Frejková perinka

katrinka12
8. nov 2018

Ahojte.Chcem sa opýtať,či je tu niekto,kto má skúsenosti s frejkovou perinkou

vektricka16
8. nov 2018

@katrinka12 my sme ju pouzivali neaky mesiac dva..do prvej kontroly na nozicky..

jana993
8. nov 2018

Ahoj. Aj my sme ju pouzivali ale momentalne mame uz ortezu.

katrinka12
autor
9. nov 2018

Malička mi ju dostala pred tyždňom,na ortopedii mi ukazali balenie na široko s ortopedickymi nohavičkami a v Stredu na poradňi u detskeho mi sestrička vravela že nohavičky ortopedicke sa nemaju davať,tak teraz neviem..

katrinka12
autor
9. nov 2018

@vektricka16
@jana993 vy ste ako balili,s nohavičkami alebo bez?som z toho jeleň,dufam,že to nebude nadlho,malu kym prebalim,tak to trochu trva...

jana993
9. nov 2018

@katrinka12 My sme mali bez ortopedickych nohaviciek, ale zacali sme ju nosit asi az v 4mes. Neviem kolko mate vy. Ale ked na ortopedii tak kazali tak podla mna s tym maju skusenosti lepsie ako u pediatra. Nam to nepomohlo, mozno tie orto.nohavicky ju tam este lepsie fixuju.

vektricka16
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vektricka16
9. nov 2018

@katrinka12 my sme balili takto :plienka,nato som ju zabalila nasiroko aj s nohavickami a nato frejkovu perinku...je to veru onervy zabavit a prebalovat kazdu chvilku :-/ ja som ju tak balili uz v porodnici mi tak kazali ale na kontrole na nozickach potom uz to mala dobre nastastie a len nasiroko som potom balila

katrinka12
autor
10. nov 2018

@jana993 ja si tiež myslim,že na ortopedii budu asi vedieť lepšie ako u pediatra,malička bude mať v Utorok štyri tyždňe,ale zasa do odporučania ich nenapisali,ort.nohavičky,tak sa tam asi budeme musieť zasa vybrať

katrinka12
autor
10. nov 2018

@vektricka16 a hlavne keď prebalim a o hodinu nato zasa...

katrinka12
autor
10. nov 2018

@jana993
@vektricka16 ake ste mali diagnozy?čo ste davali detičkam na ramienka,aby ich netlačilo?ja davam kusok vreckovky,ale vie to chodiť hore dole.

jana993
10. nov 2018

@katrinka12 My sme mali postupne az luxaciu nam ta frejkova bola malo, tusim c4 to bolo. Teraz ma 8,5mes. a mame c3 ale aspon uz klb drzi na mieste. U vas to bude dobre my sme to zacali nosit neskoro. Nemame zatial ani jadierko, ani dobru striesku na jednej nozke. Ja som jej tam nic nedavala a bolo to v pohode len aby mala pod tym oblecenie, treba to stiahnut aby sa to nehybalo. Drzim prsty, zvyknete si na to.

katrinka12
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katrinka12
autor
10. nov 2018

@jana993 my to mame takto,neviem čo to znamena,akurat rozumiem,že striešky maju užši okraj,malička to nesie lepšie ako ja,mne je občas do plaču,keď ju v tom vidim..ale tak si hovorim,že sa potrapime radšej teraz,ako by mala mať potom problemy...ja jej to davam na spodnu košieľku a davam kusok vreckovky,aby ju to netlačilo

jana993
10. nov 2018

Deti si urcite zvyknu rychlejsie ako my. Je uplne super ze to uz riesite tak skoro urcite sa vam to rychlo napravi a aj mala je teraz este nepohybliva tak to bude znasat v pohode. Nasu je uz problem udrzat lezat cely den. Ju to vobec neboli to len pre nas je to starost ale to nic, nato sme tu 😊 ja som plakala po kazdej kontrole. Konecne mame aspon trochu zlepsenie ale museli sme zmenit lekara... pozri nasu poslednu spravu, na vasej nevidim to hodnotenie klbov tak mozno su dobre. Treba sa vsetko popytat ja som tomu tiez nerozumela az ked sme zmenili lekara tak nam to vysvetlili poriadne. Uz sme boli aj 3x na rtg. Keby som mohla vratit cas a mala tieto vedomosti hned by som si pytala Frejkovu perinku, ale kazdy lekar to asi inac riesi.

jana993
10. nov 2018

Zlu mame uz len lavu nozku.

vektricka16
10. nov 2018

@katrinka12 my sme mali len jeden klbik zly a to mala 2B alebo 2c veru uz neviem presne :-/ ale nastastie my sme to nemali dlho ani az tak zle...vy to dokedy nosite?kolko to uz mate? A pod ramienka som nic nadavala.mala tam bodycko a tie ramienka sa jej tam trochu hybali nemala to az tak pevno tam hore...

katrinka12
autor
10. nov 2018

@jana993 to je to,že to poriadne nevysvetlia niekedy...ja som sa pytala a bolo mi len povedane,že to musi nosiť 24hod.,sama som si hľadala na nete o tom...aj u detskeho mi o tom ako tak sestrička povedala že je to kvoli tomu,že tie klbiky ešte niesu dovyvinute na svojom mieste...

jana993
10. nov 2018

@katrinka12 Tak len vydrzat, nic ine neostava. Ja si stale hovorim ze to nie je nic vazne, horsie veci su. My nasu ortezu budeme mat do roka, dufam ze jej to pomoze aby sme nemuseli na operaciu. Vy to isto date skor do poriadku len to noste poctivo. Zbehne to rychlo 🙂

katrinka12
autor
11. nov 2018

@vektricka16 my to mame od 2.11.,mame to na mesiac nosiť,ja som tiež nič nedavala,na ortopedii mi hovorili tak stahovat,aby ju to ani netlačilo,ani nemala voľne,a u detskeho sestrička,že to mam viac sťahovať..

katrinka12
autor
11. nov 2018

@jana993 aj ja sa tak utešujem,že su aj horšie veci,dufam,že sa to da rychlo do poriadku,nosime poctivo,nosime...my mamky to viac preživame ako tie naše detičky

katrinka12
autor
14. nov 2018

@vektricka16
@jana993 tak som sa včera konečne dovolala na tu ortopediu a predsa sa maju davat aj tie ortopedicke nohavičky a najlepšie na tom je,že sestrička od detskeho kedysi robila u toho ortopeda!!!tak sa ta sestrička z ortopedie ešte smiala,či ona nevie,keď s nimi robila,som bola mierne šokovana...

jana993
14. nov 2018

@katrinka12 Mna uz malo co prekvapi u tych doktoroch 😁 sme si pochodili uz vseliakych. Ale aspon to mas overene a mozes byt kludna. Ja sa tiez vypytujem a chodime aj k viacerim ak sa mi nieco nepozdava.