaha. Teraz má 7, stále poriadne nespí, a stále plače. Síce nie denne, ale plače za úplne blbosti. Divím sa, že som mala odvahu mať druhé.

karakali
autor
25. máj 2021

@abbies obdivujem ženy ktoré maju odvahu po prvom náročnom mimine mať druhé. U mňa to určite nehrozí ako porod bol katastrofa kontrakcie vsetko 7hodin ku koncu po pol minute potom ešte infúzka na silnejšie kontrakcie pretože malí išiel v záklone nakoniec mu začali padať ozvy tak akútny císar. Pri císare 3litre stráta krve takže doplnovali potom ma zobudili a prestala som dýchať takže ma oživovali a 4 dni držali v umelom spánku zaintubovanú 😑 zobudili ma 4 dni po porode na chirurgickej jipce kde som este 2 dni ležala než ma previezli na 6 nedelie 😑😑😑 nikomu to neprajem len neviem za čo ma kto trestá taký porod a ešte aj náročné dieta 😑😑😑

laura_222
25. máj 2021

@karakali aj nasa bola taka vrestala vsade a vzdy trvalo to do cca pol roka. Neurolog to zhodnodil ze je extremne drazdiva vsetko jej vadilo jej nervova sustava potrebovala dozriet. Po pol roku sa zlepsila teraz je to usmievave spóocenske 3,5 rocne dievcatko. Ale je to o drzku byt s taky babatkom. Treba vydrzat to prejde. Pripadne si najst pomoc k nemu nech sa nezblaznis z toho.

fiafia
25. máj 2021

@karakali Ja na tehotenstvo nespomínam šťastne. Ležala som na začiatku v nemocnici so silným zápalom močových ciest a pomerne skoro ma začali bolieť rebrá. Bola to dennodenna strašná bolesť a nikto mi nevedel pomôcť. Spávala som v polosede, jediná poloha kde sa tie bolesti dali prežiť. Celé tehu som pretrpela, neskôr mala zle spávala. Spala len v kočíku. Deň, noc som ju musela voziť inak sa s ňou nedalo keď bola unavená. Tým som chcela povedať,že dnes je to zabudnuté v sekunde keď príde obijme má, povie maminka ľúbim ťa. Materstvo je strašne ťažké, vyčerpávajúce ale to najkrajšie čo nás ženy stretne. Treba len tie ťažšie časy vydržať.

mima86
25. máj 2021

Ja som mala takeho prvorodeneho. Nikto mi to neveril,ze to je take hrozne. Neporadim ti, co by mohlo pomoct,lebo doteraz netusim,cim to bolo. Do druheho som sla,ze uz to horsie bolo a druhe bude to lepsie 🤣 a mam dvojicky 😂😂😂😂 asi to bola priprava na ne

danulicek
25. máj 2021

@abbies akurát mám útlm po obede, ťahá ma na spánok (v robote :D). začítala som sa do tvojho komentu a hneď som sa sfleku prebrala, že či máš doma moje dieťa :D úplne presne - za všetko plače, poriadne nespí, všetko veľmi prežíva. stále v pohybe, už včera bolo neskoro a tak to bolo od narodenia. ale druhý syn to totálne vyvažuje - ten je salámista, spí aj za staršieho brata a oproti prvému má na všetko čas. neviem, čo je horšie :D ale sú to lásky, to sa musí nechať.

abbies
25. máj 2021

@karakali ja som mala tiež akútny cisársky, ráno voda odtiekla, 12 hodín kontrakcie, a potom sa sa nedialo, takže akútny cisársky. Až na kontrole po šestonedelí sa ma lekár pýtal, či som dostala aj transfúziu. Mne len lekárka spomenula, že ma nevedela zošiť, lebo sa tkanivo stále trhalo na vraj to dosť krvácalo...

abbies
25. máj 2021

@danulicek naša druhá zasa spala, už v pôrodnici mi ju chodili budiť na kŕmenie, ale potom časom, okolo roka sa aj ona začala často budiť. Takže teraz mám doma dvoch nespavcov a urevancov. Nespala som skoro 8 rokov a asi sa ešte dlho nevyspím. Ale čo už človek narobí... 🙂

majamat
25. máj 2021

moja dcera bola takato, malis me koliky a reflux. od narodenia plakala aj na rukach, malokedy sa utisila, spavala velmi malo. ak su to kiliky, tka by to malo postupne prechadzat.

taga
25. máj 2021

Juj, mrzi ma, ze sa takto citis... a ked citam o tvojom porode, aj tam moze byt jedna z pricin. Tak ako bol ten porod tazky pre teba, tak isto bol tazky aj pre maleho. Takze aj to moze zavazit, plus povaha. Ja ti dam len jednu radu, ignoruj a vobec si nepytaj rady od mam dokonalych, spokojnych, stastnych deticiek, lebo tie netusia o com tocia a akurat si kopnu, ako ta vyssie.. skus sa uvolnit, pustit to napatie nejako von, skus hladat dalej, co by mu mohlo vyhovovat.. ked pises, ze je rad v pohybe, mozno hacka by pomohla?

majamat
25. máj 2021

@karakali fuha, tak to vam vztah s drobcom zacal pekne blbo - tym ymsôlim ten komplikovany porod. babatko to mozno aj citi. aspon mi to tak pride, lebo je som tiez mala dost komlikacie, aj ked nastastie som sa nedostala do tak zleho stavu ako ty. no bola som blizko.
ja som dostavala vyvolavacky 4 dni. potom sa to spustilo a vlemi rychlo. na zaciatku este ok asi 4hod, dost take stabilne a slabe kontrakcie, ked mi pustili vodu, uz to boli silne a minutove kontrakcie. som myslela, ze mi brucho vybuchne. dcera sa nestihla dobre ulozit, isla von s rukou prin hlave, ako superman 😀 a vdaka tomu som mala obojstrannu rupturu krcka, co mi gynekologicka hned zasivala, okrem toho kompletnu rupturu hradze 4 stupen. to ma zasival primar chirurgie a museli ma uspat. vdaka bohu som neskoncila na plienkach. po niekolkych hodinach som mala stale krce v bruchu, zavrate. no nebolo mi dobre. som uz myslela, ze som nejaka citlivka, co som nikdy nebola. a ked mi klesol tlak, tak zistovali preco. krvacala som do maternice. ke dma prekladali na ten ich porodnicky stol ( ci yvsetrovaci ), tak uz soms tracala vedomie. tak ma rychlo zasivali, pichali infuzky, davali trasfuzku, injekcie na zainovanie maternice.

majamat
25. máj 2021

@taga suhlas. ja som tiez vselico poskusala a na moje dieta proste nic z toho neplatilo. je veru zaujimave, ze radit vedia iba tie, co take dieta nemaju, tie o maju, chapu, ze vela moznosti nie je.

moja je uz teraz pubertacka, ma 10,5r a stale ej to urevane dieta,a le papulovat vie teda statocne, a taka bola od narodenia - priecna.

makova333
25. máj 2021

@karakali
@majamat baby joj mne je vas tak luto za tie porody. Ja som mala prvy hrozny tiez, ale babo bolo ukazkove, stale spala alebo papala. A to spanie jej zostalo do dospelosti 😀 Ona dokaze prespat keby moze 24 hodin a to uz ma po 20ke 😀 Druhe dieta bola planovana sekcia, co bolo oproti klasickom porode uplna pohoda. Ale babo do 8 mesiacov revalo 24 hodin, pobehali sme dr. gastro, alergo, neurologia, urgenty...Vsetko ok. Vraj. A ja som mala chut sa odpalit do inej galaxie. Nemohli sme chodit von, lebo akonahle na 10-15 minut zaspal a potom sa zobudil nasledoval taky rev, ze som letela domov ako Pribylinec. Ja si z obdobia do 8 mesiacov pamätam fakt len utrzky a najmä non stop plac. Raz ked uz sa mi zdalo, ze toto nie je jeho standardny plac, isli sme na urgent do nemocky, najskor nas dr. zdrbala, ze place asi lebo je hladny. To uz aj moj fakt pokojny muz zvysil hlas, tak nas poslala na sono. Mal zauzlene crievka, este v noci ho operovali. Potom na druhy den robili vysetrenia a krpec ma vrodenu intoleranciu laktozy a alergiu na BKM. Presli sme na speci mlieka/stravu a odvtedy pokojne dieta. Len teda co mu zostalo on proste aj vo veku takmer 10 rokov vstava 5.00 -5.30 😀 Ale chce byt doktor, tak si hovorim, ze to aspon vyuzije 😀 Inak si pamätam, ako som tu ja pre takmer 10 rokmi hladala radu, co mu moze byt a 99% ma zdzubalo, ze tak place, ved je to babätko a mam ho non stop nosit na rukach/v satke ved som na materskej tak sa mam dietatu venovat, co ine mam na robote. Jedna jedina mi napisala, ze to nie je ok a nasmerovala ma. Nepamätam si jej meno, ale dodnes si na tu dobru osobku spominam a dakujem jej 🙂

kikk
25. máj 2021

@karakali tiez sme mali v tom veku neskutocne uplakanu dcerku. Diagnostikovali jej tortikolis...t.j. preferencia jednej strany...mala stuhnute svalstvo sije, chrbatik. Neviem, ci uz Vam zienky radili, ja by som skusila aj fyzioterapeuta. Vela sil❣

carduelis
25. máj 2021

Pozri hypertonicky syndrom alebo hyperexcitabilitu.

majamat
25. máj 2021

@makova333 jezis, no teda ste si tiez prezili svoje.
ten porod, to uz je za mnou, 10r je dlha doba, uz som bola aj 2 tehu, no skoncilo MA.
a tentokrat by som mala indikaciu na sekciu. este aj to je dosledok mojho nestatsneho poridu, prepadava mi maternica a mam odporucene vybratie.

co sa tyka dcery, bol to boj od narodenia. uplakane nespave dieta, koliky, reflux. v 4m sa nam dusila mleikom pocas naseho spanku. ja som bola uplne mrtva, unavena, nevyspata a nevnimala som, no mms a zobudil na to, ze mavala rukami. nevedela sa nadychnut. mali sme obrovske stastie. zachadzala sa nam. od placu, neskor amoky, stale priecna, aj teraz. ma svoju povahu, musi mat posledne slovo. okrem toho boli neskor aj ine tazskoti - ma celiakiu, priadala sa nam stitna zlaza, je drobna, zle rastie, tak sme boli na vysetrenie rastoveho hormonu. ma za sebou viac odberov krvi a pomaly aj viac vysetreni ako ja.

no na druhej strane ju psychologicka pochvalila, ze je nadpriemerne inteligentka, uci sa dobre, je stvrtacka, doteraz same jednotky na vysvedcku a teda z odpovedi a testov este nemala ine znamky ako 1 a 2. zucastnuej sa matematickych sutazi - Maxik a Klokanko, ale teda ten Maxik, to je riadna blbost. niekedy su tie ulohy nejednoznacne. asi v 2r dostala ocenenie za to, ze je najlepsia zo skoly. krasne kresli a maluje. je vcelku kreativna.
Zuska tvorila kalendar pre nasu obec ( teda 2 kalendare ) a dcera v nom mala svoju kresbu - v tom velkom nastennom. pred tyzdnom vybrali asi 5 najlepsich a dcera medzi nimi, dostala ocenie od starostu.

je fakt sikovna, len keby to s nou vsetko nebolo take komplikovane.

tu ej ta kresba

luccija
25. máj 2021

@karakali pýtaj sa na gastro môže mať aj tichý reflux Daj mu hračky nech sa zabáva aj sám, ale ano sú aj náročné deti, ktoré revu stale a roky sú náročné😉

makova333
25. máj 2021

@majamat jeeej krasne velka sikulka je dcera 🙂

karakali
autor
25. máj 2021

@luccija neviem aký je to tichý reflux ale od mala nás koliky netrápili aj keď plakal tak u lekárky vždy bruško prehmatateľné mäkké a vždy hovorila lekárka že je to spokojné miminko 😑 nikdy nám neblinkal na váhe pribúda pekne keď sa narodil mam 3300g v 3 mesiacoch mal 5700g a teraz v 4mesiacoch 7100g jediný problém je že má furt málo keď sa mu zoberie flaša vždy sa začne rozčulovať začali sme už pomaličky aj príkrmy on už v porodnici jedával ako miminko 70ml vody 🙄🙄 teraz máme 2x denne 150vody a 5odmeriek a 3x denne 180ml vody a 6 odmeriek a furt ma málo do toho ešte na obed pred mliekom pár lyžičiek príkrmu dáka zelenina alebo zelenina a maso a večer buď kúsok kaše a mlieko alebo cez deň pred mliekom detskú výživu a furt ma málo 😑😑😑 a to hovorím že negrcká ani si neodgrcne max 1x za 7dni kúsok takže prejedený neni 😑